škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2000 Devirde Gelen Trim Sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bundan birkaç ay önce forumda başlık açılmıştı. Bazı superb lerde tam 2000 devre gelince ve araç güç sarfederken(rampa çıkmak gibi) göstergenin sol tarafından bir cızırtı geldiğine ilişkin şikayetler vardı.Yalnız bu alalade bir trim sesi olmayıp sadece bu duruma mahsus mekanik bir ses idi. Yani slikon sıkma ile halledilecek bir problem değildi. Skoda Sultanbeyli Çakıroğlu da sorunum çözüldü. Ne yaptılar bilmiyorum ama oraları hep sökmüşlerdi. Aynı şikayetten muzdarip olan varsa oraya gidebilir. Benim plakamı söyleyebilir. Plakam 41 TC 006

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bilgilendirme için çok teşekkür ederiz, aynı sorun bende de var, sormak istediğim sorunun tespiti için servise video çekip mi dinlettiniz sesi, yoksa test sürüşünde mi fark ettiler??
 Çünkü bu trim sesi motor sıcakken çıkmıyor ve serviste tespit ettirme aşamasında sıkıntı oluyor.

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim sıcak soğuk her zaman oluyor. Sadece rampa aşağı olmuyor.  Önce kendim gösterdim. Sonra kendileri videoya çekmiş. Bir gece aracı bırakabilirsiniz.

Çevrimdışı nuri şahbazlar

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benimde başımdan söyle bir olay geçti sadece 1950-2050 devir aralığında yolda giderken sürekli giderek yoğunlaşmaya başlayan bir tirim sesi başladı. İlk önce kapıdan geliyor zannettim ancak ora ile alakası olmayan bir yerdeymiş sıkıntı. İzmir Bornova Vosmer'e götürdüm aracımı. Direksiyon altında ki kalorifer boru devrelerinin ısınıp soğumasından dolayı yanında buluna plastik aksama belli devir aralığında titreşim yaptırmasından araya bir keçe tarzında yanmaz madde koydular. Ne ses var şuanda ne soluk. Herşeyi söküp taktırmasaydınız keşke ufacık bir işlemdi çünkü :S neyse kazasız belasız sürüşler.

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben aracı kaza sonrası servise bıraktığım için detayını bilmemekle beraber dediğiniz gibi olması muhtemel. Çünkü araca bakmaya gittiğimde yan koltukta sökülü vaziyette kakorifer hortumu gördüm ve direksiyonla gösterge arasındaki kısım sökülmüş vaziyetteydi.