škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hyundai Elentra almayı düşünüyorum teknik bilgi ve objektif yorumlarınız nelerdir.

trio · 8 · 2981

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ic ve dış tasarimini cok sevmedigim, tam tavsiye etmeyecekken fiyatina bakinca cok mantikli buldugum bi arac diyeyim. Risksiz bi tasarimi olaydi iyiydi...

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Elentra için i30 un sedanı gibi diyeceğim ama tam değil aslında.

Bu kasa ilk çıktığında incelemiştim , bayağı zaman oldu çok hatırlamıyorum. İ30 a göre malzeme kalitesinin daha düşük olduğunu söyleyenler var.  

Ancak bu fiyata kelepir bu araba. Yani zorlasanız 40000-41000 civarı alırsınız gibi geliyor bana.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyatları 2. elde ne seviyede bilmiyorum ancak, aynı segmentte olmalarına rağmen Elentra ve i30 arasında ciddi kalite farkı var. Bu nedenle i30 daha iyi bir seçim olur sedan şart değilse.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dertsiz tasasız bir araç.Otomatiğini taksi olarak kullanan tanıdıklarımız var.LPG ile de uyumlu az yakar.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kalite farkının temel sebebi i30 çek üretimi elantra kore üretimi tüm fark bundan kaynaklı ama elantrada yabana atilacak bi arac değil donanim olsun fiyat olsun performans olsun hepsini bir araya grtirdigimizde bence alınıp binilecek bi araç piyasada hala garanti kapsaminda cok uygun fiyatlara temiz araclar var bence degerlendirilmeli :)

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gördükten sonra yakıttan şikayet ettiğim aracımı daha çok sevmeme sebep olan araç :).

Octavia ile kıyaslarsak.
Yolcu koltuğu ve arka koltuk aynı konforda,
iç mekan kaliteli gibi fakat biraz cancanlı,
yol tutuşu bilmiyorum kullanmadım,
en önemli nokta yakıt, otomatik araç şehir içi gebze trafiğinde 13 lt (yb 1 lite fazla gösterdiği söyleniyor) yakıyor:hanz:

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smyomekatronik;535147
Gördükten sonra yakıttan şikayet ettiğim aracımı daha çok sevmeme sebep olan araç :).

Octavia ile kıyaslarsak.
Yolcu koltuğu ve arka koltuk aynı konforda,
iç mekan kaliteli gibi fakat biraz cancanlı,
yol tutuşu bilmiyorum kullanmadım,
en önemli nokta yakıt, otomatik araç şehir içi gebze trafiğinde 13 lt (yb 1 lite fazla gösterdiği söyleniyor) yakıyor:hanz:
Tam otomatik tork konvertörlü şanzıman atmosferik motor birleşimi evet yakit yüksek olur ama lpg ye birebir uyumlu bi motora kimse benzinde binmez öyle imkanim olsa gider tsi alirim ben mesela :)