škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia business le ilgili

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmet_1324

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar bi kaç sorum olacak
2003 a4 bussines aldim 134 binde aracim
sormak istediklerim sunlar
1-)kafam rahat olsun diye 134 bakimi yaptirmak istiyorum servistemi disaridami yaptiriyim?
2-)aracim otomatik vites sanirim şanziman yaği yenilemem lazim marka tavsiye eden varmi?yine servisimi önerirsiniz?
3-)araçta xenon fark yok taktirmayi dusunuyorum sizce hangi marka hangi model taktirmaliyim tam performans icin?
4-)direksiyon simidinde yarilca catlama yok ama surekli elle tutmaktan biraz asinmis direksiyon simidi degisirmi?yada ne yapilmasi gerekiyor ayni sey vites topundada var ucunda az bi aşinma?
5-)aracin koltuk kiliflari cok guzel ama benim deriye karsi ayri bi ilgim var servis yaparmi bu isi disaridanmi yaptirmak lazim
6-)son olarak bunlar masraf olarak ne tutar arkadaslar?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1)Serviste yaptırırsanız kafanız rahat olur ama dışarıda ustanız varsa oradada yaptırabilirsiniz tahmini 200-250 tl bir şey tutar rutin bakımı.
2)Yağ olarak mobil 1 tavsiye ederim.Servis bu işide yapar.
3)Piyasadaki xenon markalarının neredeyse hepsi çin üretimi kafanıza yatanı alın derim yanlız farlar H4 olduğundan diğer kitlere göre fiyatı biraz daha fazladı ve 6000K dan yukarısını almayın tavsiyem 4300-5000K dır..
4)Direksiyon simidi değişir ama çok tuzlu bir fiyata değişir o yüzden iyi bir ustada deri kaplatın derim aynı şey vites topuzu içinde geçerli.
5)Servis deri kaplama yapmaz dışarıda yaptırmanız gerekir.Kaliteli derilerin fiyatları pahalıdır tahminen maliyeti 1500 tl yi bulur.
6)Deri kaplama vs bunlarının hepsi kabaca 2500 ü bulur..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Özel Skoda servisi işinizi yapacaktır, yetkilide %50'ye yakın fazla masraf çıkıyor.

Merceksiz fara bence xenon almayın, halojen performans ampullerini deneyin bence. Philips Extreme Vision, Osram NB Plus gibi...