škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arka cam filmi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende uygulayıcıların verdikleri kararlara karşı yapılan itirazlar hakkında karar veren biri olarak fikrimi söylemek isterim.
Cam filmi konusunda halihazırda açık bir düzenleme yok. Yürürlüğe girmeden önce kaldırılan yönetmelik düzenleme getirmekteydi ancak hangi akla hizmetse kaldırıldı.  
Cam filminin görüşü engellediği gerekçesiyle genel bir kanun hükmüne istinaden işlem yapılıyor ve ceza uygulanıyor. Bu cezanın sulh ceza hakimliğince iptali halinde diğer bütün sonuçları da trafikten men ve filmin sökülmesi dahil ortadan kalkar. Daha önceleri bu konuda verilip yargıtaydan geçen kararlarda mevcut. Buna göre cam filminin ilgili kanun hükmünü ihlal etmediği ispatlanırsa ceza kaldırılmalıdır.
Muayene konusunda ise, bakanlığın tüvtürke yönelik bir talimatı varsa bu karara karşı idari yargıda iptal davası açılarak muayeneden geçmeside sağlanabilir. Tabi ceza iptal edilene kadar aracı filmli olarak kullanmak trafikte baş ağrıtabilir. Göze alan. Bu yola başvurabilir. Saygılar.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işte bizi bu kadar çok sıkıntıya sokacak saçma sapan bir uygulama oldu.
 bizim superblerin (benim 2015. sonrası üretimleri bilmiyorum) hiç ısı yalıtımı yok camlarında. çok güneşli günlerde kollarımız kızarıyordu arabada uzun sürüşler sonrası. bu yüzden de air80 blue film yaptırdım hem de sunroof dahil tüm camlara.
 arkalarda gene perde imkanı varken önce güneşe karşı yolculukları az saydırmadım skodaya.
 daha önce ısı yalıtımlı camları olan araçlar kullandığımdan aradaki farkı bariz hissettim.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj camı hariç diğer filmleri söktüm 150 tl lik film var diye polislerle uğraşmaya gerek yok.

Gördüğüm kadarı ile şuan çok fazla tepki yağıyor 1-2 ayda düzenleme gelecektir tabi bu süreye kadar.Devletin belirlediği trafik ceza kotasını doldurmak için polis abiler güzel ceza yazacaktır :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evvelsi gun yan camlari soktum, bugunde arka cami soktum. Arka cam biraz ugrastirdi. Cok parcalandi. Geride kalan yapiskanlarida kolonya ve bulasik sungeriyle temizledim. En sonda deterjanli suyla sildim.

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de tahminim yeni bir düzenleme geleceği yönünde ama dediğim gibi tahminden öteye geçmiyor şimdilik yoğun şikayet var umuyorum ki düzenleme gelir ve hem vatandaşlar hemde memurlar olarak biz büyük bir sıkıntıdan kurtuluruz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadas nasil memlekette yasiyoruz. Kanunun bile basi ayri kici ayri oynuyor. Onceden film muayeneden geciyor ama polis ceza yaziyordu. Simdi bir standart olustu ancak renkli cam ile uretilen araclarin satisinada standart gelmeli o halde.
Mesela halojen fara xenon uygulama muayeneden gecmiyor fakat trafikte serbest. Aslinda karsidakini kor eden xenona cozum bulunmali.

Çevrimdışı fusel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;627423
Arkadas nasil memlekette yasiyoruz. Kanunun bile basi ayri kici ayri oynuyor. Onceden film muayeneden geciyor ama polis ceza yaziyordu. Simdi bir standart olustu ancak renkli cam ile uretilen araclarin satisinada standart gelmeli o halde.
Mesela halojen fara xenon uygulama muayeneden gecmiyor fakat trafikte serbest. Aslinda karsidakini kor eden xenona cozum bulunmali.

Aynen katılıyorum. Asıl görüşü engelleyen Merceksiz xenonlu araçlar.
Ayrıca film konusunda düzenleme düzenleme yapılacağınıda hiç sanmıyorum. Öyle olsa yapılmış düzenleme kaldırılmazdı. Tepkiler hep kişisel ve forum benzeri yerlerde dile getiriliyor.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı badteacher

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SuperBahadır;627394
Ben ceza yazılsa dahi söktürmeyi düşünmüyorum , Trafikten men işi doğru mu? Yani kesin alınmış bir karar var mı bununla ilgili

ceza alınınca arabaya serh konuluyo.satış fln yapamiyon.odedim filme devam yok:)trafige gidip serhi kaldırman lazimm.polis soktuysen serhi kaldiriyo

Çevrimdışı masah

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cam filminin yasaklanmasını doğru buluyorum. Yanlış olan bir yasak bir serbest olmasıdır. Umarım uygulama bu şekilde devam eder tekrar yanlışa dönülmez.

Çevrimdışı UA34

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yukarıda değinilmiş ve benim de aklımdaki soru "bu şikayetlerin yetkili mercilere iletilip iletilmediği"

Hepimiz  şikayetçiyiz, forumlarda vb. yerlerde sıkça konuşuluyor, change.org  gibi sitelerde kampanyalar var ancak düzenlemeyi yapan kurumlara yeterli  sayıda şikayet gidiyor mu acaba ? MTV zam oranlarındaki yoğun kamuoyu  baskısı film yasağında sanırım yok.

Ben yasağın yayımlandığı  günün sabahında cam filmi yaptırdım ve gerçekten sökmek istemiyorum.  Aslında cam filmi olmazsa olmaz demiyorum ama gayette memnun kaldım.  Biraz daha süreci gözlemleyip kısa vadede bir çözüö / esneklik  olmayacağına kanaat getirirsem mecburen söktüreceğim.