škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Opel Insignia ile 24 Saat...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:D
Alıntı yapılan: mşah;538629
Opel bu tarz uygulamayı insignia'yı ilk çıkardığında da yapmıştı arkadaşım kullanmıştı bir kaç gün bende bir tur atmıştım o zaman. Araç oturaklı ve stabil ancak içi o kadar dışarıdan görüldüğü gibi geniş ve ferah değildi, küçücük torpido kocaman kaput ve bagaj, şimdiki nasıl oldu bilmiyorum

Araçta kasa değişikliği olmadı, sadece makyaj gördü araç. Dolayısıyla bahsettiğiniz durumlar hala devam ediyor, özellikle de arka koltuklardaki basık ve hafiften klostrofobik durum...

Alıntı yapılan: adnan58;538632
Zavallı insignia başına gelecekelrden habersiz.Heralde arkasında pullukla elmadağ da tarla sürerken göreceğiz insigniayı:):):xx::xx:

O kadarını yapmayız:D Ama çok kötü planlarımız var, Pazar günü şenlik var, bizi takip edin
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
DÜn ben de bir yerde görüp hemen kayıt oldum buna. Zannedersem 7 kasım için yazıldım, belki aracı alıp gonya'ya falan gezmeye gideriz diye düşündük.  O zamana Astra K da çıkmış olur, onu da test ederim. Ben aslında şartlar güzel olursa bir sonraki adımda Astra K/Golf 7 seçeneklerinden birisini düşünüyorum. Makyajlı insignia da hoşuma gitse de D sınıfı bana pek sıcak gelmiyor. ARaba biraz pratik olmalı bence. Yine de ailece bi deneyeceğiz bakalım. Bunu beğenirsem belki manueline kayabilirim.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet Ankara tayfa olarak İnsignia yı Ankara-istanbul-Ankara güzergahında test ettik, izlenimler şu şekilde;

-Yol tutuş efsane ötesi (230 ile virajda araba solladık)
-konfor üst düzey
-acc gayet başarılı
-fren çok başarılı
-yalıtım gayet güzel, rüzgar sesi yok denecek kadar az, motor sesinide içeriye çok az alıyor.
-ses sistemi BOSE ve çok çok kaliteli

-1.6 136 hp dizel otomatik motor performans olarak çok vasat...
-yakıt tüketimi yüksek (1610 kg olmasının etkisi yüksek)
-far aydınlatması bence yetersiz

vb...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de süreç hakkında bilgi vereyim biraz:

Öncelikle ruhsat ve anahtarı alıyorlar, onu belirtmem gerek. Aracınızın kilometresini ve yakıt durumunu not ediyorlar; karşışıklı imzalıyorsunuz.

Insignia'yı teslim alırken aracı kontrol etmenizi istiyorlar, hasarsız teslim aldığınıza dair taahhütname imzalıyorsunuz.

Araçta trafik sigortası da kasko da var; ancak daha önce Akif'in de belirttiği gibi sizin suçu olduğunuz bir kaza meydana gelirse kasko karşılamıyor, sadece karşı tarafın hatalı olduğu kazalarda kaskodan faydalabiliyorsunuz.

Aracı teslim aldığımızda araç 650 km. civarı yol yapmıştı, teslim ederken 1450 km. üstündeydi:) Arabayı teslim alırken kontrol ediyorlar.

Kasko olayı dışında olumsuz bir durum yoktu; şükür ki kazasız belasız teslim ettik.

Buğra zaten bizim izlenimleri özetlemiş, tekrarlamayayım şimdi. Sadece ilave olarak ara hızlanmaların da son derece vasat olduğunu, ilk kalkışlarda dipgaz yaparak ve devam etseniz bile öyle aman aman bir ivmelenmenin olmadığını söyleyebilirim. Kağıt üzerinde bu denli güzel verileri olan bir motorun(HP ve Tork bakımından) bunu pratikte uygulayamadığını gördük. Tork patlaması/koltuğa yapıştırma falan yok denebilecek seviyede. tabii kasanın ağır olması, meşhur active select şanzımanın da bunda etkisi var. Tüketim de beklediğimiz kadar düşük olmadı, 120-130 bandında giderseniz muhtemelen 5 lt./100 km. civarında yakacaktır; süratli kullanımlarda bayağı bayağı yakıyor.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Millet tüketimi bekliyo tüketimi versenize abiler :)

Ankara-istanbul 400 km de körfeze kadar 9.5 körfez trafiğiyle beraber 9.1 le girdik

İstanbul ankara dönüş ise 400 km de boluya kadar gayet sakin şekilde 7.3 ile boludan sonra yapıştıra yapıştıra 170 civarı bir hızla 7.5 yaktı.
Git gel 8.5 yakarak hem gitmediğini hemde deli gibi yaktığını kanıtladı :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;539106
Millet tüketimi bekliyo tüketimi versenize abiler :)

Ankara-istanbul 400 km de körfeze kadar 9.5 körfez trafiğiyle beraber 9.1 le girdik

İstanbul ankara dönüş ise 400 km de boluya kadar gayet sakin şekilde 7.3 ile boludan sonra yapıştıra yapıştıra 170 civarı bir hızla 7.5 yaktı.
Git gel 8.5 yakarak hem gitmediğini hemde deli gibi yaktığını kanıtladı :)

Ben arabayı öldürmek istemedim:D

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel motor yapmak tecrübe istiyor gerçekten. Yeni bunlar daha:D
Tabiki pekde haksızlık etmemek gerek, 1.6 dizellerden hangisi D segmentini rahat çekebiliyorki?
belki 1.6 turbo benzinlisi yeterlidir!

Dizellerin genelinde son sürat pek olmuyor, anladığım kadarıyla kasa agırlığından ara hızlanmalarda iyi degilmis,

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;539110
Dizel motor yapmak tecrübe istiyor gerçekten. Yeni bunlar daha:D
Tabiki pekde haksızlık etmemek gerek, 1.6 dizellerden hangisi D segmentini rahat çekebiliyorki?
belki 1.6 turbo benzinlisi yeterlidir!

Dizellerin genelinde son sürat pek olmuyor, anladığım kadarıyla kasa agırlığından ara hızlanmalarda iyi degilmis,

Son sürat eyvallah; ama araç yokuşta hızını koruyamıyor, yokuşta zaten hızlanamıyor; hafif eğimde dahi hızlanmakta zorluk çekiyor.

Şunu da belirtmek isterim ki günümüz araçlarında rodaj yoktur falan hikaye. Kendim bariz rodajın var olduğunu gördüm bu arabada. İlk aldığımla dönüşte Buğra'ya teslim ettiğim arasında fark vardı. Tabii yine uçup kaçmıyordu ama bir tık daha iyi ivmeleniyordu araba.

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DuMaN38;539067
Evet Ankara tayfa olarak İnsignia yı Ankara-istanbul-Ankara güzergahında test ettik, izlenimler şu şekilde;

-Yol tutuş efsane ötesi (230 ile virajda araba solladık)
-konfor üst düzey
-acc gayet başarılı
-fren çok başarılı
-yalıtım gayet güzel, rüzgar sesi yok denecek kadar az, motor sesinide içeriye çok az alıyor.
-ses sistemi BOSE ve çok çok kaliteli

-1.6 136 hp dizel otomatik motor performans olarak çok vasat...
-yakıt tüketimi yüksek (1610 kg olmasının etkisi yüksek)
-far aydınlatması bence yetersiz

vb...

olumsuz yöne bir ekleme daha yapayım.

-Ön kol dayama yok gibi birşey :) heleki şoför yanındaki kesinlikle kullanamaz.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;539116
Son sürat eyvallah; ama araç yokuşta hızını koruyamıyor, yokuşta zaten hızlanamıyor; hafif eğimde dahi hızlanmakta zorluk çekiyor.

Şunu da belirtmek isterim ki günümüz araçlarında rodaj yoktur falan hikaye. Kendim bariz rodajın var olduğunu gördüm bu arabada. İlk aldığımla dönüşte Buğra'ya teslim ettiğim arasında fark vardı. Tabii yine uçup kaçmıyordu ama bir tık daha iyi ivmeleniyordu araba.
Hemde yokuş yukarı, 0 rakımdan Ankaraya,

Rodaj olayına bende inanıyorum,
Sıfır aldığım 1.6 tdi ile sadece 1500 kmde iken Kocaelinden Antebe giderken mazotum Adanada bitmis idi, yani 850 km de,  
15000 kmde iken aynı şartlarda mazotum Gaziantepde bitti, yani 1050 km yaptı, 200 km daha fazla gidebildim, Rodaj yakıtta bariz 1 litre farkettiriyor,
benimkisi test aracı olmadığından rodaj öncesi zorlamamıştım aracımı:), hızlanma farkını pek hissetmedim yani,

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Vay be. Hevesim kaçtı hiç test etmesem de olur artık. Otomatik şanzıman da yiyor tabi...

Bir arabada ağırlık çok önemliymiş demek ki. Passat ve Golf'ün başarısı burada işte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Itiraf ediyorum[emoji3], sizlerden otopark benzeri test videosu beklerdim[emoji106]

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;539205
Itiraf ediyorum[emoji3], sizlerden otopark benzeri test videosu beklerdim[emoji106]

Abi videolarımız var aslında yol tutuş ve frenlemeyle alakalı[emoji2] isterseniz vatsap email ulaştırırız [emoji2][emoji23]

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;539206
Abi videolarımız var aslında yol tutuş ve frenlemeyle alakalı[emoji2] isterseniz vatsap email ulaştırırız [emoji2][emoji23]
Hangisi o?! "Çarp çarp" mı?!:++::kiki:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;539233
Hangisi o?! "Çarp çarp" mı?!:++::kiki:

Ahahaha çak o çak[emoji23][emoji23]