škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Sürücü Koltuğu hk

Ziyaretçi · 8 · 3217

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fabiaci_87

• Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba,

Bugün 2015 Polo Comfortline sürdüm. Koltuk o kadar dardı ki normal ölçülerde biriyim ancak sırtım yerleşemedi havada kaldı çok rahatsız ediciydi.

Fabialarda böyle bir şey var mı?

Arabayı almış arkadaşların yorumunu rica ediyorum lütfen.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Denemeden bilemezsiniz. Peugeot 508, Audi A5, Audi A4, Rapid gibi araçların koltuklarında hiç rahat edemedim; ancak Ibiza' nın koltuğunda çok rahat ediyorum kronik bel fıtığı rahatsızlığım olmasına rağmen.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

fabiaci_87

• Ziyaretçi
Yok ben ergonomi açısından sormuyorum. Sırtın yerleşmesi açısından. Dediğim gibi poloda sırtım girmedi koltuğu kenardaki yükseltilerin çok geniş olması nedeniyle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiaci_87;516601
Yok ben ergonomi açısından sormuyorum. Sırtın yerleşmesi açısından. Dediğim gibi poloda sırtım girmedi koltuğu kenardaki yükseltilerin çok geniş olması nedeniyle
Ergonomisi size uygun değilmiş ki rahat edememişsiniz işte.;) Audi A5' te de, Peugeot 508SW' de de ayarlı bel desteği var ve sırtım tam yerleşiyordu ancak rahat edemiyordum. Dediğim gibi denemelisiniz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

fabiaci_87

• Ziyaretçi
Rahat edememe değil benim sorunum. Sırtım yerleşmesi koltuğa havada kaldı. Çok dar çıkıntı olmayan yer. Fabiada durum nasıldır? Denicem ama yakında bayi yok şimdilik buradan öğrenmek istedim

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu durum Octavia-Golf ya da Superb-Passat için de benzer. Skoda grubu araçlarda yanal desteği çok başarılı bulmuyorum ben, hal böyle olunca koltuğa daha iyi yayılıyor gibi oluyorsunuz. VW grubu araçların ise yanal desteklerini çok daha başarılı buluyorum, koltuk sizi sarıyor, ancak rahatlık istenen gibi olmayabiliyor. Bu nedenle Fabia'ya da kendiniz binip bakarsanız daha sağlıklı olacaktır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda 'da A ve B segmenti araçlarda koltuklar dar yapılı.. O yüzden bel kısmı da rahatsız olabiliyor. Bel desteği şart! ..

Golf vs C segmenti bazı araçlarda koltuk rahat olabiliyor. Ama kişiden kişiye boya ve kiloya göre koltuk ayarları rahatsız edebiliyor.

Yanal destek insanı mutlu ediyor koltuğun kavraması rahat bir koltuk izlenimi yaratıyor olabilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı blacksea28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 tsı ambition fabia var bende, bi sıkıntı yaşamadım koltukla ilgili, rahat