škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cms jant'ta sizce hangisi yakisir

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;612538
Konusu açılmışken;
Bazı çevreler, orjinal dışındaki jantların ağır, kırılgan ve güvensiz olduğunu yorumluyor.
Bu CMS markasının ürünlerinin kalitesi ve diğer kriterleri nasıldır?

İlk sayfadaki post umda cvb ı var :)

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;612558
İlk sayfadaki post umda cvb ı var :)

Sormuş olduğum soruların cevabı yazılarınızda malesef yok.
Cms nin kalteli mal urettigi iddia ediyosunuz sadece. Ve de bazı markaların jantlarını üretiyor diyorsunuz...
Bu iki söylem, tarafınızdan iddia mı ediliyor veya bunu kanıtlayacak somut bilgi var mı?
Yanlış anlamayın. Size inanmak isterim ve kesinlikle sizi sinirlendirmek istemem,  ancak somut bilgi yoksa, bence bir söylemden öteye gitmez.
Syg

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8231]Levcho[/MENTION]

CMS Şkoda nın çoğu modeline jant yapıyor, arkadaşım CMS de müşteri fabrikalarındaki teknik konularla ilgili denetlemesini yapıyor daha 3-4 hafta önce Çek'teki fabrikaya gitti Octavia RS jantı ile ilgili sıkıntı mı özel bir ebat mı ne varmış onun için gitmiş yani üretmiş oldukları jantlar için kaliteli olduğunu söylüyor ve bu konuda yalan söyleyecek birisi değil. Arkadaşım Şkoda nın eski araçlarını ve geçmişini inceleyince bayağı methetmeye başladı hiç bu kadar ummuyormuş, yalnız WV nin çoğu concept modelin önünü kestiğini söylüyor .

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;612606
Sormuş olduğum soruların cevabı yazılarınızda malesef yok.
Cms nin kalteli mal urettigi iddia ediyosunuz sadece. Ve de bazı markaların jantlarını üretiyor diyorsunuz...
Bu iki söylem, tarafınızdan iddia mı ediliyor veya bunu kanıtlayacak somut bilgi var mı?
Yanlış anlamayın. Size inanmak isterim ve kesinlikle sizi sinirlendirmek istemem,  ancak somut bilgi yoksa, bence bir söylemden öteye gitmez.
Syg

Yok niye yanlış anlayayım sonuçta bilgi paylaşım formu burası.

Yazdıklarım benim iddiam değil tamamen gerçekler. WEB sitesine bakmanız yeterli aslında.

Kalite standartları için:
http://www.cms.com.tr/tr/kalite/kalite-standartlari

OEM üretici olduğu bilgisi için:
http://www.cms.com.tr/tr/urunler/urunlerimiz

Zaten aftermarket çeşidinin az olmasının nedeni birçok firmaya OEM jant üretmesi ve OEM jantları kendi markası altında ayrıca satamamasıdır.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. Agizdan soyle soyleyeyim. Birkac sene kadar once CMS A.S de yaz stajimi yapmistim. Yaklasik 1-2 ay kadar sagolsunlar 4fabrikalarinin 4'une girip ciktim. Kaliptan tasarima argeye kaliteye kadar avrupa standartlarinda bir firma. Zaten bunu benim tasdik etmeme gerek yok mercedes, audi, renault, bmw (yaniliyor olabilirim emin degilim), skoda, seat, vw, porsche (ben oradayken panameranin stepnesi imalnediliyordu; su an ne durumda bilmiyorum), fiat, hyundai ve bilmedigim bircok markanin OEM tedarikcisidir.

Daha da kesin bilgiyi firmanin kendi sitesinden edinebilirsiniz.

Ama aftermarket urunlerde oem kalitesiyle gozu kapali alabileceginiz markalardan biridir ;)

Sey gibi dusunun. Mesela triger kayisini continental uretiyo orjinalinde. Siz servisten alsaniz da continentalin kayisi, gidip sanayideki rulmancidan da alsaniz continentalin kayisi ;)

Skodanin jant konusunda oem tedarikcilerinden birisi cms zaten ;)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi