škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

EGR

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sabah sürüş esnasında aracımın soğutma suyu arıza ışığı yandı. Aracı çok sürmeden durdurdum. Soğutma suyu tamamen bitmiş. Dün bakım yaptırmıştım soğutma suyu tamdı.
Tekrar su koydum marşa bastım motor çalışmadı. Çekiciyi çağırıp dünkü ustama götürdüm aracı. Suyu tekrar doldurduk birkaç teklemeden sonra aracı çalıştırdık. Aracın egsozundan bembeyaz duman çıkmaya başladı.
Su kanallarında çatlak yoktu çünkü hiç akıtmıyordu. Aracın parçalarını sökmeye başladık. Ya EGR'den ya da silindirden olabileceğini söyledi usta. EGR'yi söktük ilk olarak, kontrol ettirdik EGR çatlak çıktı. Yeni bir EGR sipariş ettik 1200₺'ye. Yarın takılacak. Egsozu da temizlemeye verdik, içindeki partiküller haddinden fazla birikmiş. Yarın takacağız bakalım. İnşallah başka bir sorun çıkmaz.
Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı bilmiyorum. Sonucu buradan paylaşırım yine.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: heredot mehmet;620219
Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim hocam

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun hocam. Cok mu siktiniz arabayi? Kolay kolay yapmamasi gerek boyle seyler

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;620239
Gecmis olsun hocam. Cok mu siktiniz arabayi? Kolay kolay yapmamasi gerek boyle seyler

Teşekkür ederim hocam. Aslında çok sakin kullanan biriyim ama oldu işte. Allah beterinden saklasın.