škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni superb soru(n)larım?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
soruma ekleme yaparken sildim eski haline nasıl ulaşılıyorsa düzeltiverin
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2018, 18:40:47 Gönderen: Yunusemre37 »

Çevrimdışı turgut220

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
9- klimayı açıyorsa, büyük ihtimal rezistansta çalıştırmışsındır, ayağa veya yüze verdiğinde klimayı açmaz.
11- kapıyı açmış olabilirmisiniz? çünkü çok düşük hızda giderken kapıyı açınca le freni çekilir
14- salıncak burçlarından kaynaklanıyor, bazen değiştiriyorlar, bazen yağlıyorlar, servise git
15- sizin araçta ısıtmalı cam suyu varmı?
16- klimanın yakıt harcadığını söylüyor.
17- bluetooth hep açık, telefonunkini açınca eşleştirme sağlaması için.

sizin arabadan kaynaklanıyor olabilir ama superbi vasat gibi göstermişsiniz.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1- bende 1,6 tdi manuel style var, dediğiniz ses hiç yok hatta çoğu kişi arabanın içinde yada dışındayken, yaa bu araba dizel mi hiç ses çıkmıyor arabadan gibi tepkiler alıyorum
3-arabanız garantide ise serviste ayarlattırabilirsiniz diye düşünüyorum
7- geri vitese takarken, çok yavaş ve yukarıdan aşağıya doğru vitese iyi bastırarak yaparsam sorun yok. Ama biraz seri hareket etmem gerekırse bı zorlama hissi var, hatta 2 kez geri vites diye 1 e takıp iki tane saçma kaza bile atlattım
8- devamlı oluyorsa belirttiğiniz viteslerin senkromeçlerinde sorun olabılır, arabanız garantide ise servise göstermenizi ve yaptırma şansınız olursa garantiden yaptırmanızı tavsiye ederim
9-sıcak hava üflemesi yaptığı esnada klimayı da açarsanız mutlaka yakıt sarfiyatına ve arabanın çekişten düşmesine sebep olacaktır
11- benzer durum bende de ileri yönde giderken oldu, eğlence sistemi ekranda arabanın şekli çıkıp sensör işaretleri belirdiğinde, iki tane ibare var bir tanesi dıt dıt ötme sesini açıp kapıyor, diğeri de tam tabiri aklımda değil ama otomatik fren yapmayı açıp kapatmayı ifade ediyor, ben yanlışlıkla onu aktif ettim ve araba canı gidiyormuş gibi bir ses çıkararak fren yaptı
15- bu özellik bazı opsiyonlar ile birlikte sunuluyor dıye bılıyorum, sizin aracnınızda olmayabılır.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2018, 10:06:47 Gönderen: DOĞUSER »

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
klimayı açtığınızda ve cama vermişseniz güvenli sürüş için camların buğulandığı ve önünüzü göremediğiniz mantığı ile görüşe engel olan buğuyu minimum sürede gidermek için kilima devreye girer.Bu durum çok arabada vardır.Yakıt sarfiyatı da olur mutlaka
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2018, 14:39:56 Gönderen: Fikret_55 »

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
4. Eskiden gazın altında emniyet takozu vardi dediğiniz bu sanırım üretici araba ilk zamanlarda dip gaz olmasın diye böyle önlemler alırlardı motor kruma adına.
Geri vitese aracın rolontisi yüksek ise silkeleyerek geçer aracın tam olarak momentumunun geçmesini bekleyin.

Frenleme olayına gelirsek bunu daha önce bir üye daha bahsetmişti sanırım bazı active araçlarda üst pk. donanım altyapısı hazır olduğu için oluyor sanırım yanı sensör altyapısı ile üretimden çıkıyor.

klima ilk açılışta hep klima açık olarak açılıyor siz fan a kendiniz getireceksiniz.
camlarda buğu olayı iç hava sirkülasyonu açıksa olur Llumar la alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü benim caumlarda ATR Serisi LLumar ve buğu olayı yok

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ister ileri ister geri gidin. Frene bastınız ama tam durmamışsanız araç yavaştan ilerlerken aniden el frenini bir gacirti sesi ile çeker.
Klima ilk açılışta açık değildir. Nasıl kapanırsa öyle açılıyor ama direkt on cam buğu çözme düğmesine basarsanız klima ile birlikte açılır.
Vites yollari belirgin olan vites geçişlerinde kesinlikle sorun olmayan bir sanzumaniniz var ancak renoya göre tok ve çok keskin bir kullanımı olduğu için sorun yaşamış olabilirsiniz
Gaz pedalının en sonundaki sert bölüm kickdown için vardir manüel araçta bir ise yaramaz otomatik araçlarda o direnç noktasını geçip dipgaz yaptığınızda hızınıza uygun en düşük vitese geçer çekişiniz artar.

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
3. arka kapının krom çıtası oynamış olabilir. ön kapıyı etkiliyor olabilir. bilinen bir sorun olduğundan aklıma ilk bu geldi. kapatıp açarken yakından bakın sürtünme var mı diye.

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabada ısıtmalı püskürtücü opsiyonel olarak var
Yapılan fren kapı açıkkan arabanın gitmemesi değil bildiğiniz manuel olarak frene kendiliğinden basılması gibi bu arada araç en güncel versiyonu

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanki Superb değil Toros anlatır gibi olmuş.Bu araçta bu listeyi çıkardıysanız sanırım Fluencede 100 maddelik bir listeniz vardır.Araca binenlerin çoğu aracı benzinli sanıyor.Arka Havalandırmayı da çocuk yapmıştır kendi kendine kırılmaz.Fren Asistanı beni 3 kere kazadan kurtardı kendi fren yapıp iyi ki var.Hiç bi zaman dururken 1 e geçmediğini görmedim,yaşamadım.Cam silecekleriyle hiç bir ses sorunum olmadı şu ana kadar.Aracınızda Fabrikasyon sorunlar olabilir servise gitmelisiniz zira Superb te saydığınız gerçekten sorun gibi görünen hiçbir sıkıntı yaşamadım.En azından Audi a8 den insem buna binsem belki bi listem olurdu ancak Fluenceden sonra zor :)))

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;632321
Bu yorumu daha önce okusam skoda almazdım

Hocam bu yorumu Lamborginiye yapsalar bile kafa karıştırır :))))  Binmediğimiz araç olsa bende tedirgin olurdum da şükür öyle sorunlar yaşamadık [emoji23][emoji23]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı wertasd

• Sabreden Derviş
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Okunacak yorum kalmamış ve ironik olmuş :)
Hayırlısı olsun.