škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sari yag lambasi calismadan önce yanip sönüyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sezai

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar oncelikle forumda yeniyim araniza yeni katildim.
2011 fabia 1.6 tdi arac aldim yag değiştim2 bin km sonra su an araba yarim kontak yaptığımız da ikaz lambalari arasinda kirmizi olan yag isigi kirmizidan sariya dönüp yanip sonuyo daha sonra diger ikaz ışıkları gibi oda tamamiyla sonuyo seyir halinda hic yanmadi nedeni ne olabilir acaba.
Kullanilan yag 5 30 daha oncedende 5 30 kullaniliyordu bilgisi olan var mi yardimci olabilir misiniz teşekkürler

Yag eksiltmemektedir ama isik yanıyor

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Işığın sarı olması uyarıdır.  Yağ çubuğundan bakıldığı zaman yağ az değilse ve çalıştığı zaman yapmıyorsa sorun yoktur. Yağ müşüründe sorun olma ihtimali de var. Marş sonrası ışık kısa zamanda sönmüyorsa yağlamayı geç yapıyor olabilir.  Bunun nedeni orijinal olmayan yağ filtresi/filtre tıkanması olabilir. Seyir halinde hiç olmaması bu ihtimalleri azaltsa da bir ustaya göstermenizi tavsiye ederim.

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Sezai

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cok ama cok sagolun allah razi olsun yardımlarınız için yeni uyeyim yardiminiz beni cok sevindirdi tesekkurler
Ben ustaya gosterdim sensor arizali olabilir dedi cihaza bagladi sorun yok dedi sensor olursa el emegi dahil 200 tl dedi.