škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şanzıman ön kapağı kırıldı!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Aracımla yolda seyir halindeyken manevra yapamadım ve büyük bir taşın üzerinden geçmek zorunda kaldım. Aracı yolun sağına çektim görünürde birşey yoktu ve Skoda servise kadar gittim. Burada alttaki plastik muhafazayı söküp baktılar ve şanzıman ön kapağının kırıldığını gördük. Otomatik şanzımanlarda tek kapak satılmadığını, şanzımanın komple değişmesi gerektiğini söylediler ve yaklaşık 40bin ₺ fiyat çektiler. Kaskonuz varsa işlemleri başlatalım dediler. Şimdilik araba serviste. Pazartesi’ye kadar beklemedeyim. Kaskoya yaptırırsam sıkıntı olmayan şanzımanı değiştirip 40bin ₺ hasar kaydı işlenecek ve satışta da fiyat düşecek. Çıkma kapak bulabileceğimi de söylediler. Kararsızım.

« Son Düzenleme: 26 Ocak 2019, 20:44:29 Gönderen: rafy1453 »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle geçmiş olsun. 40 bin TL mi:confused:

Demek ki arabalarımızın bütün halindeki fiyatını bir iki parçasını satsak çıkarırız!

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sağolasın hocam. Şanzımanın fiyatına 35bin₺ dediler işçilik falan toplamda yaklaşık 40bin₺ dediler

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhtemelen çıkması bulunur, hatta gerçek zanaatçı usta oraya değişik malzemeden bir kapak bile yapar. Nasılsa kuru tip.

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1000₺ye çıkma buldum hocam. Alacağım muhtemelen

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yarın öbür gün o kapak kötü işçilik yüzünden görevini yapamaz da şanzuman hasar görürse kaskodan yaptırma şansınız da kalmaz. Böyle bir ihtimal olmadığından emin olduktan sonra çıkma parça düşünün derim.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12735]elliyedi[/MENTION] hasar kaydı 40000 tl olan aracı 2 elde alırmısınız?
Çıkma parçanın takılması ile servisin takacağı kapağın takılış işçiliği farklımı ki işçilik hatası olsun.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16887]Mehmet2[/MENTION]016 çıkma takınca ilerde daha büyük arıza olursa onarma bedelini karşılarmısınız?
Ortada bir kaza var, olan olmuş, beş sene sonra arabayı satarken ne olacağını düşünmek yerine huzurlu ve konforlu bir şekilde 5 sene nasıl binerim onu düşünmek lazım.
Çıkmacıları da, sanayi ustasını da servisleri de iyi bilirim. Bu yüzden bir ihtimalden bahsettim ve bir öneride bulundum. Karar verirken bunları gözönünde bulundurup öyle karar vermesi lazım. Onun adına karar verip öyle yap böyle yap diyeceğime yol göstermeye çalışıyorum.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12735]elliyedi[/MENTION] mekanik arıza olsa zaten servis söylerdi.
Sadece kapak değişimi gereken arızaya 40000 tl komple şanzıman değişimi israftır, kaskodan bile karşılanacakta olsa.
Servisteki ustaların çoğu vasıfsız eleman, yağ değişiminde contayı bile sıkmayı beceremeyen adamlar. Komple şanzıman değişimi için servislerde kabiliyetli usta olduğuna şüpheliyim.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Parçayı değiştirmek tamir etmekten her zaman daha kolaydır. Zaten modüler bir parça olsa servis bunu ayrı da satar. Belki başka servislerle de görüşmek lazım. Farklı ustaların fikrini almakta yarar var. Her iki türlü de riskleri olan bir karar. Ama dediğim gibi kaza bu olan olmuş, kasko gibi bir imkan varken sırf hasar kaydı yüzünden göz ardı edilmemeli. Sonuçta böyle zamanlar için var kasko.

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Parçayı 1000₺ye aldım. Aracı yetkili servisten çıkardım dışarı tavsiye üzerine bir ustaya götürdüm. Şanzımanda sıkıntı olmadığını söylediler. Sökmeye başladılar. Bakalım artık sonucu yazarım arkadaşlar. Ankara’da olsam bu işi daha rahat halledebilirdim. İlginiz için teşekkürler

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracımı bugün bakımını yaptırdığım ustaya teslim ettim. Sabah verdiğim aracımı akşama eskisi gibi sapasağlam bir şekilde teslim ettiler. Hiçbir sıkıntı yok şu an. 1000₺ parça ve 700₺ işçilik ile 1700₺ye halloldu. Emeği geçen ustalara tekrar teşekkür ederim. Dürüst ve işini bilen insanlar.
İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.
Bu tür durumlarda acele karar vermemek gerekiyormuş.
Cumartesi günü hafta sonu diye kasko işlemlerini başlatamadılar bu sabah hemen iptal ettirip arabamı aldım yetkili servisten.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırla bin kardeşim. En iyisini yapmışsın. Çıkan parça sendeyse muhafaza et. O kırılan yer yama bile yapılır.