škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Radyatör genleşme kabı değişimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda mühendislerinin teknik bi dizayn hatasi nedeniyle genleşme kabini değiştirdim.
Şöyleki, kaput ve çamurluk birleşim yerinden giren güneş tam su kabı ile cam suyu dolum ağzının üstüne düşüyor. Ve bu güneş içerdeki plastik olan bu iki parçayı çürütüyor. Genleşme kabı basınç altında olduğundan bu curumeden dolayı parçalanma riski taşıyor. Yenisini aldım evin önünde iki vida ve kelepçeyi sokup takarak 5 dakkada hallettim. Sizlerde bi kontrol edin. Cam suyu dolum hortumuda gevremis dirsekten ( ikinci resimde belli dirsek azcik beyazlamis. ) ancak çok elzem olmadığı için onu ellemedim.

« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2017, 21:14:18 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi tespit etmişsiniz. Belki zarar görmeden güneş gelen alana alüminyüm folyo bant ile koruma yapılabilir.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok artik. Abi senin kaputun ayari net bozuk. O aradan gunes alan arabayi ilk defa goruyorum :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O mevcut görünen yerde benim kapta da bir sıyrılma var gibi görünüyor, sanki erimiş gibi. Hazır bunu yapmışken, suyun tamamını boşaltıp yenisini eklemek mümkün mü? Mümkün ise nasıl yapmamız gerekiyor? Eyvallah.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;619634
Yok artik. Abi senin kaputun ayari net bozuk. O aradan gunes alan arabayi ilk defa goruyorum :)

Onada baktim ama ayardan degil. İkinci resimde gorunuyor Hem camurluk hemde kaput kivrim yerinde bitiyor. A4 kasada camurluk saci bi miktar altta uzuyor ve kaput bu uzun sacin ustune geliyor. Ancak a5 te bildigin yukardan bakinca asagisi gorunuyor. Sag tarafta sigorta kutusu, hava hortumu filitresi gibi siyah plastik parcalar oldugundan onlarda sorun yok.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;619636
Onada baktim ama ayardan degil. İkinci resimde gorunuyor Hem camurluk hemde kaput kivrim yerinde bitiyor. A4 kasada camurluk saci bi miktar altta uzuyor ve kaput bu uzun sacin ustune geliyor. Ancak a5 te bildigin yukardan bakinca asagisi gorunuyor. Sag tarafta sigorta kutusu, hava hortumu filitresi gibi siyah plastik parcalar oldugundan onlarda sorun yok.

Abi fitil falan cekelim oraya.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rageofdynax;619635
O mevcut görünen yerde benim kapta da bir sıyrılma var gibi görünüyor, sanki erimiş gibi. Hazır bunu yapmışken, suyun tamamını boşaltıp yenisini eklemek mümkün mü? Mümkün ise nasıl yapmamız gerekiyor? Eyvallah.

Suyu tamamen degistirmek icin radyatorun alt cikisini sokup bosaltmaniz lazim. Sizin genlesme kabinida fotolayip bi koyarmisiniz zahmet olmazsa.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fitil fena fikir degil bi bakiyim ben buna. Saca gecirmeli fitil uyar gibi.

Bu arada parcayi, golf 5, pasat seklinde ararsaniz daha kolay bulursunuz. 40-80 tl fiyat araliginda. Ben 50 liraya aldim topran marka.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2017, 21:24:06 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;619641
Fitil fena fikir degil bi bakiyim ben buna. Saca gecirmeli fitil uyar gibi.

Bu arada parcayi, golf 5, pasat seklinde ararsaniz daha kolay bulursunuz. 40-80 tl fiyat araliginda. Ben 50 liraya aldim topran marka.

Abi o kap yaklasik 20 senedir 2 farkli tipla vag grubunda kullaniliyo. Fisli olanidir sendeki. Kolay bir parca ama kalitelisini varsa oem ini tavsiye ederim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;619690
Abi o kap yaklasik 20 senedir 2 farkli tipla vag grubunda kullaniliyo. Fisli olanidir sendeki. Kolay bir parca ama kalitelisini varsa oem ini tavsiye ederim.

En iyi fiyat atilganda. Ama ben başka yerden almış bulundum. Renk boyanın yanındaki yerden.

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2000 model Toyota Corolla da da aynı etkiyi cam silecek suyu bidonu için yaşadık. 15. Senede artık su bidonu değiştirelim dedik.
Tamamen tasarım hatası ve arabanın park edildiği yerin güneş durumu ile ilgili.  Arabayı yine aynı şekilde park etmeye devam ediyoruz. 13 sene sonra bir bidon  daha alırız artık

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O kadar senede sadece bidon değişimi süper bir reklam olur.:ok: