škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Genel Fotoğrafçılık Sohbet Başlığı

kadir_ · 147 · 30357

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gördim ki forumda fotoğrafçılığa merak salan bir çok kişi var bunlardan biride benim:) Böyle bir başlığı açmanında zamanı geldi.Kafama takılan bir çok soru olduğundan dolayı dayanamadım :D

Yakın zamanda canon 550 d aldım şu için ısınma turları atıyorum önce bu işi hobi olarak daha sonrada harçlık çıkarmak için devam ettireceğim o yüzden yardımınıza ihtiyacım var :)

Ekipmanlarımı tam olarak bir araya getiremedim.Portre çekimleri için 50 mm lens almayı düşünüyorum aynı zamanda tripod da almam gerekiyor video çekimlerinde çok lazım oluyor :) Uygun fiyatlı tripod arayışındayım kafası çok sıkı olmaması gerekiyor şu an elimde bir tane var arkadaşımdan almıştım beni pek memnun etmedi video çekerken sağa sola dönüşlerde dişlileri ses yapıyor ve takılıyor tam istediğim gibi döndüremiyorum :) Birde sağlam olması gerekiyor aynı zamanda hafifte :) Bütçe olarak 100 lira ayırdım maksimum :ok:

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında sabit bir fotoğraf başlığı neden yok diye düşünüyordum.detailingle fotoğrafçılık çok iç içe hobiler. saatlerce uğraşıdan sonra aracın karşısına geçip çay sigara içiliyor ama çekilen güzel bir fotoğraf o emeği ölümsüz kılıyor.
Kadir, 50mm f1.8 kullanmadıysan hayata bakışın değişecek :)kesinlikle bulunması gereken bir lens ,fp oranı tavan seviyede. Tripod olarak derin bir bilgim yok. vanguard mk2 kullanıyorum,amatörüm, bir hayli yetiyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
100 TL'ye sağlam tripod zor, belki 2. el olabilir

50 mm olmazsa olmaz  :) Kızımın tüm güzel fotolarında onun parmağı var

Çevrimdışı Feridun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Manuel lenslere bir goz atmani tavsiye ediyorum Kadir. İnanilmaz lensler var cok uygun fiyata. Gozune guvenen alsin :D

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;382336
100 TL'ye sağlam tripod zor, belki 2. el olabilir

50 mm olmazsa olmaz  :) Kızımın tüm güzel fotolarında onun parmağı var

Cok prof. Tripod aramiyorum dedigim gibi bana sıkınti yaratmasin yeter:)

Alıntı yapılan: Feridun;382357
Manuel lenslere bir goz atmani tavsiye ediyorum Kadir. İnanilmaz lensler var cok uygun fiyata. Gozune guvenen alsin :D

Dur daha yeni basladik yavas yavas:D

Çevrimdışı disq

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
D90'ım varken 50mm değil 35mm f/1.8 kullanıyordum, 50'ye göre daha çok seviyordum.

D90 ve objektiflerim (ah 18-50 sigma ah) çalındığından beri Canon'a geçtim, 550d var, 10-22 ve 28-135'i büyük bir hevesle almıştım, ama Kıbrıs'a taşınma şu bu derken nadiren çıkartıp vakit ayırabiliyorum. İstanbul'dayken daha çok zaman ayırıyordum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ucuz tripodlar sallanıyor  ;)

Bu arada elimde 67 mm lens için koruyucu cam (güya UV filtre) var, isteyene hediye edebilirim

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı aliserhanuyar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ne güzel forumdan birkaç arkadaşın böyle bir hobi ile uğraşması.
Bende aranızdayım, eskisi kadar aktif vakit ayıramasam da vakit buldukça fotoğrafımı çekerim.
Yeri değil biliyorum ama yeni başlamak isteyenler için elimdeki Nikon D60 DSLR makinamı (kozmetik olarak sıfıra yakın) satıyorum, yerine D90 almayı planlıyorum. İsteyen varsa özelden görüşebiliriz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sleep_r;382423
polarize filtre kullanan varmı? yeni merakım

Ben kullanıyorum, B&W marka var, o ara en iyisi oydu, gayet memnunum

Çevrimdışı xxman

• New York Subesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buda detailing gibi farkli bir hastalik bence :)

Canon 60D + 15-85 mm Canon + Canon Grip im ile mutlu mesut yasiyoruz.

Ayriyeten elimde fazlalik olarak 18-270 DI II VC PZD Tamron um mevcut.

Filtre konusunda bende Irfan hocam gibi Tamron da B+W kullaniyorum, ucuz filtreler kullanma taraftari degilim.
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
canon'un distribütörü sirkecide küçük bir dükkan. marketlerdense oraya bir uğra. hesaplı bulabilirsin.
adres: erkayalar fotoğrafçılık ve tic. ltd. şti. mimar vedat cad.no: 14 sirkeci. tel: 0 212 519 26 11-12

Çevrimdışı sleep_r

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;382439
Ben kullanıyorum, B&W marka var, o ara en iyisi oydu, gayet memnunum
Hala en iyisi sanırsam, 3 cokin parası imiş şimdi baktım :)

Çevrimdışı Argyll

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
CP olarak Hoya Pro 1D kullanıyorum, makina 60D.
Gerek portre için gerek araç uygulama çekimi için 50mm f1.8 oldukça uygun bir lenstir. Yanına birde filtre alarak lensinizi korudunuz mu işlem tamamdır.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Argyll;382553
CP olarak Hoya Pro 1D kullanıyorum, makina 60D.
Gerek portre için gerek araç uygulama çekimi için 50mm f1.8 oldukça uygun bir lenstir. Yanına birde filtre alarak lensinizi korudunuz mu işlem tamamdır.

Nikon'un 50mm f1.8'inde mercek epey içeride, ben onda filtre takmıyorum, Canon'da derinde değil mi?