škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hız Göstergesinden Gelen Ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, superb aracımda 120-130 aralığında giderken gaza bastığım zamanlarda kadran tarafından
seri şekilde gıcırtı sesi geliyor. Bu ses mekanik bir ses trim sesi değil. İlk zaman bu arabaların turbo sesi böyle herhalde dedim ama bu ses dün çıktığım uzun yolda beni çok rahatsız etti. Aynı durumu yaşayan var mıdır?

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Yunusemre37;635075
Arkadaşlar, superb aracımda 120-130 aralığında giderken gaza bastığım zamanlarda kadran tarafından
seri şekilde gıcırtı sesi geliyor. Bu ses mekanik bir ses trim sesi değil. İlk zaman bu arabaların turbo sesi böyle herhalde dedim ama bu ses dün çıktığım uzun yolda beni çok rahatsız etti. Aynı durumu yaşayan var mıdır?

Herkes yaşıyor onu,hele bozuk bir yola gir had safhada. Sebeb gösterge önündeki kalitesiz plastik şeffaf kısım.  Elle bastırsan haifce kırılacak cinsten oyuncak arabalara konan plastik kıvamında, zaten silerken de kılcal çizik oluyor

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen yaz tatile giderken uzun yolda o ses çok rahatsız etmişti. Tatildeyken o bölümü çıkarıp yalıtım yapmıştım ve bir daha da ses gelmemişti. Ancak sökmek biraz zahmetli ve dikkat istiyor.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gösterge panelindeki ses passatta 70 binden sonra gelmeye başladı vw servisi zaman almayan küçük bir işlem ile yalıtım yapacağını söylemişti silikon spreyi mi sıktılar ne yaptılar bilemiyorum ama bana yalıtım uyguladık demişlerdi Servis çıkışı gerekli işlemi yaptık dediler ama ses aynı şekilde devam ediyor.
Superb aracımda ise aldığımdan beri gösterge panelindeki bu cızırtılı rahatsız edici ses var özellikle eski doldurma asfalt yollarda kendini hissettiriyor.  Bunun haricinde arka bagaj cam bölümünde de bir cızırtı oluyor pandizottan olabileceğini düşünüyorum. Superb aracım henüz 9000 de servis bakımı geldiğinde konuyu ileteceğim ancak servisin yaptığı ortada...