škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Baskı-Balata değişimi sonrasında...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 04OctaviaElegance

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sayın üstadlar sorunum yok çok şükür :)
1,5 yıla yakındır aklımda sürekli baskı balata değiştirme düşüncesi vardı fakat maddiyat herşeye mani oluyor malesef.en sonunda bütçe ayırdım ve değiştirttim.araba şimdi gayet güzel oldu fakat biraz yakıt arttı.

sizlere sorum baskı balata değişimi yakıtı artırır mı?
170 krş. civarı yakıyordum şimdi 200-210 krş civarına çıktım.başka bir sorundan kaynaklanabilirmi acaba?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Bilakis düşürmesi lazım, zira sıyırma-kaçırma yapmaz diye düşünüyorum.

Havalar soğudu, kısa mesafede tüketime etkili olur belki...

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
balata değişimi sonrası tüketim artar normaldir :) bir süre sonra düşer.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 04OctaviaElegance;151304
sayın üstadlar sorunum yok çok şükür :)
1,5 yıla yakındır aklımda sürekli baskı balata değiştirme düşüncesi vardı fakat maddiyat herşeye mani oluyor malesef.en sonunda bütçe ayırdım ve değiştirttim.araba şimdi gayet güzel oldu fakat biraz yakıt arttı.

sizlere sorum baskı balata değişimi yakıtı artırır mı?
170 krş. civarı yakıyordum şimdi 200-210 krş civarına çıktım.başka bir sorundan kaynaklanabilirmi acaba?
Balata kaçırırken çok rahat bir şekilde 1000 d/d' de kalkış yapabilirken, yeni balatayla yapamıyorsunuz, daha fazla gaz vermeniz gerekiyordur ve bu daha fazla gaz vermeyi bazan abartabildiğiniz için özellikle sıkışık trafikte fazla yakmaya başlıyorsunuzdur. Benim de başıma aynısı gelmişti oradan biliyorum. Yeni balataya alıştıkça tüketim düşecektir bence de.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yakıtı direkt olarak etkileyen bir parça için (balata) alışma süresi varmıdır.fakat arabanın gidişi çok güzelleşti artık yüklü halde 3le çıktığım rampaları 4 hatta kaptırdığım zaman 5le bile çıkabiliriyorum bu çok sevindirici :ok:

yorumlarınız için teşekkür ederim inşallah eskisi haline geri döner ve yakıt düşer :(

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun,bu arada kaça maloldu bu değişim?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
tamamı 340 TL :ok:

LUK marka baskı-balata seti ve işçilik dahil :)

Çevrimdışı akifgul

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kaçırmaya başlamış Debriyaj balatası kullanımda kalkışlarda, ani hızlanmalarda ve rampalarda kaçıracağı için daha fazla gaz pedalına basmanız gerekecek, dolayısıyla yakıt tüketimifazla olacaktır. Balata değişimi sonrasında kavrama sisteminiz daha verimli duruma geleceği için yakıt tüketiminin düşmesi gerekir. Aracınızın yakıt tüketiminin artma nedeni debriyaj seti değişimi olmayabilir, kontrol ettirmenizi öneririm.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fakat üstadım önceden kaçıran ve bağıran ve rampalarda 1 çok diklerde 2-3 vites düşürten bir arabaya sahiptik (yüklü halde) şuan balata takımı yepyeni gidişinde hiç problem yok ama önceden 160-170 krş. yakan aracımız şimdi 200-210krş. yakmaya başladı.dün bursaya gidip geldi. toplamda 250km. kadar yol yaptı en aşağı 35-40 TL'lik gaz yakmıştır.arabayı verdiğim kişi 120-130dan aşağı inmediğini söyledi olsun bu şartlarda bile yine çok.galba LPG ustalarıma yine gösterteceğim.alışma süresi bitmiştir sanırsam yine 500-750km. civarı yaptık değişim sonrasında