škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Spaceback & Astra HB

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tüketim sizin için önemli ise Accord dan uzak durun derim. Daha doğrusu atmosferik motor  ve otomatik ikilisinden uzak durun derim

Çevrimdışı terazi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yakıt tüketimi önemli ve Rpid2i bir adım öne çıkaran en önemli sebeplerden birisi olark görüyorum şu an Rapid ile ile ilgili tek soru işaretim  genl olarak tüm vag grubunda kullanılan DSG şanzıman. Bu forumda da başka yerlerde de okuyunca kafam daha çok karıştı  :( otomatik için zaten acemi olan kişiler için DSG zor bir seçim midir acaba ?
Tek alternatifi tam otomatik şanzımanlar olmasına rağmen .

Çevrimdışı yldzfurkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
DSG yi abartmaya gerek yok öyle sürekli S e alıp gazı asfalta yapıştırmaya çalışanlar alırlar tabi ellerine kavramayı mekatroniği. Çok kafaya takmayın 2005 den beri 10 11 tane otomatik araç eskittim 4 tanesi dsg şanzımandı 1 kere 30 binde garantiden kavrama değiştirdim 1 kerede şanzıman güncellemesi yaptırdım 60 bin bakımda. Milletin suyunu çıkarttıgı 6 7 yasında 100 bindeki arabadan hayır gelmez imkan varsa sıfır yada az km 1.4 tdi dsg alın geçin pişman olmazsınız.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;526237
tüketim sizin için önemli ise Accord dan uzak durun derim. Daha doğrusu atmosferik motor  ve otomatik ikilisinden uzak durun derim

İstanbul izmir arası gittim otomatik accord ile yarım depo bile harcamadı benzini gayet makuldü herkezin zevki tercihi kendine göredir bana göre honda yada mazda bu işin lideri dsg arızasını garantili araçta garantiye almayıp kullanıcı hatası da diyebiliyorlar sikayetvar.com a bakabilirsiniz garantim var bişey olmaz demeyin 7-8 bin tl yi kendi ödeyenler var vag gurubunda, mahkemeye verebilirsiniz tabi ama kaç yıl sürer orası bilinmez... Ayrıca dizel araca çok sıcak bakmam 5 senede yaptığım kârı 1 enjektör motor arızasın da alır götürür 100.000 km yi aştığı anda kimse almak istemez satarken sırun olur internet 100.000 km üzeri dizel araç mezarlığı olmuş. Yeni benzinli motorlar gayet başarılı özellikle PSA gurubunun PureTech motorları çok cimri. Adınıza en hayırlısı olur inşallah.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2015, 10:15:23 Gönderen: trio »