škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapı Açık göstermiyor...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 04OctaviaElegance

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bir kar yağdı arabam bozuldu anasını satayım.
sürücü ve yolcu kapısını açıyorum kapı açık göstermiyor kapılardaki ışıklar yanmıyor.sadece sol arka kapı ve bagaj açık gösteriyor o kadar.
diğer kapıları açıyorum kapı açık göstermiyor dolayısıyla kapılar açık olsa bile arabayı kilitleyebiliryorum ve araç içi lamba yanmıyor.

Yapılacak bir çözüm varmıdır acaba?:(

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iki  pinde  sıkışık  kalmasın  :D

belki  ıslanıp basılı konumda donmuşlardır

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;67387
iki pinde sıkışık kalmasın :D

belki ıslanıp basılı konumda donmuşlardır

vallahi hocam bu kadar hızlı yanıt beklemiyordum.
burası yardım etmeği kabarmış insanlarla dolu.bu yüzden teşekkürlerimi sunuyorum.

bu pin dediğiniz zamazingo nerde acaba.hani kapılarda sarımsı çıkıntı bir çubuk var kapılar kapandıkları zaman kaportadaki oyuğa giriyorlar orlarda olabilirmi acaba ????

yada bilmiyorum nerede olabilir?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Evet o. Kapı kasasının ön direğinin aşağılarına doğru bakın.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
açıkçası octavia için pin nerde bilmiyorum :)

ama kapının etrafını ve oturduğu bölgeyi, menteşeler civarını inceleyebilirsiniz.

bulunmazsa kilit mekanizmasının içindedir diyeceğim ama madem açık kapıda açık göstermiyor kilit mekanizması dışında biryerde diye tahmin ederim.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;67391
Evet o. Kapı kasasının ön direğinin aşağılarına doğru bakın.

hakan hocam daha önce sağ ön yolcu kapısı çalışmıyordu yani açık göstermiyordu nasıl düzeldiğine gelince düzelsin diye çok uğraştım o oyuğa parmak neyim falan soktum gene düzelmedi birgün annem yanımda otururken kızdırdım bağrıştık falan kapıyı vurup dışarı çıktı kapıyı sertçe vurunca kapı düzeldi. :hanz:

kapıları sertçe kapanmadan başka bir yolu olamaz mı acaba?

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kaba kuvvet bazen en pratik çözümdür..

opel vectrada yanmayan gösterge ampülleri sanki darbeye duyarlı anahtar varmış gibi çakınca düzeliyor :kiki:

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer böyle bir sorunun varsa dikkat ettiysen arabayı kapatırken dıtlamaz.Büyük ihtimalle dondan dolayı olmuştur yada swiclere gelen kablolar zamanla hasar görüyor ondanda yapabilir bir çok farklı durum olabilir :)

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 akşam gece hava dona çekti araba aşağıda kaldı arabanın feleği şaştı.
3 adet kapı açık göstermiyor.
bu switch'lerin yerini bilsem kendimde hallederim.alet edevat setim var.sadece yerini bilmem yeterli olacaktır.
kabloları tazelerim switchleri sağlamlarım falan.yahu kapılar açık araba kendinş kilitleyebiliyor ne dandik iş anlamadım.

octaviaman

• Ziyaretçi
Soğuk lehim de olabilir.Kilitlenmeye Aman dikkat Benim durumuma düşme balyozla cam indirme:)

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
soğuk lehimden kasıt nedir acaba pek anlayamadımda afedersiniz...

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
3 kapım hala açık göstermiyor ön kapılardaki ışıklar yanmıyor.
ne yapmam gerektiği hakkında bana daha detaylı bilgi verebilecek bir babayiğit yokmu acep? :ok:

Çevrimdışı ahmetozdag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benzer durum Vw Bora nın sol ön kapısında başımıza gelmişti. Kapı açıldıktan sonra iç aydınlatmalar yanmıyordu. servise sordum kilit komple değişecek dedi 2 sene önce 240-250 Tl para istedi. sanayideki usta 20-25 gibi bi ücrete arızalı olan switch i değiştirdi. sorun düzeldi. döşemeleri söküp takmayı göze alabilirseniz kilidi söküp switch i kendiniz değiştirebilirsiniz. muhtemelen octi lerde de kilit ve switch ler boranın kine yakındır.
vw forumdan bi arkadaş sökme işlemini aşama aşama resimlemiş. inş yardımcı olur.
http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?t=50986

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sayın üstadım sanırım aradığım şeyi buldum. :)
bu pazar iş var :)
hemde 3 kapı hatta daha sağlam olsun diye 4 kapıyıda sağlamyacağım.
switch'in bozuk olması gibi bir durum söz konusu değil sanırsam çünkü arada yanıyorlar.
büyük ihtimal temassızlık var diye düşünmekteyim

Çevrimdışı agoksu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de bagaj kapısı aynı bahsettiğin gibi. Araç (Octavia) bagajın açık olduğunu anlamıyor. Yetkili
servise gösterdim, bilgisayara bağlandı hata koduna bakıldı. Sonuç bagaj kilidi arızalı imiş. Bagajın açık/kapalı olduğunu algılayan sviç te kilidin içindeymiş, o yüzden komple değişecekmiş, fiyat 175TL parça, işçilikle 200 den fazla, pahalı geldi yaptırmadım, idare ediyorum böyle.