škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LPG taktırdım fakat...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;112550
sevgili Can dostum yine beni yanlış anladın,ben sadece arkadaşın söylediklerinden yola çıkarak tesbitte bulundum okadar sen neden üzerine alınıyorsun ki,ayrıca demişsiniz "ne geldiyse bu arabadan geldi"ben daha önceki olan olayları bilmiyorum ve sadece bu son vakadan haberim var ve bundan dolayı da sırf lpg takıldı diye araca suç bulmak akıl işi değildir demek istedim.octavia benim babamın fabrikasında çıkmıyor zaten,akrabalarımda değil firma sahipleri.bu işler birazda şans işi sanırım.2,5 yıldan buyana ilk defa arkada cam düşmesi sorunu oldu onuda 25 tl vererek hallettik.ben bu zamana kadar benzinden başka ve yıllık yağ masrafından başka masraf yapmadım.sen gönlünü ferah tut sana kızmadım :hanz::hanz:

Yatan araba fazla masraf açmaz zaten :hanz:

Şu an bizim octide bir ton masraf var bu ay sonunu bekliyo peder para bulsa yaptırıcak :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
"Yatan araba fazla masraf açmaz zaten "
----------
nerden biliyorsun ki yattığını,son 1 ayda 1.500km yapmışım ve yaz ayları full kullanıyorum neredeyse.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı 04OctaviaElegance

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
üstadlar sinirlerin gerilmesine gerek yok :D
her neyse problem rölantideki titreme sabit 100km hızda sürekli olarak gaz kesme frene tıklama ve 0-100 hızlanmasında kesikli gaz verme durumları kısmen halloldu.

dün balıkesir dayıoğlu otogaza gittim.dediki yine baktır şu buji ve buji kablolarına balıkesir girişinde bosch car service vardı oraya daldım tavsiye üzerine.
anlattım durumu titreme var vs. boğaz kelebeğini temizledik.bujileri tek tek çıkardı kablolarını kontrol etti esnetti acaba içinde kırık kopuk varmı diye. bujilerin tamamı tertemiz kablolarda hiç problem yok.allahtan kelebekle kurtardık işi rölantideki hafif dalgalanma daha stabil oldu fakat motordaki titreme halen sürüyor.
araç içinde titreme yok.motorda gözle görülür titreme var sadece.
her neyse gaz ayarını yaptı araba gaz kesme işini bıraktı.gayet iyi akselerasyon yapabiliyor.kesiciye kadar LPG ile gaz kesmiyor.benzinde de öyle.
belki araba LPG'yi sevmemiştir biraz kullan dediler sonuçta 98bin km sürekli sıvı yakıtla çalıştı.her arabada yapmaz ama senin araba belki rodaj istemiştir dediler.fren tıklaması ve gaz kesilmesi düzeldi gayet güzel gidiyor dünden beri.şimdilik memnunum diyebilirim. :)
alaka gösterip mesaj yazma gereği duyan herkese teşekkür ederim.
tekrar yeni problemlerle karşılaşmak üzere hoşçakalın :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En fazla 2-3 hafta veriyorum yeni konuda görüşmek üzere :D

Geçimiş olsun :)