škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia Combi 2015

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denetlemeci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: simurgson;498428
Uğur Bey,
Oradaki fiyat Euro değil sterlin . İngiltere Euro kullanmıyor zira. Ayrıca o fiyata o ülkelerin kendi vergileri dahil fiyatları.
Sitede en ucuz olarak verilen 10.600 sterlin 1.0 60 PS olan modelin fiyatı.
Aşağıdaki linkte temel fiyatlar vergi v.s. detayları var:

http://www.skoda.co.uk/models/fabiahatch2015/pricing

En ucuz TSI manuel çıplak fiyatı £10,687.50 sterlin miş. 2.137,50 sterlin vergisi varmış. 55 sterlin de sigortası varmış anladığım kadarıyla.

Mustafa bey haklısınız sterlin olarak hesaplamak lazımdı yada o konuya hiç girmemek lazımdı ama benim fikrimce ve gözlemlediğim kadarınca 1.2 TSI POLO 43.500'e inebiliyorsa Fabia'dan daha düşük rakam bekliyorum yanılmıyorumdur umarım, ayrıca bayağı araştırmaya başladım yeni kasayı çok hoş ve güzel bir tasarım olmuş geniş ve bir miktar uzun olduğu kanaatindeyim FABİA II ye göre tavan kısmından 4 cm düşük diye biliyorum.

Çevrimdışı Denetlemeci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ayrıca bi kıyaslama daha yapmak istiyorum sadece fiyatını merak eden ben  ve benim gibi arkadaşlar için rapid spaceback elegance 1.6 TDI 57.000 TL şuan  1.2 TSI elegance ise 49.600 TL kaldıki fabia buna nazaran bile al fiyatlarda  satılmalı yoksa rapid varken fabia satılmaz..

Çevrimdışı psonmez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence fiyat konusunda yanlış kaynak kullanıyorsunuz. Yüce Oto, öğrendiğim  kadarıyla direkt Çek Cumhuriyetinden ithal ediyor. Araçlar Mlada  Boleslav' da üretiliyor Ancak Skoda Fabia (5J)-Skoda Superb (3T)-Skoda  Roomster-Skoda Yeti-Skoda Praktik olanlar Kvasiny'de üretiliyor.
Bu nedenle araçlar Hamburg Limanına naklediliyor, oradanda mumlanıp, gemiyle Derince' ye indiriliyor.
Bu  nedenle Motor tipi, donanım ve fiyat olarak Çek Cumhuriyetini baz almak  gerekiyor. Bunu da 6 yıl önce Ank. And Skoda da Octavia Combi' ye tav  olmuştum ve ithalat listesinde yoktu ama 2-3 ay içinde  getirtebiliyorlarmış hatta TR' de olmayan bir takım ilave donanımları  bana bir kitap vermişlerdi oradan ekletipte getirtiyorlardı. Bende Tam  tersine o zaman 1.6 MPI motor ve bir yığın donanımı iptal edip oldukça  baz modelin biraz üstünü seçmiştim sözde ucuza getirecektim , sadece sis  farı, geri vites radarı tam hatırlamıyorum kapı içi lambası gibi 1-2  ıvır-zıvır, öyle bir fiyat çıkardılarki az daha HADIM oluyordum. Vaz  geçtim tabi. Fiyat o tarihteki 1.9 TDİ Elangance' ye yakındı. Fiyatı hesaplarken ÇEK fiyatlarını temel alıp yapmışlardı.
"Skoda.ch"  olarak aratırsanız fiyat listesi ve ek donanım fiyatları ve  özelliklerine ulaşmak mümkün ama oldukça zor.Adeta "matruşka" bebekleri gibi. Birde ilk önce ne anlamı varsa Flash dosyası olarak açılıyor, başta kaydedemedim. Meğer ultra sapık bir yerde pdf' side varmış. Zor  da olsa buldum indirdim, pdf dosyası aşağıda. Hiç zannetmiyorum  distribütör hepsini getirtsin. Yine TDI  belki ucuz alternatif 1.0 veya  1.2 TSI olabilir. Yine Style olacaktır. Elagance olursa o TR versiyonu,  eksik donanımlıdır. Alan alsın hesabı. Konu Combi olduğu için HB ve  Sedanı dikkate almadım. Elbette HB' ye göre bir fiyat farkı oluşturuyor.  O nedenle HB Polo ile mukayese yanıltıcı olabilir.
http://www.dosya.tc/server39/LKAbc4/PreiseFabiaLimousineCombiModelljahr2015.pdf.html
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2015, 19:06:11 Gönderen: psonmez »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu ilgili alt foruma taşıdım...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı psonmez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Denetlemeci;498454
Ayrıca bi kıyaslama daha yapmak istiyorum sadece fiyatını merak eden ben  ve benim gibi arkadaşlar için rapid spaceback elegance 1.6 TDI 57.000 TL şuan  1.2 TSI elegance ise 49.600 TL kaldıki fabia buna nazaran bile al fiyatlarda  satılmalı yoksa rapid varken fabia satılmaz..
Aynen katılıyorum. Ancak şu an fiyat listelerinin TR distribütöründe olmayışıda manidar. Çünkü satış strajesini artık Yüce Oto yapmıyor. Doğuş Otomotiv Audi, SEAT, Skoda, Bentley, Lamborghini, Bugatti, Porsche gibi bir yığın markanın distribütörü. Örneğin VW Variant getiriliyorsa çok uzun zamandır Octavia Combi getirtilmiyordu. Her modelinde 15-30.000 TL gibi müthiş bir fark vardı Üstelik son ÖTV daha giydirilmemişti. Sadece Süper-B satışı vardı. Yani, VW' ye aman dokunma politikası. Hakeza AUDI'nin harika STW' si vardır TR' ye A4 kasada Quatro ve Avant onlarda yüksek motor güçlüleri siparişle gelir. Bir ihtimal bir süre TR Skoda satış listesinde Fabia olmayacak, Çünkü 2014 lerin 2. yarısından sonra bunu sezmiştim ve 2015 ler Temmuzdan itibaren Combi ve HB AB de dolaşmaya başlamışken Eylül ithalatında bizim distibütörün listesinde bir tane bile fabia yoktu.Çünkü POLO' nun fiyat açısından en büyük rakibi Fabia, üstelik özellikle Almanya vb. AB ülkelerinde. Üstelik bir durum daha var. Tahmini sipariş listeleri en az 9 ay önceden yapılır. Ona göre üretici bir sonraki yılın planlamasını yapar. Eğer yapılmamışsa TR bir kova soğuk suyu tepesinden aşağıya geçirebilir. Geçenlerde Skoda genel müdürünün oto dergilerinde ve gazetelerin pazartesi eklerindeki açıklamalarında da nedense hep özellikle süper-B ve şimdi bir modelin daha vurgusu vardı diğerleri es geçilmişti. Bu da bir tesadüf olamaz. Nedense Skoda markasında bir lüks sınıf arayışı var bizim ülkede ve buda fiyatları tırmandıryor yada top modellerle bu hava veriliyor gibi geliyor bana, ve bu malesef bizim ülkede var. Neredeyse VW grubu 20 ülkede Hindistan dahil takip ederim Bu bize mahsus.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polat Bey,

Çek Cumhuriyeti sitesindeki fabia / fabia combi fiyatları ve opsiyon fiyatları aşağıdaki linkte:
http://www.skoda-auto.cz/SiteCollectionDocuments/skoda-auto/ke-stazeni/nova-fabia-cenik.pdf
Fiyatlar tabi ki çek korunası cinsinden.
1 Çek korunası günlük kurdan = 0.101900 TL. Buradan da çıkan sonuç en ucuz Fabia kendi ülkesinde 23.936 TL'den satılıyor. Çek Cumhuriyetindeki sistemi bilmiyorum ama muhtemelen orada da vergiler çıkıldıktan sonra aracın çıplak fiyatı kalıyor. Nakliye v.s. eklenip CIF haline getiriliyor. Sonrasında işte bilindik korku filmi senaryosu önce ÖTV ekle sonra ÖTV'li haline KDV ekle v.s. diye uzayıp gidiyor :)
Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Çevrimdışı psonmez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: simurgson;498474
Polat Bey,

Çek Cumhuriyeti sitesindeki fabia / fabia combi fiyatları ve opsiyon fiyatları aşağıdaki linkte:
http://www.skoda-auto.cz/SiteCollectionDocuments/skoda-auto/ke-stazeni/nova-fabia-cenik.pdf
Fiyatlar tabi ki çek korunası cinsinden.
1 Çek korunası günlük kurdan = 0.101900 TL. Buradan da çıkan sonuç en ucuz Fabia kendi ülkesinde 23.936 TL'den satılıyor. Çek Cumhuriyetindeki sistemi bilmiyorum ama muhtemelen orada da vergiler çıkıldıktan sonra aracın çıplak fiyatı kalıyor. Nakliye v.s. eklenip CIF haline getiriliyor. Sonrasında işte bilindik korku filmi senaryosu önce ÖTV ekle sonra ÖTV'li haline KDV ekle v.s. diye uzayıp gidiyor :)
Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
@simurgson,
Haklısınız,
Çok Pardon, aceleye getirip (CH) İsviçrenin kısaltmasını kullanmışım.Almanca ile karşılaşınca da pek yadırgamadım.
Araştırmadım ama muhtemelen oralarda da kdv benzeri+yol vergisi yada başka ad altında uygulamalar vardır. Ancak bizdeki gibi kesin değildir. Zaten CIF fiyatına esas olan fiyatta orada ki perakendeciye (Bayiye teslim) ulaşan fiyatta değildir. En az %15-20 indirimli fiyattır. Bu işte benim gördüğüm İthalatçıdan daha fazla kazanan HAZİNE !!!!

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.youtube.com/user/aeneskral1
arabaya resmen aşık oldum. scout donanımlısı olmayacak mı acaba. sadece bu versiyon mu. klima gösterge paneli bire bir aynı. usb-aux girişlerinin hafif çukurda kalacak şekilde dizayn edilmesi dikkatimden kaçmadı. aynalara sinyaller çok kapsamlı multi medya sistemi.. . tabiri caiz ise ağzımın suyu aktı.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
http://www.skoda-auto.com/en/models/new-fabia-combi/design

İç tasarım güzel görünüyor, bi de 17 yerine 16 jantlı fotoğrafını yayınlasalar da görsek.

zibidi gonzales

• Ziyaretçi

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Evet 16 beam dedikleri jant :)

Gelsin de forumca denemeye gidek :rm:

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu kadar hevesleniyoruz ancak kesin hevesimiz yine kursağımızda kalacak. O güzel multimedya sistemi yerine swing teyp. Dandik jant kapakları ve en tipsiz alaşımlı jantlar. Tavandaki barlar olmadan. Orjinal park sensörü olmadan. Mercek farsız olarak sunulacak. Çin arabası gibi servis edilecek ve yine de çuvalla para istenilecek.

Çevrimdışı kenan bulut

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
muazzam olmuş ğerçekten benimde 2012 fabia scout.um var ama bu versiyon gelirse ben bile düşünürüm

Çevrimdışı psonmez

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İyi,genel çizgileri güzel biraz octavianın çizgileri var, özellikle o  kapı altındaki anlamsız göçük gibi duran derin çukurlukların kapatılması  iyi olmuş. Ancak ön ve arka tampon altına gümüş boyalı zorlama  eklentiler tüm güzelim dizaynı hem gülünç hale getirmiş hemde  mahvetmiş.Adeta kabak gibi sırıtmış.Aynı gereksiz eklentiler Dacia nın  bazı modellerinde de var.Çevremde alanlar duruma göre ya siyaha yada  tampon rengine anında boyatıyorlar.