škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka cam kamerası - Elektronikçiler buraya

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar;

Aracımın ön camında yaklaşık bir yıldır kullandığım kameram mevcut. Daha önce de nasıl monte edileceği ile ilgili birrehber yayınlamıştım. Şimdi arka cama da bir adet kamera montajı gerçekleştireceğim ancak bu noktada biraz yardıma ihtiyacım olacak.

Biliyoruz ki bizim araçların hem çakmaklığında hem de arka 12 V çıkışında sürekli elektrik mevcut. Arka cama kamerayı monte ettiğim zaman kayıt yapmasını istemediğim zamanlarda sürekli bagajı aç kapa yapmam gerekecek. ARaç garantide olduğu için elektrik tesisatı veya sigorta kutusundan da güç alamıyoruz. Geriye bir seçenek kalıyor Uzaktan kumandalı IR Role.

Bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum. Kamera montajını tamamladık, 12 V çıkışından gelen elektriği Roleye,roleden de kameraya verdik. Kumanda ile kameraya gelen gücü AÇ/KAPA yapabilme durumumuz nedir, ne kadar sağlıklı sonuç alırız?

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;628690
Bu ürün işinizi görebilir; https://m.tr.aliexpress.com/item/32798480941.html?spm=a2g0n.shopcart.0.0.3b3ae322HT4o3Y#autostay

En güzeli kontak bağlantısı ama müdahale etmek istemediniz.

Teşekkür ederim. Bunu değerlendirmeye alacağım. Ve evet şu an için elektrik sistemine müdahale etmek istemiyorum aksi halde çok rahat ve sorunsuz bir şekilde bunun üstesinden gelebilirdim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında dimmer siz olanı almak lazım. Yine de her aç kapama işi meşakkatlı gelebilir. Servisten motor çalıştığında 12 Volt veren ve sorun çıkarmayacak bir öneri alınabilir. Çünkü bende de hem ön hem arka kayıt kamerası var ve ön çakmak girişinden aldığımdan sürekli tak-çıkar/aç-kapa yapmak zorunda kalıyorum. Bazen de açık ya da kapalı unutup yola çıkıyorum.

Çevrimdışı velika

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: devrimyalcin;628668
Merhabalar;

Aracımın ön camında yaklaşık bir yıldır kullandığım kameram mevcut. Daha önce de nasıl monte edileceği ile ilgili birrehber yayınlamıştım. Şimdi arka cama da bir adet kamera montajı gerçekleştireceğim ancak bu noktada biraz yardıma ihtiyacım olacak.

Biliyoruz ki bizim araçların hem çakmaklığında hem de arka 12 V çıkışında sürekli elektrik mevcut. Arka cama kamerayı monte ettiğim zaman kayıt yapmasını istemediğim zamanlarda sürekli bagajı aç kapa yapmam gerekecek. ARaç garantide olduğu için elektrik tesisatı veya sigorta kutusundan da güç alamıyoruz. Geriye bir seçenek kalıyor Uzaktan kumandalı IR Role.

Bilgisi olan arkadaşlara sormak istiyorum. Kamera montajını tamamladık, 12 V çıkışından gelen elektriği Roleye,roleden de kameraya verdik. Kumanda ile kameraya gelen gücü AÇ/KAPA yapabilme durumumuz nedir, ne kadar sağlıklı sonuç alırız?

Hocam araçta usb protu var ise usb çoklayıcı alıp hem on, hem arka kamera ayrıca flash disk takabilirsiniz.

Ben usb çoklayıcıya on kamera ve usb flash disk bağladım sorun yok.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Belki de en doğrusu ve kısa yol arka çakmaklığın kablosunu doğrudan bağlantıdan ayırıp marş bağlantısına bağlamak.;)

Çevrimdışı sensoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin kullandığınız kamera modeli nedir bilmiyorum fakat piyasada hem ön hem de arkaya takılan kamera modelleri var, elektrik beslemesi, merkez önde olduğu için önden oluyor, arka cama sadece bir tesisat çekmek gerekiyor, tek hafıza kartına kayıt yapılıyor, bende Black SYS CF-100 marka bir kamera kullanıyorum iki kamerası var ama arkaya gerek duymadığımdan monte etmedim. Merkez önde ve elektrik beslemesini çakmaktan alıyor, bence bu alternatifi de değerlendirin.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Onca mühendisin aklına gelse de arka çakmaklığı basit bir düğme ile ister marşla ister sürekli 12 Volt elektrik durumuna getirse ne güzel olurdu değil mi? Yapılacak olanı da söyleyelim belki sonraki modellerde uygularlar; marştan gelen ikinci bir kablo ve yanında sürgülü bir düğme ile bunca sorun kökünden çözülür.. Bagaj ışığını aynı zamanda seyyar şarjlı bir fenere dönüştürme fikri kadar güzel bir uygulama olurdu.;)

Çevrimdışı devrimyalcin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar önerileriniz ve yardımlarınız için teşekkürler. Öncelikle  kamera modelimi merak edenler için söyleyeyim, ön camda A119  kullanıyorum, arka cam içinse şu black friday indirimi ile aldığım  G1W-CB modeli var kondansatörlü.

Şimdi madem böyle bir yola  başvuracaktın neden burada böyle bir istekte bulundun diyebilirsiniz.  Ama inanın bu garanti muhabbetine sürüncemede kaldım. Şimdi dişi çakmaklık ve kameranın çakmaklığa bağlanan aparatı yerine, sigorta kutusu için bir aparat aldım. direk 5V 1,5A çıkış veriyor. Hem sigorta kutusunda kalabalığı da olmayacak.
Artık mecbur bu  aparatı bakım öncesi çıkartacağım. Ama kablolama konusuna gelince sökmem  gereken yerler olacak. kabloları gizlemek için resimdeki yerleri sökmem icap edecek. Bu sökme takma konusunda fazladan dikkat etmem gereken yerler var mı

Kod: [Seç]
[URL=https://hizliresim.com/rJkYa3][IMG]https://i.hizliresim.com/rJkYa3.jpg[/IMG][/URL]

« Son Düzenleme: 30 Kasım 2017, 08:47:20 Gönderen: devrimyalcin »