škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia 1.4 tsi 150 ps mi yoksa Superb 1.4 tsi 150 ps mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rocke37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sizce hangi araç tercih edilmeli superb de act teknolojisimi tek fark? Aradaki 20 bin tl fark bulunmakta yakıt ve performans olarak üstünmüdür?

Çevrimdışı erdener6

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İki aracın donanımlarını karşılaştırınız. Superb lehine farklar vardır mutlaka. Act teknolojisi başarılı ama muazzam bir tasarruf sağlamaz. Octavia daha hafif araç olduğundan daha az yakar diye düşünüyorum. Segment farkı olduğu için konfor, hacim gibi büyük artıları var Superb'in. Çocuklu bir aile için bu büyük avantaj. Kendi şartlarınızı göz önünde bulundurarak bu avantajlar 20 bin TL eder mi, bu kararı siz vermelisiniz.

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Superb in en üstün olduğu fark arka süspansiyonun bağımsız olması, dönüşlerde bunu çok hissediyorsunuz. Sonra daha yakışıklı :) Ama Octavia da hafif olduğundan daha seri.

Sent from my E5803 using Tapatalk

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ikisi farklı segment araçlar. fiyat farkını yanlızca motora bağlamamak lazım. superbin iç hacmi baştan çıkarıcıdır. superbin koltuğuna oturup da inene hiç rastlamadım:) ara sıra 5.20 bakıyorum. çok da beğeniyorum açıkçası. benzinli alayım diyorum 2.5 lt fazla yakıyor. 5.20 d alayım diyorum yıllık vergi/bakım farkını hesaba katınca otur oturduğun yerde diyorum kendi kendime:)neyse sözün özü, octaviam olsaydı heralde bu hayallerim hiç olmayacaktı:)

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
arkada yolculuk edecek aile bireyi varsa, park sorun değilse superb.

Çevrimdışı Ümit Kepoğlu

• SuperB
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
superb mukemmel bir araba ama octaviada cok iyi paraniza gore bakin birde parklarda falan cok iyi degilsenuz superb cok zorlar

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Beşyıl Octavya kullanıp Superbe geçen biri olarak kesinlikle konfor,albenisi (görsellik) genişlik,segment olarak üst sınıf olması vede yüksek hızlarda güven vermesi Superbi tartışmasız öne çıkarıyor,serilik ve performans olarak octavya öne çıkıyor.Geçen yaz tatile giderken rampada Octavya beni tokatladı motor gücü daha zayıf olduğu halde, bunda kasa hafifliği önemli etken diye düşünüyorum.Ama düz yola çıkınca durum tersine dönüyor,motor devrini alınca segment farkı ortaya çıkıyor.20 bin tl az para değil kalabalık aile değilseniz,boy uzunluğu 1.70 civarındaysa Superbe gerek yok diye düşünüyorum