škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Orijinal Ön Cam Değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, aracımın ön camındaki taş çarpmasından ötürü oluşan çatlak büyümeye başladığından değiştirmeyi düşünmeye başladım.

Kaskom yok ve kendi cebimden vereceğim.

Orijinali ile değiştirsem(saint gobain skoda logolu) ne kadara malolur?

2. el satışta sorun olmaması için orijinal düşünüyorum.

Çevrimdışı abdullah_ulusoy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Satışta sorun olmaz yerli olsa sa. Orj ön can 1250-1400 lira gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arac alirken kimse camina bakmaz. Cok para vermek istemiyorsan piyasa da rahat bulunan bi cam al.

Benim octininde bi hafta dir tas geldi ustten 25 cm indi asagiya. Nisan ayinda degistircem, benim kaskolu bakalim nasil bi cam taktirmaya calisacaklar.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;611033
... Nisan ayinda degistircem, benim kaskolu bakalim nasil bi cam taktirmaya calisacaklar.

Kaskoluyum. Çatlak nedeniyle camı değiştirmeye kalktım. Sigortacının yönlendirdiği oto camcısı orijinal cam için 15-20 gün beklemem gerektiğini fakat, yerlisini istersem hemen takabileceğini söylemişti(hatta yerli camı ısrarla överek kakalamaya çalıştı bile diyebilirim). Ne kadar doğrudur bilmem ama duyduğuma göre, otolara yerli cam takıp sigorta şirketine orijinal cam takmış gibi fatura edip aradaki fiyat farkını cebe atıyorlarmış, ...mış, ...mış :confused:

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kaskodan cam degisiminde hasar kaydi olarak tramere isleniyor mu?

Yerli camlara kalitesiz diyemem ama sırf orijinalligi bozulnasin diye demistim ama cok pahali olacaksa yerli cam taktiririm olmadi.

Ya da araca kasko yaptirsam kaskodan hemen degistirebilir miyim?

Çevrimdışı oluleci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kasko yaptırdıktan 1 ay kadar sonra değiştirebilirsiniz diye düşünüyorum.

Kasko firmaları kapsamınıza göre senede 1 veya 2 adet cam değişimini hasarsızlık indiriminizi koruyarak karşılıyorlar. Bunu yaparken de farkını verdiğiniz takdirde orijinal cam taktırabilirsiniz (300-400tl gibi bir farktı sanırım). Kasko yaptırdıktan bir süre sonra değiştirmeniz daha uygun olabilir.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bazı kasko firmaları orijinal cam değişimine izin veriyor.Ben Groupama kullanıyorum.Yetkili serviste anlaşması olmadığı halde cebimden değiştirip faturasını onlara gönderiyorum onlarda 1 hafta içerisinde parasını bana iade ediyorlar.

Serise A4 octavianın camı en son işçilik dahil 600 tl gibi bir rakama değiştmişlerdi.

Piyasa camını çok fazla tavsiye etmem orijinal cam kadar dayanıklı olmuyor malesef..

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;611065
Kaskodan cam degisiminde hasar kaydi olarak tramere isleniyor mu?

Yerli camlara kalitesiz diyemem ama sırf orijinalligi bozulnasin diye demistim ama cok pahali olacaksa yerli cam taktiririm olmadi.

Ya da araca kasko yaptirsam kaskodan hemen degistirebilir miyim?

Öncelikle kasko firmalarının bir kaçından fiyat alın. Zaten çıkacak rakam 1,000-1,500'den fazla olmayacaktır. 1-2 gün sonra da camı değiştirirsiniz. Bu sayede cebinizden hem cam için ekstra para çıkmamış olur hem de aracınız bir yıl boyunca güvenle kaskolanmış olur. Bazı firmalar orijinal cam karşılıyor.
« Son Düzenleme: 17 Mart 2017, 13:04:58 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar. KAsko fiyatlarını araştırdım 1200 ile 1400 TL arası çıktı.
Muhtemelen kasko yaptıracağım ama hangi firmalar orijinal cam değişimi yapabiliyor bilginiz var mı?
Ve hangi Skoda bayiinde yaptırabilirim İstanbul'da hangisi daha güvenilir ve temiz işçilik sunuyor?
Şu an Erzurum'dayım ama burdaki skoda bayine güvenemiyorum nedense :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;611176
Cevaplarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar. KAsko fiyatlarını araştırdım 1200 ile 1400 TL arası çıktı.
Muhtemelen kasko yaptıracağım ama hangi firmalar orijinal cam değişimi yapabiliyor bilginiz var mı?
Ve hangi Skoda bayiinde yaptırabilirim İstanbul'da hangisi daha güvenilir ve temiz işçilik sunuyor?
Şu an Erzurum'dayım ama burdaki skoda bayine güvenemiyorum nedense :)

Trabzon'da yaşayan arkadaşlar oradaki bayiden çok memnundu. Size de yakın. Orada yaptırabilirsiniz. Ya da yaşadığınız yerde Skoda bayi yoksa VW bayileri hizmet veriyor diye biliyorum.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;611188
Trabzon'da yaşayan arkadaşlar oradaki bayiden çok memnundu. Size de yakın. Orada yaptırabilirsiniz. Ya da yaşadığınız yerde Skoda bayi yoksa VW bayileri hizmet veriyor diye biliyorum.

Erzurum da Skoda bayi var fakat Erzurumlu esnaflara pek guvenmez oldum çok kazik yedigim ve  yaptiklari isin hicbirseye benzememesinden ötürü.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kaskodan yetkili servisten cam degisiminde tramere hasar kaydi işliyor mu?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;611622
Kaskodan yetkili servisten cam degisiminde tramere hasar kaydi işliyor mu?

Bildiğim kadarıyla ilk değişim işlenmiyor tramere. Ancak servis kayıtlarında gözükecektir. Aracı satarken bu detayı unutmayın ;)

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;611632
Bildiğim kadarıyla ilk değişim işlenmiyor tramere. Ancak servis kayıtlarında gözükecektir. Aracı satarken bu detayı unutmayın ;)

Biraz önce skoda yetkili servisi aradığımda hasar kaydı olarak aracınızın siciline işler dedi ya...

Satarken sorun olur mu sizce?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;611640
Biraz önce skoda yetkili servisi aradığımda hasar kaydı olarak aracınızın siciline işler dedi ya...

Satarken sorun olur mu sizce?

Olmaz neden olsun ki? Ülkemizde yollar o kadar kötü ki cam çatlamasından daha doğal bir şey yok. Ankara'da yol kenarları mıcır dolu, hafriyat kamyonları taş döke döke ileriliyorlar. Yani aracınıza taş çarpmama ihtimali sıfır. Taş çarpıp da kırılan binlerce araç var her gün. Sıkıntı olmaz.

Bu arada aracımı yeni almışken, henüz 50 km gittiğimde İstanbul Samandıra otoban girişinde hafriyat kamyonundan kocaman taş çarpmıştı aracıma, kırılmaz filan olmadı ama kırılsa üzülürdüm henüz yeni teslim aldığım aracıma :D