škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım Masrafı Hk. Soru

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün daha önceki konularda yazdığım bir durum için servise gittim (Tomurcuk Özel Skoda Servisi - Bursa) Hararet göstergesi araç belli hızda giderken, trafik yoksa 90 dereceden az seviyede gösteriyordu, trafiğe girince 90'a çıkıyor, trafikten çıkınca yine 70-80'e düşüyordu. Sorun termostattaymış değişildi, antfriz de gidikti oda değişildi ve toplamda 160 tl para ödedim (50 tl işçilik, 45tl termostat...)

Sizce bu fiyat uygun mu yada normal mi?

Bir sorum daha olacak; gitmişken triger değişimi için fiyat istedim, 800tl dediler. Bu fiyat sizce nasıl? Triger orjinal olacak vs dediler. Birde lambda sensörü için 600 tl fiyat biçtiler (motor arıza ışığı ondan kaynaklanıyordu bilgisayardan baktılar)

Yukarıdaki fiyatlar sizce nasıl?

Teşekkürler...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen hafta arkadaşa Şahkan Oto dan aldık,
Orijinal triger seti+V kayışı+su pompası 365 TL tuttu..
150 TL de işçilikle 500 e hallettik.
Sizin fiyatın içinde sanırım su pompası da yok.
Pahalı yani..
Lambda sensör ü için bosch car servisi arayıp fiyat alın derim..

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam, Bursa'da bildiğiniz bir servis var mı? Sanıyorum tüm triger setini kastettiler ama emin değilim yine de sormak da lazım...

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Abi aradım az önce set olarak 800 fiyat vermişler. kayış, pompa, bilya vs...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;462064
Abi aradım az önce set olarak 800 fiyat vermişler. kayış, pompa, bilya vs...

Aynı parçaları Şahkan Oto ya telefon edip getirtin..
365 TL. Havale yaparsınız 1 günde kargoyla elinizde..
Sanayide tamirciye 150 e taktırtırsınız 500 TL.
800 de neymiş?

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam açıkçası kafam baya karıştı. Bursada benim bildiğim bi yetkili servis var bide bu dediğim yer var. Normalde benim usta var ama bu tarz yetkili servis özel servis gibi pek anlamıyor. Yüzeysel yapıp çıkıyor işin içinden. En azından bunlar kalem kalem napıyorlarsa söylüyorlar diye seviniyordum sende pahalı diyorsun. Zamanım olsa tanıdık olsa zaten hiç düşünmücem şahkan'a gelicem de çok ters kalıyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gitmene gerek yok parçaları al ustan taksın..

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bakalım peki sağol hocam para durumunu ayarlayıp şahkanla iletişime geçeceğim...

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;462059
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün daha önceki konularda yazdığım bir durum için servise gittim (Tomurcuk Özel Skoda Servisi - Bursa) Hararet göstergesi araç belli hızda giderken, trafik yoksa 90 dereceden az seviyede gösteriyordu, trafiğe girince 90'a çıkıyor, trafikten çıkınca yine 70-80'e düşüyordu. Sorun termostattaymış değişildi, antfriz de gidikti oda değişildi ve toplamda 160 tl para ödedim (50 tl işçilik, 45tl termostat...)

Sizce bu fiyat uygun mu yada normal mi?

Bir sorum daha olacak; gitmişken triger değişimi için fiyat istedim, 800tl dediler. Bu fiyat sizce nasıl? Triger orjinal olacak vs dediler. Birde lambda sensörü için 600 tl fiyat biçtiler (motor arıza ışığı ondan kaynaklanıyordu bilgisayardan baktılar)

Yukarıdaki fiyatlar sizce nasıl?

Teşekkürler...

Lambda sensörü nedir bilmiyorum fikrim yok ben dizelciyim kasım ayında abimin fabia sedan triger setini contıtech marka orjinal seti 300 tl ye aldık  150 tl de işçilik ödedik 450 tl ye hallettik o parçacı çok üfürmüş kapısından bile geçmeyin...
Size tavsiyem parçaları siz alın eğer o servis takarsa parçayada kar koyuyor işçiliktende iteliyor ama şu durumda var servis parçayı kendi takmazsa işinizi yapmayabilir en iyisi başka bi servisle işçilik konuşun set en fazla 300 tl olur su pompası hariç su pompası da değişirse 385 olur üstü olmaz o serviş üfürmüş...

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün iyi kazık yemişim sanırım :D Neyse diğerleri için başka servis bulayım o zaman nabalım...

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar internette biraz bakıyorum bursadaki skoda servislerine... Bosch Car Service neredeyse çoğu şehirde var. Benim yaşadığım mahhalleye de yakın. Bu servisler hakkında bilgi sahibi olanınız var mı? Kullanılan parçalar genelde bosch... Bosch olmasa bile genelde orjinal kullanılır yazıyor.

Sizce aracımı versem randuman alır mıyım? Örneğin boğaz kelebeği temizliği yaptırsam orada adaptasyon iyi bir şekilde yapılır mı?
« Son Düzenleme: 19 Mart 2014, 13:37:52 Gönderen: iondergumus »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;462090
Arkadaşlar internette biraz bakıyorum bursadaki skoda servislerine... Bosch Car Service neredeyse çoğu şehirde var. Benim yaşadığım mahhalleye de yakın. Bu servisler hakkında bilgi sahibi olanınız var mı? Kullanılan parçalar genelde bosch... Bosch olmasa bile genelde orjinal kullanılır yazıyor.

Sizce aracımı versem randuman alır mıyım? Örneğin boğaz kelebeği temizliği yaptırsam orada adaptasyon iyi bir şekilde yapılır mı?

Bosch Car servislerde eğitimli personel, kaliteli malzeme kullanılır.
Bir çok kalite belgesine sahipler.
Sorun yaşama şansınız özel servisten daha az..