škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ansızın gelen Şanzıman hatası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hep okuduğum dsg hatası bir gün de beni buldu.  Sabah çok sakin okula geldim titreme dahi olmadı zaten toplamda da 10 defa denk geldim gelmedim titremeye
Öğleden sonra arabayı çalıştırdım r ye attım biraz gitti sonra gitmedi araba debriyaj bas uyarısı çıktı. Sonra tekrar deNedim istop ettim olmadi. D ye attım gaz yiyor araBa ama sanki boşta gibi gitmiyor ama ekran r yi d yine tanıyor.  Kaskodan servisi çağırdım and otoya cektirdim araba 2013 elenince 56 binde bakımları düzenli serviste yapıldı
Usta mekatrinikten yapar dedi bakımlarina baktı %90 iyi niyete girer dedi ama yazışma yapacaklarmış.  Bu arada daha servisten kesin bir dönüş olmadı hatanın neyden olduğu ile ilgili sadece ön tahmin bakalım süreç nasıl işleyecek

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Canınızı sıkmayın kim ne kadar konuşsa da dsg sadece kavramadan bazı araçlarda sorun verir ve çoğu araç iyi niyet garantisi ile sadece işçilik ödenerek yapılır.Tek anlamadığım bazı araçlar 150 binde yapıyo bazısı 50 binde yapıyor.Bence içiniz rahat olsun DSG ne kadar çekemeyenler tarafından gömülsede eski tip cvt şanzumanlardan gömlek gömlek iyidir sadece biraz narin o kadar.Onların da sanayide servislerde birçok arızası var ama belki de piyasada tüm otomatiklerden kat kat fazla olduğu için çok sorunlu gibi görüyor.Bir konuyu merak ettim.Aracınızı stop ederken ilk önce boşa alıp el freni çekip sonra p ye alıyor muydunuz yoksa direk p ye mi alıyordunuz ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sadece yokuşlarda onu yapıyordum ama genelde çok sakin kullanan ve kurallara riayet eden bir biniciyim

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Resul Bey.
Umarım en kısa zamanda en az masrafla hallederler.
DSG ile araç kullanması keyifli.

Benim araç sıcak günlerde, akşamları Ankara şehir içi trafiğinde ve yokuş çıkarken ses yapıyor, gıcır gıcır ediyor. İçime bi kurt düşüyor, canım sıkılıyor, niye böyle diye. Diğer zamanlarda herhangi bir sorun olmuyor. Ha bozuldu ha bozulacak diye bekliyorum.

Servis de sürdüğünde aracı bir şey olmadığını söyledi, hakikaten araç sorunsuz gidiyordu.
Umarım araçlarımıza keyifle bineriz.

İyi Günler

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün aradılar servisten mekatroniktenmis sikintı. Gelen maile göre indirim belli olacakmış. Şöyle bir ilginç bilgi aldım müdürden para ödersen az da olsa o parça 2 yıl garantili oluyormuş

Aslında insanlar korkularından bu tür konuları okumak Veya cevap yazmak bile istemiyor işte dsg ile yaşamak bu olsa gerek

Çevrimdışı eski

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Resul bey
Benim aracımda 2013  dsg 48 binde 20 gün önce aynı olay benimde başıma geldi
12000km servis bakım
22000km özel dakım
36000km servis bakımlı bir önceki bakım özelde olduğu içim iyi niyet kapsamına sokmadılar 4100tl ödedim mekatronik arızaya serviste . Skodaya mail attım aradım dönüş olmadı .

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eski;609920
Geçmiş olsun Resul bey
Benim aracımda 2013  dsg 48 binde 20 gün önce aynı olay benimde başıma geldi
12000km servis bakım
22000km özel dakım
36000km servis bakımlı bir önceki bakım özelde olduğu içim iyi niyet kapsamına sokmadılar 4100tl ödedim mekatronik arızaya serviste . Skodaya mail attım aradım dönüş olmadı .

benim km 15.000 28.000 43.000 bakımları serviste. Araç 56 binde. Şuanda 1800 km vardı bakıma. Durduk yere oldu. Yani araç titreme bile yapmadı bu zamana kadar bırak vitese geçmemeyi.
Senin ki nasıl gerçekleşti?

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
2013'ten sonra mekatronik ünitesi şanzımanın dışına alındı güya ama arızalar hala devam ediyor.Geçenlerde Ankara'da sanayide bir abiyle tanıştım, 2015 Octavia komple şanzıman değiştirmiş güç bela iyi niyetten yaptırdım dedi.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güç bela derken ne yapmış bana o lazım gerekirse yüce otoya kadar giderim.

Arkadaşlar şu da bir gerçek. Bizler iyi niyet garantisi adı altında kandırılıyor muyuz? Yoksa gerçekten bir garanti kapsamında mıyız bunu da öğreneceğiz. Servis müdürü bana kullanıcı hatası değil dedi. Bu durumda fabrikadan olumsuz bir mail gelirse tüm bakımları serviste yapılmış olmasına rağmen biz nasıl güveneceğiz bu iyi niyet garantisini. Bu konu herkesi ilgilendiriyor.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar şu da bir gerçek. Bizler iyi niyet garantisi adı altında kandırılıyor muyuz? Yoksa gerçekten bir garanti kapsamında mıyız bunu da öğreneceğiz. Servis müdürü bana kullanıcı hatası değil dedi. Bu durumda fabrikadan olumsuz bir mail gelirse tüm bakımları serviste yapılmış olmasına rağmen biz nasıl güveneceğiz bu iyi niyet garantisini. Bu konu herkesi ilgilendiriyor.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Servisten aradılar. Fabrika Parçanın tamamını; işçişiğinden de %30'unu ödemek için onay vermiş. Bana da 350- 400 gibi bir rakam çıkacakmış.
Şahsen ben artık bir bakıma 1000 lira da versem serviste yaptırırım. Aklınızda bulunsun iyi niyet garantisi diye bir şey varmış görmüş olduk. Burdan And otoyada ayrıca teşekkür ederim. Çok ilgilendiler daha ben servise bile gitmedim çekici ile gönderdim kaç kere aradılar.

Çevrimdışı bonjovi0433

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun, sevindim adınıza

Alıntı yapılan: resul_100;610050
Servisten aradılar. Fabrika Parçanın tamamını; işçişiğinden de %30'unu ödemek için onay vermiş. Bana da 350- 400 gibi bir rakam çıkacakmış.
Şahsen ben artık bir bakıma 1000 lira da versem serviste yaptırırım. Aklınızda bulunsun iyi niyet garantisi diye bir şey varmış görmüş olduk. Burdan And otoyada ayrıca teşekkür ederim. Çok ilgilendiler daha ben servise bile gitmedim çekici ile gönderdim kaç kere aradılar.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bonjovi0433;610069
hayırlı olsun, sevindim adınıza

sağol kardeş. Allah kimsenin ağzının tadını bozmasın; ağzının tadı ile kullanmayı nasip etsin

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dsg 10 yıl garantili iyi niyet falan hikaye psikolojik olarak 4 binli rakamları duyunca 300-400 bedava gibi geliyor ancak bu parayı almamaları gerekiyor.

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bence yetkili serviste manuel vitesin debriyaj balatası ve kavramayı değiştirseniz 400-500 tl den fazla tutacaktır, benim önceki aracım polo 1.2 tdi dizel manueldi hep uzun yolda kullandım 107.000 civarında debriyaj balatası ve kavrama değişti. Sehiriçinde de 70-80.000 de biter diye düşünüyorum, faturayı tam hatırlayamadım ama hiç de ucuz değildi. Şimdiki aracım dsg eğer 70-80.000 de 500 tl çıkarsa cebimden o paraya balata- kavrama parası gözüyle bakarım, canımı sıkmam dsg nin keyfini sürerim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi