škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 Subaru Forester 2.0 D Sürüş İzlenimim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Getirin arabayı bana , ben soldan direksiyona çeviririm 2 dk da. Kıbrıstan müşterilerim var bir sürü. Aha:

Yalnız el freni hakikaten sıkıntı. Araca biraz şöyle kaykılarak binsen mazallah!....

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzay kasa Honda Civic'lerin ki daha fena yav :) Hem sola doğru hem havaya kalkık :D

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;523589
tork 350 nm. çoğu markada yüksek tork nedeniyle dayanamayan CVT sorunları mevcut. çok detaylı araştıramadım ama denk geldiklerim arasında Subaru yoktu. belki iyice araştırsam onda da sorun çıkmış olabilir, vakit bulamıyorum bir türlü...
Türker' in paylaştığı bir DH linkinde Nissan Micra' nın CVT şanzımanı için 40.000(Kırkbin)TL istendiğini okumuştum.:kork1: Şanzımana araba takmışlar adamlar.:aman:
Bana sorarsan çok dikkatli araştırCVT konusunu.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;523608
Türker' in paylaştığı bir DH linkinde Nissan Micra' nın CVT şanzımanı için 40.000(Kırkbin)TL istendiğini okumuştum.:kork1: Şanzımana araba takmışlar adamlar.:aman:

Cvt alırsınız eyvallahta patlarsa sıkıntı büyük [emoji16][emoji16]

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cvt sanzimani bu kadar yerin dibine soktuk da bizim dsg sifir sikinti mi yani? :D

Cvt nin tepkimesindeki gecikme once disli oranini dusurup sonra "bu da kurtarmiycak birader en iyisi fites dusurym" demesinden olabilir. Onemli olan gaza basilinca hizlanma istegi bas gosteriyo mu arabada ;)

Forrester konusuna gelince de superble cok ayri arabalar ikisininde yetenekleri farkli. Yilin 6 ayi yazlikta olup yazlik sirasinda (misalen ege sahilleri) oraya buraya gidip gezmeyi seven biriyseniz kesinlikle forester. Biraz gezgin ruhlu bir araba daga tasa patika yola istedigin yere goturur seni.

Superb e gelince tam bir sehir beyfendisi. Prestijli bir araba bikere. Ozellikle uzun yolda acayip rahat ettirir amcayi teyzeyi yormaz hayatta. Ama superble yazliga gidilir, araba kapinin onune konur sonrasinda sadece markete gidilir gelinir; haftada bir de can sikintisindan bahce hortumuyla yikanir. Sezon bitince de konforlu konforlu ankaraya geri donulur ;)

Onemli olan abi amcayla teyze ne icin kullanacak bu arabayi? Daha cok sehir hayati yasayacaklarsa uzun yolu cok yapacaklarsa superb. Yok hayir bizim yas kemale erdi sehir sehir nereye kadar canim ulkemde gezilicek el degmemis betonlasmamis cok yer var oralari gezicez biz diyolarsa da kesinlikle forester ;)

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: Uğur Akar;523608

O konuyu baştan sona okumuştum, harbiden şanzımana araba takmışlar :D en son 8'de 1 mi 10'da 1 fiyatına mı ne halletmişlerdi Japonya'yla yapılan yazışmalar sonucu, net hatırlayamadım. Yanlış hatırlamıyorsam uzun zaman sonra arıza gösteren ilk cvt'leri olunca fiyatı servis yetkilileri de ilk kez öğrenmiş ve onların da ağızları açık kalmış :)

Alıntı yapılan: DDŞ!;523718
Cvt sanzimani bu kadar yerin dibine soktuk da bizim dsg sifir sikinti mi yani? :D

Cvt nin tepkimesindeki gecikme once disli oranini dusurup sonra "bu da kurtarmiycak birader en iyisi fites dusurym" demesinden olabilir. Onemli olan gaza basilinca hizlanma istegi bas gosteriyo mu arabada ;)

Forrester konusuna gelince de superble cok ayri arabalar ikisininde yetenekleri farkli. Yilin 6 ayi yazlikta olup yazlik sirasinda (misalen ege sahilleri) oraya buraya gidip gezmeyi seven biriyseniz kesinlikle forester. Biraz gezgin ruhlu bir araba daga tasa patika yola istedigin yere goturur seni.

Superb e gelince tam bir sehir beyfendisi. Prestijli bir araba bikere. Ozellikle uzun yolda acayip rahat ettirir amcayi teyzeyi yormaz hayatta. Ama superble yazliga gidilir, araba kapinin onune konur sonrasinda sadece markete gidilir gelinir; haftada bir de can sikintisindan bahce hortumuyla yikanir. Sezon bitince de konforlu konforlu ankaraya geri donulur ;)

Onemli olan abi amcayla teyze ne icin kullanacak bu arabayi? Daha cok sehir hayati yasayacaklarsa uzun yolu cok yapacaklarsa superb. Yok hayir bizim yas kemale erdi sehir sehir nereye kadar canim ulkemde gezilicek el degmemis betonlasmamis cok yer var oralari gezicez biz diyolarsa da kesinlikle forester ;)

Bizimkiler senin yorumunla Superb tarafına kayıyor kardeşim :) 2,5 yılda 52.000 km yapmışlar, çoğunluğu da şehir içinde, ben bile şaşırdım hey maşallah dedim. Birde artık Ankara-Gaziantep uzun yolları da sıklaşır bu vakitten sonra. Bu da haliyle ibreyi Superb'e kaydıracak.

Bir de dün Antep'e gelince direk arka koltuğa kuruldum, biraderi de şoför stayla modunda kullandım havaalanından eve kadar, o arka diz mesafesinin tadını bir kez daha yaşayınca benim ibre bile tekrar Superb'e çevrilmedi desem yalan oldu :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;523731
Abi hic maceraya gerek yok superb eyidir eyi :)

Bildiğin yoldan şaşma diyorsun yani :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;523746
Bildiğin yoldan şaşma diyorsun yani :)

Yok ondan ziyade. Amcayla teyzenin isini superb tarzi bisey gorur. Forester randiman vermez

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;523747
Yok ondan ziyade. Amcayla teyzenin isini superb tarzi bisey gorur. Forester randiman vermez

O zaman yeni Superb'i beklemeye devam :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kafa karıştırayım.

Subaru Levorg 1.6 DIT 170hp 250nm.

İçi dışı çok yakışıklı.

GC8 den sonra beğendiğim tek Subaru

Çevrimdışı erturqo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;523772
kafa karıştırayım.

İçi dışı çok yakışıklı.

Benzinli dimi bu bahsettiginiz? Torka bakinca dizel gibi..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;523772
kafa karıştırayım.

İçi dışı çok yakışıklı.

Asik oldum. Tr ye ne zaman geliyosa hemen gidip test surusune cikmaliyim.

7-8 yil icerisinde hayat planimda nasip olursa evlenip cocuk sahibi olmayi dusunuyorum. Sifirina gucum yetmezse ikinci elini alirim. Effsane alet... Yazdir 200hp gundelik az yakar cok kacar colugu combalagibicine atarsin oyuncaklarda var. guzel bi ses yalitimi.. Adami mutlu eder valla

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen oyle tam bizim kalem Dogukan.

Bu arada evt arac benzinli. Hatta 2.0 i da var stock 300hp tam saka makinasi. tuketimin cok olacagini sanmiyorum. tsi benzeri bir sistem cunku. Direct Injection Turbo diye geciyor.

Boxer dizel de gelecek ama perf verilerine bakmadim.

Satis icin bildigim kadariyla on siparis almislar. 2015 sonu gelecek diyorlardi. ama kesin bilgi icin bayiiler aranmali

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
RS6 stayla yapmışlar, bu tarz stationları çok tutmamama rağmen bu makine yanıyor resmen