škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia almayi düşünüyorum.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetkorpe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;297699
motor secenegini mutlaka göz onunde bulundurun :) varsa imkanınız 1.6 ve 1.8T denedikten sonra karar verin ;)

eray bey, 1.8T dediğiniz hangi modellerde hangi yılda var bilmiyorum ama benim bildiğim octavia'da 1.6 1.9 ve 2.0 var. Ayrıca 1.3 Mjet punto'dan sonra 1.6 elegance benzinli benim bütçemi yeteri kadar sarsacaktır. daha yüksek bir motor kullanmama imkan yok :)

Çevrimdışı ahmetkorpe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Dostlar satılığa çıkardığım arabam henüz istediğim fiyatı görmedi. 18.250 kadar veren oldu ama 19.000 veren çıkmadı.
Beklemedeyim. Eğer istediğim fiyata satabilirsem Octaviayı aynı gün çekicem kapıya.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetkorpe;297749
eray bey, 1.8T dediğiniz hangi modellerde hangi yılda var bilmiyorum ama benim bildiğim octavia'da 1.6 1.9 ve 2.0 var. Ayrıca 1.3 Mjet punto'dan sonra 1.6 elegance benzinli benim bütçemi yeteri kadar sarsacaktır. daha yüksek bir motor kullanmama imkan yok :)

Ahmet Bey 1.8T secenegi 1999-2000-2001 modellerde var ancak yurtdısında 2003 e kadar oldugunu duydum yanlısım varsa bu aracları uzun yıllardır kullanan arkadaslar duzeltsinler 1999 modeller 125 hp 2000 ve 2001 ler 150 hp olarak geciyor bu arada 1.8T ların birde Laurin Klement Modelleri var bende de bu aractan var baya bir zorlugun ardından yeni tanıstım kendisiyle :) daha once 7-8 yıl kadar oktayın 1.6 sı vardı bende 1.8T den sonra neden bu kadar yıl beklemişim dedim cok farklı araclar gidis performans ben hep diyorum bir arac 150 hp den asagı olmamalı ama oktay askı bambaska bende sadece 150 hp olması değil :)... yakıta gelince aslında bizdeki vergiler yuzunden cok yakıyor gorunuyor araclar benim aracımda da tüp var yalnız secim biraz yanlıs olmus tup secimi için atiker var bende prince bu konuda cok iyi diyorlar ve yakıtı 1.8T araclar için neredeyse sehir ici 1.6 larla aynı yakıyor diyorlar bende sehir içi yaklasık 25 kr civarı yaktıgını soyleyebilirim sehir dısı makul kullanımda 1.6 ile aynı yakıyor tüp için konusuyorum cok abartı rakamlar değil ve gercekten deger imkanınız varsa deneyin 1.8T leri derim yakıtta dedigim gibi bende ilk once acaba demıstım ama anlattıgım gibi :) hayırlısı olsun sizin için :)
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2011, 19:45:53 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı ahmetkorpe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;297812
Ahmet Bey 1.8T secenegi 1999-2000-2001 modellerde var ancak yurtdısında 2003 e kadar oldugunu duydum yanlısım varsa bu aracları uzun yıllardır kullanan arkadaslar duzeltsinler 1999 modeller 125 hp 2000 ve 2001 ler 150 hp olarak geciyor bu arada 1.8T ların birde Laurin Klement Modelleri var bende de bu aractan var baya bir zorlugun ardından yeni tanıstım kendisiyle :) daha once 7-8 yıl kadar oktayın 1.6 sı vardı bende 1.8T den sonra neden bu kadar yıl beklemişim dedim cok farklı araclar gidis performans ben hep diyorum bir arac 150 hp den asagı olmamalı ama oktay askı bambaska bende sadece 150 hp olması değil :)... yakıta gelince aslında bizdeki vergiler yuzunden cok yakıyor gorunuyor araclar benim aracımda da tüp var yalnız secim biraz yanlıs olmus tup secimi için atiker var bende prince bu konuda cok iyi diyorlar ve yakıtı 1.8T araclar için neredeyse sehir ici 1.6 larla aynı yakıyor diyorlar bende sehir içi yaklasık 25 kr civarı yaktıgını soyleyebilirim sehir dısı makul kullanımda 1.6 ile aynı yakıyor tüp için konusuyorum cok abartı rakamlar değil ve gercekten deger imkanınız varsa deneyin 1.8T leri derim yakıtta dedigim gibi bende ilk once acaba demıstım ama anlattıgım gibi :) hayırlısı olsun sizin için :)

Eray bey değerlendirmeleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Zira ben senelerce, alacağım arabada hiç özellik olmasın ama yaşı genç olsun diyerek 3tane punto kullandım. 2tanesini sıfır aldım.

Şimdilerde yeni yeni bu zihniyetden kurtulup birazda donanım olarak farklılıkları olsun, sağlam ve güvenilir olsun, 150.000km gelince motoru bitecek araba olmasın diye kendimi telkin ettim :)

Ve octavia'da karar kıldım. Siz şimdi senelerce yaşı genç olsunda kliması bile olmasın diyen birisine 1999-2000 model araba öneriyorsunuz :++:

2004 octavia'da bile zor karar kıldım (daha üst modellerine paramın yetmediğinden dolayı) 2004 yılından 1ay düşük olsa direk vazgeçerim :)
Piskolojik sınırım 2004 :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2000 Kasım çıkışlı octimiz ilk sahibiyiz şu an 226 binde Elegance donanım hiçte öyle klimasız felan değil hatta climatronic klima var.Daha sonra 4 hava yastığı abs vs bu liste uzar gider üstelik arama 1.8T 150 hp 160 binden beride LPG kullanıyoruz hala banamısın demedi 1 gram yağ eksiltmiyor yeterki bakımlarını düzgün yaptırın :)

Çevrimdışı ahmetkorpe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;297875
2000 Kasım çıkışlı octimiz ilk sahibiyiz şu an 226 binde Elegance donanım hiçte öyle klimasız felan değil hatta climatronic klima var.Daha sonra 4 hava yastığı abs vs bu liste uzar gider üstelik arama 1.8T 150 hp 160 binden beride LPG kullanıyoruz hala banamısın demedi 1 gram yağ eksiltmiyor yeterki bakımlarını düzgün yaptırın :)

Ethem bey yanlış anladınız galiba;
Ben o arabalarda klima yoktur demedim. Benim zihniyetim yaşı 2009 -2010 olsun kliması bile olmasın, misal olarak söylüyorum yani.
2004 model altı arabaların isterse kaz tüyü koltukları kadifeden tavan döşemesi olsun karşıyım. :)

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetkorpe;297873
Eray bey değerlendirmeleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Zira ben senelerce, alacağım arabada hiç özellik olmasın ama yaşı genç olsun diyerek 3tane punto kullandım. 2tanesini sıfır aldım.

Şimdilerde yeni yeni bu zihniyetden kurtulup birazda donanım olarak farklılıkları olsun, sağlam ve güvenilir olsun, 150.000km gelince motoru bitecek araba olmasın diye kendimi telkin ettim :)

Ve octavia'da karar kıldım. Siz şimdi senelerce yaşı genç olsunda kliması bile olmasın diyen birisine 1999-2000 model araba öneriyorsunuz :++:

2004 octavia'da bile zor karar kıldım (daha üst modellerine paramın yetmediğinden dolayı) 2004 yılından 1ay düşük olsa direk vazgeçerim :)
Piskolojik sınırım 2004 :)

Rica ederim tabi kişisel tercih meselesi ben 2003 octavia mı 175.000 km de satıp 177.000 km de gözüm kapalı 2001 octavia aldım :) tabi kapalı derken bakımlı mı motor yuruyen kaporta duzenine dikkat ederek...ben 175.000 de sattıgım oktaviama modeli yeni araclardan ayırt etmenin zor olacagı kadar duzgun baktım alan dua ediyor aynı gun satıldı model km bakmaksınız bu biraz aracın temizligiyle alakalı aslında ... aldıgım aractada aynı seye dikkat ettim sukur ki temiz bir araca denk geldim donanımı saymıyorum bu araclar iyi bakıldıgında bu yuzbinli rakamların veya yasın insanların gozune neden cok geldigini anlamak bazen guc geliyor :) bu aracların rahatlıkla 400 500 binlere kadar cok fazla sorun cıkarmadan kullanılabilecegini yıllardır skoda kullanan biri olarak rahatlıkla soyleyebilirim bu arada Ankara'da 2000 yılı ilk trafige cıkan fabia sahibiyim :) skoda aşkı baska bende yani :) Tercihler arac seciminde onemli sizdeki gibi yas tercihi bazılarında da oktay askı baska oluyor yani yas sınır tanımıyor bendeki gibi :)