škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid lastiğinden şikayetçi tek ben miyim ?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı over and under

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar genel anlamda araç sert. Ok yol tutuş anlarım ama 215 45 16 yerine be alayım da yol tutuştan ödün vermeden şu araç yumuşasın ve kaymak asfaltın dahi kusurlarını almasın içeri bıktırdı

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dünleri biraz gürültülüdür. Aynı ebatta Michael'ın conti ya da Pirelli tavsiye ederim. Olmadı araca yalıtım yapılır

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O ebatta lastik her türlü arabayı sertleştirir,marka farketmez. Benim kışlıklarım 185/60/15 ve aracımda spor yay var. Aynı şartlarda 215/45/16 lastiklerle araba %30 sertleşiyor,sırf lastik yanağından dolayı.. 16 jant olarak alternatif kullanabileceğiniz ölçü 205/50/16 olur,çap 1 cm kadar büyür ama konfor biraz düzelir..

Çevrimdışı Y.Emre52

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;474292
O ebatta lastik her türlü arabayı sertleştirir,marka farketmez. Benim kışlıklarım 185/60/15 ve aracımda spor yay var. Aynı şartlarda 215/45/16 lastiklerle araba %30 sertleşiyor,sırf lastik yanağından dolayı.. 16 jant olarak alternatif kullanabileceğiniz ölçü 205/50/16 olur,çap 1 cm kadar büyür ama konfor biraz düzelir..

16 janta da sert demeyin yahu :) % olarak nasıl belirlediniz bunu? Önce ki aracımda 19 kullanıyordum, üzerinde koni&eibach kombinasyonu ile hemde, gayet rahattı...Önemli olan lastiğin hamuru, Dunlop hamur olarak sert bir lastik, keza Pirelli de öyle...Şikayetci iseniz Michelin veya Conti öneririm...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Y.Emre52;474297
16 janta da sert demeyin yahu :) % olarak nasıl belirlediniz bunu? Önce ki aracımda 19 kullanıyordum, üzerinde koni&eibach kombinasyonu ile hemde, gayet rahattı...Önemli olan lastiğin hamuru, Dunlop hamur olarak sert bir lastik, keza Pirelli de öyle...Şikayetci iseniz Michelin veya Conti öneririm...

Ben zaten kışın Michelin Alpin A4 ,yazın Michelin Pilot Sport 3 kullanıyorum :) Diğer araçta ise kışlık olarak yine Alpin A4 ,yazlık olarak Good Year Eagle F1 Asymetric 2 kullanıyorum. %30 tahmini olarak söylediğim bir şey. Aracımda H&R 25/40 yay var,kışlık lastiklerle araç orinalden bile yumuşaktı (185/60/15) ama 215/45/16 larla bayağı sertleşti. Aynı durum diğer araçta da var. Onda yaylar stock olmasına rağmen fark hissediliyor.

Çevrimdışı skodaizm

• Ormareşal
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanak boyunu 45 den yukarı alırsanız aracın yol sesi bariz azalır.
Ancak sportif  görüntü değişir.
Ben de Octavia da  205 60 R16 kullanıyorum ve bana göre aracı güzel gösteriyor.
Zevk meselesi. Ama yol sesini  ve de en küçük yol hatasını  çekmeye değmez.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar değerli katkılarınız için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Bugün uzun yola gittim ve şunu farkettim çoğu aracın fren kıstığı yerlerde ben onları aynamda kaybettim inanılmaz iyi yol tutuşu aracın bunlarla. Kullanmaya devam edeceğim ama yay konusu var hr mi eibach mı ne dersiniz ?

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: over and under;474325
Arkadaşlar değerli katkılarınız için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Bugün uzun yola gittim ve şunu farkettim çoğu aracın fren kıstığı yerlerde ben onları aynamda kaybettim inanılmaz iyi yol tutuşu aracın bunlarla. Kullanmaya devam edeceğim ama yay konusu var hr mi eibach mı ne dersiniz ?

H&R serttir,seker,bazı yerlerde insanı dinden imandan çıkarır ama asla vurmaz,ses çıkarmaz,yol tutuşu efsanedir,asla yatma yapmaz,araba zımba gibi olur. Eibach yumuşak sayılır,orjinalden serttir tabi ama H&R kadar sert değildir. Ama H&R ye göre daha fazla yatırır arabayı,çok bozuk yollarda lakır lakır sesler çıkarabilir,ve sert çukurlarda vurma yapar. Tabi tüm bunlar 45 yanak lastik için geçerli. Eğer 50 ve üstü yanak olursa Eibach direkt elenmelidir..

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Alıntı yapılan: Can;474329
H&R serttir,seker,bazı yerlerde insanı dinden imandan çıkarır ama asla vurmaz,ses çıkarmaz,yol tutuşu efsanedir,asla yatma yapmaz,araba zımba gibi olur. Eibach yumuşak sayılır,orjinalden serttir tabi ama H&R kadar sert değildir. Ama H&R ye göre daha fazla yatırır arabayı,çok bozuk yollarda lakır lakır sesler çıkarabilir,ve sert çukurlarda vurma yapar. Tabi tüm bunlar 45 yanak lastik için geçerli. Eğer 50 ve üstü yanak olursa Eibach direkt elenmelidir..

Ok olay tamamen şekillendi kafamda. Hr alacağım. Sonrasında chip ve diğerleri nasip İnşallah:)