škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 Subaru Forester 2.0 D Sürüş İzlenimim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rs6 ve skoda combi.dahil hic bir station sevmezdim taa ki kevorg girene kdr.

Tork dusuklugu direkt enjeksiyon ve otomatik aktarmaya bagli sanirim. tsi torku da boyle dusuk cunku.

Ama makina cidden cok gzl. Tam benlik, sekil seven hizli aile babalarina gore

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abiler etmeyin tutmayin. Sw araba candir can. Bugun soyle kafama gore bi audi a4 b5 quattro avant bulsam angry bird un gozunun yasina bakmiycam gidip alicam.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;523747
Yok ondan ziyade. Amcayla teyzenin isini superb tarzi bisey gorur. Forester randiman vermez
Gömdü koca Forester' ı ya!:rm:
Alıntı yapılan: viperking;523772
kafa karıştırayım.

Subaru Levorg 1.6 DIT 170hp 250nm.

İçi dışı çok yakışıklı.

GC8 den sonra beğendiğim tek Subaru
Makina güzel de sanki Legacy' nin devamı mı olmuş ne?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yorumlar o yonde zaten, Legacy nin yerine konumlandirildigi soyleniyor

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;523825
Gömdü koca Forester' ı ya!:rm:

Makina güzel de sanki Legacy' nin devamı mı olmuş ne?

Önden güzelde, arkadan çok kötü duruyor bence... Legacy'de keza arkadan kötüydü...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence dis tasarim super. ic tasarim gene cag disi ama genelde gzl bir araba olmus

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
herkese selamlar

subaru çok sevdiğim markalardan biridir ancak fanatik de değilim hani onu belirteyim :)

toplamda 3 sene subaru forester xt kullandım , 5,5 senedir de  sıfır km olarak aldığım legacy'i kullanıyorum (daha doğrusu genelde artık hanım kullanıyor ben kendime daha düşük bütçeli dizel araç alıyorum son yıllarda, işe git gel için dizel şart)

öncelikle super B mi , forester mı sorusu çok da uygun değil aslında , sınıfları tamamen farklı araçlar , karşıladıkları ihtiyaçlar da öyle sayılır..

şu an kullanmakta olduğumuz legacy 4x4 , otomatik ve zamanına göre full denilebilecek bir araç.  2 senedir kışları kartalkaya'ya gidiyoruz ufacık olan çocuklarımızla ve emin olun zincir takmadan (ben de takmıyorum diyenleri duyuyorum) ancak 1 cmn de kaymadan tedirgin olmadan çıkartıyor indiriyor bizi. Resmen buz üzeri eğimli terde arabayı tamamen durdurup tekrar kaldırdığımda 1 cm patinaj ya da kayma olmuyor. Bu açıdan super B yi bilmiyorum.

Değer kaybı derseniz en zayıf noktasıdır subaru'nun.. ben aldığımda 78.000 TL olan aracı 72.000 ye kopartmıştım , şimdi satmaya kalksam 45-50 ancak müşteri çıkar sanırım. Aynı tarihte sıfır olarak 40.000 Euro (80.000 TL ediyordu) BMW 320 D bugün 105.000 KM de bile satsanız resmen aldığınızdan  pahalıya satma ihtimaliniz bile var... bir de dizel ??? fakat benim için kabul edilemez eksisi iç hacmi idi , diz mesafesi yok , 2 çocuk koltuğu koyunca aradan kimse geçemez... oysa legacyde ortaya kayınvalide oturabiliyor 2 koltukla beraber... Bir de tabii 40.000 EUR olan baz donanımdı , benimki ise deri , zenon ve tabii 4x4 , sunroof vs full olanı idi

bir de geçen gün komşumuzun BMW 320 D , 130.000 bakımı sanırım 7.800 TL ödediğini duyunca teselli buldum açıkçası :)

super B , iç hacim , bagaj vs konusunda rakip tanımaz, forester için en azından diz mesafesinde aynı şeyi söyleyemeyiz.

Yakıt olarak ikisini de dizel diyorsunuz zaten aşırı bir fark olmaz... Foresterda 4x4 avantajı var , super b de iç hacim ve donanım...

bence beklentilerinizi netleştirmek lazım , yoksa subaru'ya bence yol tutuş , dayanıklılık , kalite açısından pek laf söylenmez..

Çevrimdışı erturqo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superb'de de 2.0 tdi motorlarda 4x4 ozelligi var. Boylece forester'in onune gecebilir.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erturqo;524809
Superb'de de 2.0 tdi motorlarda 4x4 ozelligi var. Boylece forester'in onune gecebilir.
Mümkün değil o Haldex kavramayla Forester' ın önüne geçebilmesi.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;524810
Mümkün değil o Haldex kavramayla Forester' ın önüne geçebilmesi.

Katılıyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet super b de de elbette 4x4 özelliği var ama o zaman fiyat ne oluyor bakmak lazım , bir de dediğim gibi sınıfları farklı araçlar...
yani muz mu güzel , kabak kızartma mı demek gibi birşey ?

haldex vs subaru tartışmaları birçok forumda ve video kanalında var.

subaruyu bu konuda tek zorlayan hatta üstesinden gelen bir A6 quattro olmuştu bir videoda.. (subaru sever olarak biraz üzülmüştüm :) )

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: korhan;524819
evet super b de de elbette 4x4 özelliği var ama o zaman fiyat ne oluyor bakmak lazım , bir de dediğim gibi sınıfları farklı araçlar...
yani muz mu güzel , kabak kızartma mı demek gibi birşey ?

haldex vs subaru tartışmaları birçok forumda ve video kanalında var.

subaruyu bu konuda tek zorlayan hatta üstesinden gelen bir A6 quattro olmuştu bir videoda.. (subaru sever olarak biraz üzülmüştüm :) )
Haldex lüzum üzerine 4×4' e geçer; Subaru' daki sistem ise All-time 4WD' dır. Yani hızlanma, frenleme, viraj dönüşü, ...vb. gibi hemen her koşulda torkun hangi aksa aktarılacağını ayarlar. Misâl 100HP bir araç düşünün ve tork-HP %50-50 ön/arka aksa dağıtılıyor olsun. Hızlanma anında aracın ön tekerleklerini yer basışı azalır, yani artık 50HP iletmeye gerek yok. Subaru bu durumda dağılımı ön/arka-25/75 olarak ayarlar çünkü aracın ağırlığı arka lastikler üzerindedir ve onların daha fazla güze ihtiyacı vardır. Haldex' te ön tekerlekler patinaja düşecek de, algılayacak da, ... ... ...

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Subaru symetrical awd teknolojisi bence şu an piyasadaki binek araçlar içindeki en başarılı 4x4 teknolojisi.

2 aracın da birbirine artısı eksisi var muhakkak, artısı ağır basana yönelmek gerekecek. Ama fiyat anlamında Superb fiyatını az önce öğrenince biraz hayal kırıklığı yaşadım. Hele bi satışa başlasın bakalım, babamlar şu yaptıkları filo alımı haricinde de üyeler için özel indirim anlaşması hakkında da görüşüyorlarmış Skoda ile. O durum da bi netleşsin bakalım ne kadara düşebilecek fiyat