škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1,6 TDI erg valfi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mersan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracim 2011 octavia 1,6 tdi
motor ariza işiği yaninca servise götürdüm
erg valf arizasi olduğunu söylediler
değişim ücreti olarak 2000 tl olarak fiyat çikarildi.
Fiyat çok yüksek olduğundan değişim  istemedim.arizayi vag yolu ile sildiler tekrarinda değişmesi gerekiyormuş
ne yapmaliyim?
Yardimci olursaniz sevinirim...

Çevrimdışı BadLizard

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Parçanin fiyati 1.200 tl civarinda olmasi gerekiyor. Neden bukadae yuksek fiyat verdiler anlamadim. Bence diger servislere gidip hangisi uygunsa parcayi degistirtin. Arizanin tekrarini beklemeyin.

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazılımla egr iptali yapılıyor, bir araştırın isterseniz.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar çoğumuza angarya gelebilir ancak 10 yıl dizel kullandım ve bir ustamın tavsiyesi ile EGR.yi her 60.000 km.de muhakkak mekanik olarak temizlettim. Öyle emme manifoldun püskültülen solüsyonlarla falan değil. Bizzat EGR sökülerek yapılacak temizlik. Sebebi ise gayet basit. EGR arızalarının çoğu kurum sebebiyle EGR içindeki kapakçığın takılması ve arızalanması sebebiyledir. Kullandığınız mazota ve hatta motor yağına da bağlı olarak kurum miktarında artış ya da azalış olabilir ancak muhakkak olur.

EGR yazılım ya da mekanik yolla iptal edilebilir ancak sanırım bu şekilde egzos emisyon ölçümünden geçemezsiniz. Yenisiyle değiştirmek gerekecek. Arıza kaydı silindikten sonra tekrar yanarsa sıkıntı kronik demektir. Bazen ECU ile bilgi alışverişinde aksama olduğunda da geçici arıza lambası yanabilir ve umarım sizin arızanız böyle bir arızadır.