škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracımı Teslim Adıldım ve Soru(n)larım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 2 gün önce ve 2 aylık bekleyişin ardından metalik renkli ve opsiyonlu Superb Active Tdi aracımı 105.000 TL'ye satın aldım. Sormak istediğim ve dikkatimi çeken hususlar şunlar.
1-Lastikler Nexen HD Plus, bu lastiği hiç sevmem ama yumuşak oluyor.
2-Multimedya ekranı daha önce activelerde gönderilen standart swing ten daha büyük ve ekran çerçevesi makyajlanmış resmini atarım (swing mi anlamadım)
3-Servisten şaft tüneli paspası aldım, 50 TL, mutlaka alın çok güzel

Sorum ise şu şekilde;
1-Araba stop ettikten sonra, birkaç kilometre kullanılmış olmasına rağmen şu soğuk havada neredeyse birkaç dakika fan çalıştırmaya devam ediyor bu normal mi? Ben diğer araçlarımda çok istisnai olarak bu durumla karşılaşırdım.
2-Multimedya sisteminin markasını nereden öğrenebilirim, sipariş formunda swing yazmasına rağmen bu ekran ve çerçevesi hiç swinge benzemiyor
3-Multimedya sisteminde carplay ve mirronlink ile ilgili uyarılar var, servise başvurun diyor, aktivasyon yapılabilecek olan bu özellikler swingte de var mı?
4-Araç manuel, 1. viteste gaza basıp aniden çekince diğer otomobiller gibi yığılma oluyor, bu konuda sanki superbde teknik bir güvenlik donanımı vardı bu yığılmanın önüne geçip kızaklamayı önlemek için???
5-Motor ısınınca kaputun içinden hafif yanığa benzer plastik kokusu geliyor bu sizin araçlarda da olmuş muydu?
Tavsiyelerim;

Bundan sonra yeni araba alacaklara tavsiyem, eski araçlarının kasko ve trafik sigortalarını iptal ettikten sonra yaptıkları sigorta sözleşmelerinde eski hasarsızlık indirimi aynen yansıyor. Trafik sigortasında iptal işlemi tramere yansıması şartıyla hasarsızlık indirimi otomatik yansırken kaskoda talep üzerine bu durumu tespit ediyorlar. Hasılı yeni araç aldığınızda  siz her ikisinde de bu durumu vurgulayıp hasarsızlık indiriminin yansıyıp yansımadığını kontrol edin. Ben az kaldı yansımadan kasko yaptırıyordum. Trafik sigortasıznda iptal işlemi şirket tarafından tramere bildirilmediği için %20lik hakkım yandı.

Arabayı teslim alırken kaportayı mutlaka kontrol edin boyada 2,5 cm çapında özürlü yer vardı ama ben o haliyle kabul ettim uğraşacak ve yeni araba bekleyecek vaktim ve sabrım yoktu.
Saygılarımla...
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2017, 08:21:24 Gönderen: Yunusemre37 »

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamın Aleyküm Yunus Bey hayırlı olsun aracınızın şimdi madde madde cevaplamaya çalışayım sorularınızı

1.Yeni aldığımda benim araçta fan açıyordu, sanırım bu yeni olmasından olan bir durum şuan km 47.000 de ve artık öyle fan açmıyor sürekli size tavsiyem soğutma suyunuzu arada kontrol edin yeni olduğu için bazen eksiltme yapıyor bunun dışında dert edilecek bir durum değil.
2.Multimedya markasını bende bilmiyorum swing benim kide 5'' lik bir ekrana sahip inşaALLAH en kısa zamanda değiştiricem bunu Columbus a geçmek istiyorum orjinal olsun diye
3.Dediğiniz durum aracı ilk aldığımda benimde başıma geldi bu sanırım debriyajı iyi ayarlayamadığımızdan kaynaklanıyor alışınca yapmıyor
4.Motor ısınınca gelen kokularda doğal aynı kokular ilk zamanlar gelmişti şimdi gelmiyor

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1) Benim aracımdada ilk aldığımda sürekli fan açıyordu sonradan forum sayesinde farkettimki dpf (dizel partikül filtresi ) çalışıyormuş bu herhangi bir sorun değil merak etmeyin. Fakat siz suyunuzu ara ara kontrol edin çünkü muhtemelen sizin aracınızda bir gün su az uyarısı verecektir ilave yaparsınız.

2)Aracın kullanım kitapçıklarında birde ekranın kitapçığı çıkıyor o her araçta standartmı yoksa ekrana göremi konuluyor bilmiyorum tavsiyem bir kontrol etmeniz belki orda yazıyor olabilir.

3)Bu konuda bir bilgim yok malesef

4)Bu yığılmalar benm DSG aracımdada mevcut artık gözüme çok batmaya başladı öncedendemi böyleydi hatırlayamıyorum.

5)Sıfır araçta o tür kokular gayet normal. Bütün parçalar alıştığında bu koku gidecektir. Yalnız 1. maddede bahsettiğim dpf çalıştığında yanık kokusuna benzer kokular yine gelecek endişelenmeyin bu gayet normal.

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sabahın bu saatinde işi gücü bırakıp cevap yazan arkadaşlara çok teşekkürler.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kasko ve trafik sigortasında devir hakkı da poliçelerin iptalinden sonra kimi firmada 6 ay kimisinde ise 12 aya kadar mümkün oluyor. Bu süreler aşılırsa 4. basamaktan giriş yapılıyor tekrar sisteme.