škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Geri Vitese Takarken Gelen Ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar manuel aracımda soğuk sıcak farketmeksizin geri vitese takarken önce sürtme sesi ile beraber titreme ve takınca da garç diye bir ses geliyor. 2. takışımda bu ses yok. Yine debryajdan hızlı çekince de ses geliyor. Aynı ses sizde var mı?
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2018, 03:59:59 Gönderen: Yunusemre37 »

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dediklerinizin aynısı bende de oluyor servise sordum hafif yağlanması lazım dedi yağladılar yine oldu bende daha sonra önemsemedim

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Senkromeçlerin yavaşlaması için zaman tanıyın hemen vites değiştirmeyin.

Çevrimdışı utkuberk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun vardı cozumunu buldum.Arabayı durdugunuz zaman direk vitesi P ye almayın
ilk once vitesi N ye alın
sonra el frenini çekin
sonra P ye alabilirsiniz
bunu yapmasının sebebi arabayı park ettikten sonra P ye direk alınca arabanın bütün yükü vitese biniyor buda vitesi zorluyor buna dikkat edin vitesi kırma riskiniz cok hele ki DSG viteste (bu otomatik için tabiki)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geri vitese debriyaja basar basmaz takarsanız ses gelir, sebebine gelince grup dişlileri dönmeye devam ettiği için ve geri vites dişlisi düz ve sekromençsiz dişli olduğundan dişlilerin hareketsiz olması gerekiyor. Bunu önlemek için geriye takmadan önce 3 yada 4 takın dişliler dursun ondan sonra geri vitese alın o zaman ses gelmez ve dişlinin ömrü de daha uzun olur.