škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni KAROQ 2018 de yollarda

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
1.0 manuel TSI Karoq (DSG'liler değil) elektronik park freni yazılımı güncelleme için servislere çağrılacak.

Aynı dert T-Roc ve Ateca için de geçerli. Toplamda 80 bin araç ediyormuş...

https://www.kfz-betrieb.vogel.de/elektronische-parkbremse-rueckruf-auch-bei-seat-und-skoda-a-780083/

Çevrimdışı avsimoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese hayirli forumlar.

Ekim ayinda fabia'yi bayiye verip yerine Karoq 1.5 TSI Style aldik. Aldigimiz arac showroomda sergilenen ve icine oturulup incelenen araclardan.

Benim sorunum su, bagaj kapagini normal gucle kapatinca kapak her zaman acik kaliyor. Tam kapatmak icin kapagi kirarcasina savurmak gerekiyor. Diger Karoq sahiplerinde bu sorun var midir? Showroom araci oldugundan oturu bagaj kapaginin dikkatsizce kullanilmasindan oturu boyle bir sorun olusmus olabilir mi?

Bir de radyo ekranindaki siraya gore direksiyonun uzerindeki kumanda gecis yapmiyor. 1. siradaki kanaldayken bir sira ileri gitmek icin direksiyondaki tusa bastigimda alakasiz baska bir radyo calmaya basliyor. fabia 3'umde bu boyle degildi. Bir ayar mi degistirmem gerekiyor? Mobilden yaziyorum hatalar varsa affola.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: avsimoglu;644937

Ekim ayinda fabia'yi bayiye verip yerine Karoq 1.5 TSI Style aldik. Aldigimiz arac showroomda sergilenen ve icine oturulup incelenen araclardan.

Benim sorunum su, bagaj kapagini normal gucle kapatinca kapak her zaman acik kaliyor. Tam kapatmak icin kapagi kirarcasina savurmak gerekiyor. Diger Karoq sahiplerinde bu sorun var midir? Showroom araci oldugundan oturu bagaj kapaginin dikkatsizce kullanilmasindan oturu boyle bir sorun olusmus olabilir mi?

Bir de radyo ekranindaki siraya gore direksiyonun uzerindeki kumanda gecis yapmiyor. 1. siradaki kanaldayken bir sira ileri gitmek icin direksiyondaki tusa bastigimda alakasiz baska bir radyo calmaya basliyor. fabia 3'umde bu boyle degildi. Bir ayar mi degistirmem gerekiyor? Mobilden yaziyorum hatalar varsa affola.

Bagaj kapağı bahsettiğiniz şekilde kapatılmak zorunda kalınıyorsa doğrudan servise gidip bu problemi düzelttirmek en doğru çözüm olur.

Fabia'da standartta yine aynı düğmeye bastığınızda kaydettiğiniz değil bir sonra ki sayıdaki istasyona gider. 100.00 deyseniz 100.50 gibi. Bunu menüden ayarlayabilirsiniz.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hayırlı olsun öncelikle. Bagaj kapağı sorunu yok bende, muhtemelen ayar istiyor. Serviste gözden geçirtin, karşılığı ayarlanabiliyor diye biliyorum.

Radyo kanalları kayıtlı ise direksiyonda soldaki ok tuşuyla üste bastığında sıradaki kayıtlı kanala geçmesi lazım, bende öyle çalışıyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Şimdi hatırladım. Radyo ekranının menüsünden kayıtlı kanallar arasında geçiş yap özelliğini işaretledikten sonra istediğiniz direksiyondan kayıtlı kanallar arasında geçiş yapacaktır.

Çevrimdışı avsimoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;644966
Şimdi hatırladım. Radyo ekranının menüsünden kayıtlı kanallar arasında geçiş yap özelliğini işaretledikten sonra istediğiniz direksiyondan kayıtlı kanallar arasında geçiş yapacaktır.

Tesekkur ederim bilgi icin. Bu ozelligin neden varoldugunu dusunuyordum ama yabanci bir sehire gidildigi zaman kayitli kanallar calismayacagi icin surucuyu kanal aramaktan kurtarma amaci tasidigini fark ettim. Simply clever bir hareket olmus :gut:

Çevrimdışı tixe61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende 1 hafta önce 1.6 style paket karoq aldm.sunu sormak istiyorum arac kapıları ve camları açık yanından 10 metre uzaklasıyorum ve kapılar ve camların otomatik kapanmasını bekledim kapanmadı acab etkinleştirmediğim bir özellikmi var veya bu özellik bu aracta yokmu.
tesekkür ederim.

Çevrimdışı tixe61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chemistramco;639923
Merhaba,
cvp için tteşekkürler. Bende vagcom ile aktif hale getirttim. Bunun yanında geri vitese takınca sağ aynanın inmesi ve kamera moduna geçmesi gibi özellikleri de açtırttım. Size de hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanın inş

bu işlemleri nerede yaptırdınız acaba ve ücreti ne kadar?
tesekkür ederim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tixe61;645809
bende 1 hafta önce 1.6 style paket karoq aldm.sunu sormak istiyorum arac kapıları ve camları açık yanından 10 metre uzaklasıyorum ve kapılar ve camların otomatik kapanmasını bekledim kapanmadı acab etkinleştirmediğim bir özellikmi var veya bu özellik bu aracta yokmu.
tesekkür ederim.

Hayırlı olsun!

Böyle bir özellik yok ne yazık ki...

Çevrimdışı tixe61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;645822
Hayırlı olsun!

Böyle bir özellik yok ne yazık ki...

Sileceklerin yağmurlu havalarda otomatik çalışmasını ayralardan aktif hale getirdiğimiz halde yağmur altında yol alırken silecekler otomatik çalışmadı.
Acaba yapmadığımız bir şey mi var yoksa bu özellik sadece görsel olarak var ancak çalışmıyor mu

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tixe61;645829
Sileceklerin yağmurlu havalarda otomatik çalışmasını ayralardan aktif hale getirdiğimiz halde yağmur altında yol alırken silecekler otomatik çalışmadı.
Acaba yapmadığımız bir şey mi var yoksa bu özellik sadece görsel olarak var ancak çalışmıyor mu

Çalışması için silecek kolu 1 tık yukarı konumda olmalı

Çevrimdışı tixe61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;645831
Çalışması için silecek kolu 1 tık yukarı konumda olmalı

Teşekkür ederim.

Çevrimdışı tixe61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ekranda 30 km hız limiti aşılmıştır diye sinyal veriyor. Bunu nereden kapatabilirim.Teşekkürler

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tixe61;646116
Ekranda 30 km hız limiti aşılmıştır diye sinyal veriyor. Bunu nereden kapatabilirim.Teşekkürler

Soldaki sinyal kolunun alt tarafında limitörün düğmesi var (LIM yazar kolda), oradan tıklayarak kapalı hale getirin

Çevrimdışı tixe61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;646126
Soldaki sinyal kolunun alt tarafında limitörün düğmesi var (LIM yazar kolda), oradan tıklayarak kapalı hale getirin

tesekkür ederim irfan hakkını helal et hızır gibi yetişiyon her soruma:)yarın deneyeyim.