škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Garanti Uzatma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kamilozen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sevgili Skoda kullanıcıları yeni almış olduğum skoda superb aracıma garanti uzatması yaptırmam gereklimidir? Servis bunun için 1.500Tl istemektedir. Yorumlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı nilerdal

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben 1 hafta önce aldım. 2 yıl uzatma için 1200 ödedim. 3 yıl için 1800-tl dediler. bence gerekli. dsg soru işareti ve garanti her durumda insanın kafasını rahatlatıyor,

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben her şekilde evet diyorum:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
garantim dolmak üzereyken bu soruyu bende forumda sormuştum ancak cevap alamamıştım.
Garantimi uzatmadım ancak eğer pimpirikli biriyseniz garantiyi uzatabildiğiniz kadar uzatın derim. Kafanız rahat eder en azından.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
DSG varsa ve 5 yıl binecekseniz uzatmanızı öneririm.

Çevrimdışı OnurB

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 2 yıl uzattım, şuan kafam rahat. Bence uzatın :)

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben de aracımı alalı tam 13 ay oldu. şuan uzatabiliyor muyuz? garantisi daha bitmedi.

Çevrimdışı tahiroguz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rafy1453;494448
ben de aracımı alalı tam 13 ay oldu. şuan uzatabiliyor muyuz? garantisi daha bitmedi.

İyi akşamlar.Bende aracımı 2013 aralık ayında aldım.Bugün bayiden aradılar ve garantiyi uzatabileceğimi belirttiler.2 yıl için 1281.Tl istediler uzatmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hadi ya daha dün elazığdaki bayiyi aradım sordum yok öyle birşey dediler. skodaya mail attım cevap yok hala. sizi nereden aradılar?

Çevrimdışı rafy1453

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tahiroguz;494976
İyi akşamlar.Bende aracımı 2013 aralık ayında aldım.Bugün bayiden aradılar ve garantiyi uzatabileceğimi belirttiler.2 yıl için 1281.Tl istediler uzatmayı düşünüyorum.

hadi ya daha dün elazığdaki bayiyi aradım sordum yok öyle birşey dediler. skodaya mail attım cevap yok hala. sizi nereden aradılar?

Çevrimdışı tahiroguz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rafy1453;494979

Antalya Çağ Oto.

Çevrimdışı zimamdar

• İnternettin
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, bilmem katılır mısınız ama garantiler sanki servislerin işine yarıyor gibi. Garanti süresince yetkili servisler insanları güzelce öpüyor. Karartma cam olayını sordum, bayi biz yaptırıyoruz dedi. Dışarıda yaptırsam deyince de garanti bozulur dedi. Garanti bozulur olayı da insanı tedirgin ediyor. Bir arkadaşım, öpülmemek için garanti süresi dolmadan sanayiye götürdüğünü söylemişti aracı.... 5 yıllık garantiyi boşuna yaptırma dedi... Zaten DSG'de bir sorun çıkacaksa ilk 2 yıl içinde çıkar diye de ekledi...

Ben de bu nedenle garanti yaptırmama fikrine daha yaklaştım. Sanki garanti süresinin bitmesi aracın özgürlüğünü ilan etmesi gibi geliyor bana. Özellikle de benim gibi sanayide tanıdıklarınız varsa...

Mesela ben Astra'mı garanti süresinden sonra bir daha servise götürmedim. Serviste çalışan bir arkadaşa pazar günü yaptırdım. Malzeme parası artı cüzi bir işçilikle kurtardım...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zimamdar;497278
Arkadaşlar, bilmem katılır mısınız ama garantiler sanki servislerin işine yarıyor gibi. Garanti süresince yetkili servisler insanları güzelce öpüyor. Karartma cam olayını sordum, bayi biz yaptırıyoruz dedi. Dışarıda yaptırsam deyince de garanti bozulur dedi. Garanti bozulur olayı da insanı tedirgin ediyor. Bir arkadaşım, öpülmemek için garanti süresi dolmadan sanayiye götürdüğünü söylemişti aracı.... 5 yıllık garantiyi boşuna yaptırma dedi... Zaten DSG'de bir sorun çıkacaksa ilk 2 yıl içinde çıkar diye de ekledi...

Ben de bu nedenle garanti yaptırmama fikrine daha yaklaştım. Sanki garanti süresinin bitmesi aracın özgürlüğünü ilan etmesi gibi geliyor bana. Özellikle de benim gibi sanayide tanıdıklarınız varsa...

Mesela ben Astra'mı garanti süresinden sonra bir daha servise götürmedim. Serviste çalışan bir arkadaşa pazar günü yaptırdım. Malzeme parası artı cüzi bir işçilikle kurtardım...

"DSG arıza verirse 2 yıl içinde verir" argümanı çok çok iddialı ve maalesef geçersiz bir argüman. Hep dediğim gibi, "DSG sürpriz yumurta gibidir". Arıza verip vermeyeceğini ve verirse ne zaman vereceğini asla bilemezsiniz. DSG araç sahiplerine eğer aracı uzun yıllar kullanacaklarsa mutlaka garanti uzatmalarını tavsiye ederim.

Diğer konuda haklısınız; periyodik bakımları özel servislerde yetkilinin yarı fiyatına yaptırabilirsiniz. Burada fayda/maliyet analizi kişiye göre değişir. Şahsen tüm şartları eşit 2 araç olsa, bunlardan biri servis bakımlı diğeri özel servis bakımlı olsa, ben bir miktar daha fazla verip yetkili servis bakımlı olanı tercih ederdim 2. el araç bakarken...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı karopapaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 2. el ancak halen garantisi devam ediyor. DSG hakkındaki dedikodular sebebiyle ben de bir takım tedirginlikler yaşıyorum. Bundan dolayı garanti uzatma imkanım olup olmadığını servise sordum ancak bu garanti uzatma işleminin satıştan itibaren ilk 1 ay içinde yapılması gerektiğini belirttiler. fakat DSG'den dolayı garantiyi uzatmak istediğimi ifade edince; "Endişe etmeme gerek olmadığını, eğer tüm bakımlarını serviste yaptırırsanız skoda firmasının MEKATRONİK sisteme özgü olarak İYİNİYET garantisi olduğunu, DSG de oluşacak muhtemel arızaları garanti dolmuş olsa bile İYİNİYET garantisinden karşılayacaklarını" belirttiler.
 Yazılı bir belge olmadığı için ben bu ifadeleri samimi ve ciddi bulmadım :) yorumunuzu bekliyorum