škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

silkeleme sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni aldığım bir duyuma göre kalkış anındaki titremenin sebeplerinden biriside şarj dinamosu olma ihtimali söz konusu;

şöyleki;araç çalıştıktan sonra elektrik sisteminden güç alan tüm parçalar(hidrolik direksiyon,yakıt pompası,fan,teyp vs. vs.)bunların hepsi gücünü şarj dinamosundan alıyor ve sıkıntı yaratan bir dinamo bu donanımlarda güç kaybına ve verimsiz çalışmasına yol açıyor buda bize çeşitli sorunlar olarak geri dönüyor..

özellikle benzinlilerde daha çok hissediliyor ki buji lerin ateşleme gücü olması gereken den zayıf kalıyor...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;461254
ben ilk degisimde volant da degistirdim gene degisen birsey olmadi.
 nasil suruyorsun falan takilmayin bunlara.
 adam hem arabama oturacak hem de surusumu begenmeyecek. ben onun emdigi sutu burnundan getiririm, kusturana kadar sallarim. essogluesek 50 60 bine araba almis kiyip da disari çıkarmıyor,  arabam eskiyecek cizilecek diye garajda seviyor. bu adam benim arabama binecek de begenmeyecek arabami pisman ederim :)

benim tüm ümidim volanttı.. peki orjinal parçayla mı değişti?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim önceki aracım nissan micra idi ondada kalkışlarda silkeleme vardı bazen yapıyor bazen yapmıyordu. baskı balata değiştirdim ilk başta çok hafifi yapıyordu bir kaç bin km sonra eski haline döndü. bazen rampada kalkmıyordu bile araba zıplıyordu yerinde. çok tatlı gaz verince pek olmuyordu ama ani kalkış yapınca illaki titreme oluyordu. bu sorun önden çekişli çoğu araçta oluyor abim'in 5-6000 km lik 0 hondada bile titreme vardı şu benim yetide ilk aldığım günden beri 1 nci viteste titreme var. sebebine gelince balata malzemeleri değişti eskiden asbest kullanılıyordu şimdi farklı malzemeler var ve çalışma şekilleri de değişince kavrama sırasında aniden ısınıp deforme oluyorlar sanırım.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;461482
benim tüm ümidim volanttı.. peki orjinal parçayla mı değişti?

zeki ünaldı, yetkili servisken bir zamanlar orada değişti. 1000 küsür lira ödemiştim :)

bizdeki sorunun benzinlilerdeki ile ilgisi yok. bizdeki karakeristik.
vitesi 1 e takın, debriyaj pedalını yavaş yavaş kaldırın, bir süre titreyip sonra hareket eder,  turbo 1500 devirden sonra devreye giriyor, tork oluyor ama güç yetmiyor.

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiaman;461171
Araçta bu sorunu ilk gördüğümde alışamadım bu nedir diye soırdum soruşturdum kendimde sorun aradım şimdi burada görünce daha iyi anlıyorum aracın genel bir sorunu diyenbiliriz illaki titriyor kendimi kötü hissediyorum millet diyo sne nasıl araba kullanıyrosun arkadaş :(

Aracı ilk almaya gittiğimizde bende aynı soruyu kendime sordum.Aracı kayseri'ye getirdiğimde de ustama gösterdim vede kartelin içinde balans takozları var ondandır dedi.Fiyatta biraz uçuk olunca gerek duymadım.Demekki yalnızca sorun bende değilmiş bunada sevindim :) İyi forumlar

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
baskı balata değiştiğinde volanı da tornaya sokarlar eğilme aşınma varsa düzeltilir. sanırım bu yapılmamış.

bir de benim başıma böyle bir şey gelmişti. bendekinde silindirlerden birinin bileziği krank milini aşındırdığı için böyle titreme yapıyordu. ikinci el alıp yeniledim krankı.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;461533
baskı balata değiştiğinde volanı da tornaya sokarlar eğilme aşınma varsa düzeltilir. sanırım bu yapılmamış.

bir de benim başıma böyle bir şey gelmişti. bendekinde silindirlerden birinin bileziği krank milini aşındırdığı için böyle titreme yapıyordu. ikinci el alıp yeniledim krankı.
suberbde olmaz. suberb 4 silindir. bizdeki 3 silindir.
« Son Düzenleme: 14 Mart 2014, 15:23:58 Gönderen: mustklc »

Çevrimdışı lostar58

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emor78;460993
selam arkadaşlar aracım 2006 tdi fabia 142000 km de araç kalkarken titreme yapıyor normalmi aldıgımdan beri var alalı 1 yıl oldu acaba aynı aracı olup aynı sorunu olan varmı şimdiden teşekkürler
debriyaj ile volantınızda sıkıntıdan yapıyor bu şekilde kullanabilirsiniz rahatsız olduğunuzda tamamen o zaman değiştirirsniz

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lostar58;461697
debriyaj ile volantınızda sıkıntıdan yapıyor bu şekilde kullanabilirsiniz rahatsız olduğunuzda tamamen o zaman değiştirirsniz

tesekkürler :)

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşımın 1.2 polosundada aynı sıkıntı var hemde 0 km araç . demek ki 3 silindir olayıyla alakalıymış.