škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Spaceback & Astra HB

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı terazi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar,
Eşim ve kızımda kullanacağından otomatik vitese geçme ve 2011 modeli de çok geçmeden satarak değerlendirmek amacıyla (bana kalsa taş gibi araba ve çok memnunum Fabia dan) araştırma yapıyorum .
Güvenlik, yakıt, konfor satış sonrası vs her konuda karşılaştırma yapılabilir.

Ben şuan Rapid spaceback e daha sıcağım ama bu sadece romantizm mi acaba bilemedim ;)

Konu hakkında bilgi ve tacrübe ve de fikirlerinz çok değerli lütfen paylaşır mısınız .

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Memnunsanız dsg fabia düşünebilirsiniz...rapid ile çok farkı yoksa rapid de olabilir tabii...amaç otomatik araç sonuçta...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Otomatik alacaksaniz garantiyi de uzatarak rapid dsg dusunebilirsiniz. Dsg riskini bilerek, bilenlerin kullanim onerilerine uyarak bu secenek degerlendirilebilir.

Astra seceneginiz 1.4t otomatik olsa gerek. Lpg ile kismen uyumlu, 50-100 bin km arasi magnezyum subaplari eritme dolayisiyla subap takimi degistirme riski var bunda da. Sanziman klasik otomatik, sorunsuz, fakat cok yakar. Manueli 8-10 litre yakarsa otomatigi 10-12 litre sehir icinde yakar. Buna lpgsiz dayanmak zor. Lpg dusunmuyorsaniz bu secenek yorar. Ayni motor ve sanziman @eminsariipek te var (cruze) onlar memnun kulaniyorlar lpg ile.

Kriterleri biraz daha acarsaniz daha iyi yardimci olabiliriz (bagaj, yillik km, yakit turu, boyut vs).

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sehirici ağırlıklı ise Rapid, sehirdısı ağırlıklı ise Astra derim,
Segmentten dolayı Astra daha geniş olacaktır fakat Astra J nin ön kısmının dar oldugunu söyleyen kullanıcılarda mevcut, gögüs alanı dar gösteriyor imis.
Yıllık km 10 bini geçmeyecekse 1.2 TSI motor vergi avantajı sağlar.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rapide de bayide bindim, ic mekan astradan genis onde ve arkada. Daha hafif ve daha az yakacaktir.

Çevrimdışı terazi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yıllık 10000 km ortalamam var, ağırlıklı olarak şehir içi kullanıyorum . Yakıt olarak fabiam lpg li ve çok memnunum .
Bir detay daha rica edebilir miyim fiyatları birbirine çok yakın temiz bir 2014 model ama 2015 de trafiğe çıkmış 12000 km de 1.6 tdi mi yoksa sıfır 1.4 tdi bir rapid spaceback mi ?

Ya da arkadaş 60000 civarında bir rakamı gözden çıkardıysan en doğru seçim şu olur diyebileceğiniz marka /model ?

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;525377
Sehirici ağırlıklı ise Rapid, sehirdısı ağırlıklı ise Astra derim,
Segmentten dolayı Astra daha geniş olacaktır fakat Astra J nin ön kısmının dar oldugunu söyleyen kullanıcılarda mevcut, gögüs alanı dar gösteriyor imis.
Yıllık km 10 bini geçmeyecekse 1.2 TSI motor vergi avantajı sağlar.

1.90 boyunda arkadaşın var Astra HB. Koltuğu ayarladığı zaman arkadaki adam inip binemez inanın o kadar dar. Dediğiniz gibi göğüs bölümü Opellerde çok büyük. Biraz da sportif tasarımdan dolayı tavanda çabuk alçalıyor. Hem kısa hem baskın hissediyorsun. Insignia bile o kadar uzun olmasına rağmen arka taraf bırakın kendi sınıfındaki Superble yarışmayı Octavia'dan bile dar. Rapid'den az büyüktür anca. Ama kalite olarak çok üstünler tabi Rapid'den. Sert plastik her tarafı Rapid'in.  Tek avantajı hafiflikten dolayı az yakması olur dediğiniz gibi.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli otomatik alacaksanız Honda Accord yada Civic Mitsubishi Lancer  yada Mazda 6 yani Japon toyotayı bilerek saymadım yarı otomatikleri sorunlu dsg gibi bile bile lades demeyin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sehamotors.2009.mazda-6.2.0.otomatik.kusurusuz-222290027/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2009-plushonda-accord-plus2.0-executive-pluslpg%2Cli-plussanruf-plusderi-plusisitma-plusfullll-222188722/detay

Gibi.... 5 yaş büyük olur ama arabaya biniyorum dersiniz ömür boyu binsek eskitemeyiz bir sonraki aracım kesinlikle honda accord olacak inşaallah..
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2015, 21:47:42 Gönderen: trio »

Çevrimdışı terazi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;525464
Benzinli otomatik alacaksanız Honda Accord yada Civic Mitsubishi Lancer  yada Mazda 6 yani Japon toyotayı bilerek saymadım yarı otomatikleri sorunlu dsg gibi bile bile lades demeyin.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sehamotors.2009.mazda-6.2.0.otomatik.kusurusuz-222290027/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-2009-plushonda-accord-plus2.0-executive-pluslpg%2Cli-plussanruf-plusderi-plusisitma-plusfullll-222188722/detay

Gibi.... 5 yaş büyük olur ama arabaya biniyorum dersiniz ömür boyu binsek eskitemeyiz bir sonraki aracım kesinlikle honda accord olacak inşaallah..

Tam otomatik olmaları avantaj ama yaşları dolayısıyla benim için çok uygun değil açıkcası ama Allah gönlünüze göre versin,inşallah size nasip olur .

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: terazi;525458
Yıllık 10000 km ortalamam var, ağırlıklı olarak şehir içi kullanıyorum . Yakıt olarak fabiam lpg li ve çok memnunum .
Bir detay daha rica edebilir miyim fiyatları birbirine çok yakın temiz bir 2014 model ama 2015 de trafiğe çıkmış 12000 km de 1.6 tdi mi yoksa sıfır 1.4 tdi bir rapid spaceback mi ?

Ya da arkadaş 60000 civarında bir rakamı gözden çıkardıysan en doğru seçim şu olur diyebileceğiniz marka /model ?

Yakıt açısından LPG li araçtan sonra benzinli araç hangi ileri teknolojiye sahip olursa olsun sizi üzecektir, her sene bin tl yakıta fazla para verirsiniz,
Ben olsam imkanınız varsa söylediginiz tdi lardan hangisi ucuzsa onu alırdım, keyfime bakardım,

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 tdi sifir alin gecin :) ama once binin deneyin.

Çevrimdışı terazi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;525569
1.4 tdi sifir alin gecin :) ama once binin deneyin.

Daha önce tdi ve otomatik vites tecrübesi olmayan birisi için ilginç bir deneyim olacak sanırım :D
Öğrenmenin yaşı yok dün dsg şanzıman koruma topiğini okudum sayfalar ilerledikçe kafa karışıklığı arttı,ne öğrenirsem 3 kişilk öğreneceğim :) gerçi konu tekrarı da fena olmaz sanrım :D

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Piyasada en tutulan araçlar dizel otomatik olanlar, iki güzel seyi biraraya getirmek zor:D
Hem ekonomik, hem kullanımı kolay,
Sürüşü keyifli oldugundan daha çok gezeceginiz kesin:)

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
60 ı gözden cıkardıysanız kesınlıkle accord almalısnız 8 9 bulabılırsenız tadından yenmez. Kesinlikle sölediğiniz 2 araçdan cok daha ıyı bır araba...

Çevrimdışı terazi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Acoord çok daha iyi olabilir ama bize biraz large :D