škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

TDI tüketim paylaşımı

Ziyaretçi · 47 · 15846

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
öncelikle gidiş verileri, eryamandan, Ayaş yolunun çevreyolu ayrımı (optimumun oradan) ile çevreyoluyle buluşup, rakımı Gölbaşına gidiş, Gazi üniversitesine çıkış.

ortalama 4.1 tüketim ile 47 km yolu saatte 65 km ortalama hızla gitmişim, 44 dakika diyor ama sabah bir yere uğradım 10 dk kadar oyalandım. yani çift marş.

=================================================================

bir yerden bir yere sadece giderek ölçüm yapılmaz, birde başlangıç noktasına geri dönmek gerekir.

buda /Gölbaşı-Konya yolu-armadanın aştinin ordan eskişehir yolu-oradan istanbul yoluna Türk Traktör fabrikasının önünden çıkış-İstanbul yolu-ayaş yolu-eryaman/

==================================================================

ortalama 3.0 litre tüketim ile, 38 kilometrelik yolu, 65 km/s ortalama hız ile 35 dakikada gelmişim.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sonuç olarak, bugün 85 km yolu, gidiş gelişlerin ortalamsını ayrı ayrı alarak hesaplayıp sonucu çıkarırsak, 1.927 litre + 1.14 litre = 3,067 litre ile kat etmişim. tabi bu 85 km de. 100 km ortalamam 3.6 litre civarı bir rakam eder.

mazotun litresi tam 2.5 TL. 1 km lik tüketim değeri TL cinsinden 0.09 TL, diğer tabiri ile 9 kuruş....

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bedava yaw. benim rekor niğde-düzce arası 3,9 lt. 560 km yol.
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;2701
bedava yaw. benim rekor niğde-düzce arası 3,9 lt. 560 km yol.

3.9 ortalamada fena değil, ama bide geri dönüş önemli. bak abi mesela, eryaman ile gölbaşı arası 250 metre rakım farkı var, nasıda belli giderken içmiş yok etmiş 4.1 ile :kiki:  (gölbaşı yüksek)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnsana dizel fabia aldıracaksınız ya!

Çok gezen değilim ama çok yakmasıda can acıtıyor belkide ...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;2730
İnsana dizel fabia aldıracaksınız ya!

Çok gezen değilim ama çok yakmasıda can acıtıyor belkide ...

sen hiç binmiyorsun abi, bence benzin mantıklı sana, belkide araçlarımızı alırken, biz 10.000 lira fazla verdik, belkisi yok öyle...

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;2732
sen hiç binmiyorsun abi, bence benzin mantıklı sana, belkide araçlarımızı alırken, biz 10.000 lira fazla verdik, belkisi yok öyle...

dizel benzinli farkı 3500 - 4000 tl değilmi. nasıl 10000 fazla verdik.:confused:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;2733
dizel benzinli farkı 3500 - 4000 tl değilmi. nasıl 10000 fazla verdik.:confused:

gökhan abi 2. el aldı, 22-23 falan verdi diye hatırlıyorum. bizim taka 32.500 idi.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;2735
gökhan abi 2. el aldı, 22-23 falan verdi diye hatırlıyorum. bizim taka 32.500 idi.

dizelide 2 nci el alsada aynı.3-4 bin lira fazla verirdi. 2005 mayısta ben sıfır 28000 e almıştım. seninkide 2006. o kadar fark olurmu yaw.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;2737
dizelide 2 nci el alsada aynı.3-4 bin lira fazla verirdi. 2005 mayısta ben sıfır 28000 e almıştım. seninkide 2006. o kadar fark olurmu yaw.

şimdi baktım abi kağıtlarına. benim aklımda hep toplam ödenen para kalıyor yahu! kredi faizi var. liste fiyatı o kadar yok. 28.500 imiş ama bir kaç tırı vırı ile 29 u geçmiş.

ödeyen ben olmayınca :kiki:

ama yinede az binene 1.2 benzin diyorum. vergi az, motor kendinden ucuz, bakımı ucuz.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;2737

şimdi baktım abi kağıtlarına. benim aklımda hep toplam ödenen para kalıyor yahu! kredi faizi var. liste fiyatı o kadar yok. 28 küsür imiş ama bir kaç tırı vırı ile 29 u geçmiş.

ama yinede az binene 1.2 benzin diyorum. vergi az, motor kendinden ucuz, bakımı ucuz.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;2743
şimdi baktım abi kağıtlarına. benim aklımda hep toplam ödenen para kalıyor yahu! kredi faizi var. liste fiyatı o kadar yok. 28 küsür imiş ama bir kaç tırı vırı ile 29 u geçmiş.

ama yinede az binene 1.2 benzin diyorum. vergi az, motor kendinden ucuz, bakımı ucuz.[/quote]

:lol:

kesinlikle haklısın. bende az binsem kesinlikle benzinli alırdım. dizelin yağı bile dert yaw.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;2746
Alıntı yapılan: hakanerdogan;2743

ama yinede az binene 1.2 benzin diyorum. vergi az, motor kendinden ucuz, bakımı ucuz.[/quote]

:lol:

kesinlikle haklısın. bende az binsem kesinlikle benzinli alırdım. dizelin yağı bile dert yaw.

95 TL ye alman malı 505 01 yağ buldum, bedavaymış gibi atlayıp aldım arkadaşlarla gezerken alakasız bir zamanda, olm sen manyak mısın, yağa 95 TL verilir mi diyor benzinliye binen bebeler :D

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;2750
Alıntı yapılan: beytullah;2746

95 TL ye alman malı 505 01 yağ buldum, bedavaymış gibi atlayıp aldım arkadaşlarla gezerken alakasız bir zamanda, olm sen manyak mısın, yağa 95 TL verilir mi diyor benzinliye binen bebeler :D

o bebeleri bindir arabaya tork neymiş göster...:kiki:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;2753
Alıntı yapılan: hakanerdogan;2750

o bebeleri bindir arabaya tork neymiş göster...:kiki:

hah... :)  

diyom kepekli rampasını inerken geliyonuz hep okuldan çıkarken, yav birde çıkarken gelin :D kimsecikler yok :aman:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;2735

19000'e aldım :ok:

Alıntı yapılan: hakanerdogan;2742
şimdi baktım abi kağıtlarına. benim aklımda hep toplam ödenen para kalıyor yahu! kredi faizi var. liste fiyatı o kadar yok. 28.500 imiş ama bir kaç tırı vırı ile 29 u geçmiş.

Alırken pahalı olmasa direk TDI düşünürdüm.Torku bende çok seviyorum :ok:

Ama şu var ödeyen ben olunca en yenisi ve en uygun fiyatlısını almaya çalıştım :D

Allahtan vergi + bakım vs avantajı var.Performansta yeterli bana göre..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI