škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ne okuyoruz?

fenomen · 87 · 20395

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Bediüzzamanın Risale-i Nur'unu okuyorum. Okumayı öğrendiğimden beri::))

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yılmaz özdil  : isim şehir bitki

sadi akkaya : prangalı düşler

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Epiktetos'un soylevleri
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eee! ben her gün düzenli olarak gazete okuyorum o olur mu?:kyf:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;413677
Eee! ben her gün düzenli olarak gazete okuyorum o olur mu?:kyf:
popüler kültür günlüktür bilgiyi günlük tüketirsiniz olur biter.kitaplar ise kalıcıdır.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MuhammedSaid;413507
Bende Bediüzzamanın Risale-i Nur'unu okuyorum. Okumayı öğrendiğimden beri::))
:hmm:risale-i nur güzel bir eserdir,özellikle sözler,lemalar,mektubat,ayetel kübra.ama risale-i nur okuyanlar başka eseri okumakta çok sıkıntılı olan kişiler sen umarım bunlardan değilsindir.Cemaate mensup/müntesip olanlar objektifliğini kaybederek akıllarını o cemaatin önderlerine teslim ediyor ve kendi iç dünyalarına kapatıyorlar.Halbuki kendilerini dış dünyaya açmalıdırlar.Mensup olduğu cemaat önderleri başka eserleri okumaya pek müsade etmiyorlar "bu eser size yeter"diyorlar.Bu tarz cemaatlerde kur'an meali bile okumuyorlar,okudukça sorgulamalar başlayacak;sorgulananlar da bunları sevmiyor.Sorgulama kapalı toplumlarda veremli  gibi muamele görüyorlar.Neden niçin ve kim demiş neden demiş,bilginin sahihliğini bile tartışmaya açmıyorlar.O zamanda sorgulanmayan bilgi"nas" gibi muamele görmeye başlıyor.:blm:

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhammet, İbrahim Hakkı hazretlerinin marifetname'side güzel eserdir. tavsiye ederim.

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;413734
:hmm:risale-i nur güzel bir eserdir,özellikle sözler,lemalar,mektubat,ayetel kübra.ama risale-i nur okuyanlar başka eseri okumakta çok sıkıntılı olan kişiler sen umarım bunlardan değilsindir.Cemaate mensup/müntesip olanlar objektifliğini kaybederek akıllarını o cemaatin önderlerine teslim ediyor ve kendi iç dünyalarına kapatıyorlar.Halbuki kendilerini dış dünyaya açmalıdırlar.Mensup olduğu cemaat önderleri başka eserleri okumaya pek müsade etmiyorlar "bu eser size yeter"diyorlar.Bu tarz cemaatlerde kur'an meali bile okumuyorlar,okudukça sorgulamalar başlayacak;sorgulananlar da bunları sevmiyor.Sorgulama kapalı toplumlarda veremli  gibi muamele görüyorlar.Neden niçin ve kim demiş neden demiş,bilginin sahihliğini bile tartışmaya açmıyorlar.O zamanda sorgulanmayan bilgi"nas" gibi muamele görmeye başlıyor.:blm:
Söylediklerinize katılmakla birlikte öyle bir liderle karşılaşmadım henüz.Karşılaştığımda düşüncelerinizi iletirim.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MuhammedSaid;413753
Söylediklerinize katılmakla birlikte öyle bir liderle karşılaşmadım henüz.Karşılaştığımda düşüncelerinizi iletirim.

:eyv.::eyv.:

Çevrimdışı SUMA:)

• Seyirci
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adaşımın kitabı Esra Öz-Kokuyla Keşfet :p http://http://www.iha.com.tr/esra-ozun-e28098kokuyla-kesfet-kitabi-yayinlandi-kultur-sanat-341809

Birde Bülent Akyürek-İçinizdeki öküze oha deyin :p (Kişisel gerileyiş sertifikam bile var :p (Esra Öz kardeşime diye 2 kitabı daha var imzalı :p)
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2014, 01:29:26 Gönderen: SUMA:) »

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle