škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia III Genel Soru Cevap

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozgurcollu;640645
Bana sorarsanız ki bir çok araçta kullandım conti'yi tek geçerim yaz lastiğinde ama tabiki fiyatı pahalı tanesi 320 filan 185 60 r15 için. daha düşük bir ürün için petlas ve ya lassa derim. Ama ben paraya kıyar conti derdim.

Teşekkürler, biz de kıyıp conti'yi aldık. :) Umarım memnun kalırız, sadece yeni lastikle sürüşe başladıktan 10 dakika sonra düşük basınç uyarısı verdi, kontrol ettiyseniz sete basıp sıfırlayın yazıyor ama kontrol de edemedim. Gözle bakınca düşük gözükmüyor ama:)) Sıfırlamalı mıyım sizce yoksa kontrol lazım mıdır?

Çevrimdışı ozgurcollu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;640668
Teşekkürler, biz de kıyıp conti'yi aldık. :) Umarım memnun kalırız, sadece yeni lastikle sürüşe başladıktan 10 dakika sonra düşük basınç uyarısı verdi, kontrol ettiyseniz sete basıp sıfırlayın yazıyor ama kontrol de edemedim. Gözle bakınca düşük gözükmüyor ama:)) Sıfırlamalı mıyım sizce yoksa kontrol lazım mıdır?

Öncelikle tekrardan gidin basınçlarını ayarlattırın, sonra sıfırlaya basın bakalım tekrar düşük uyarısı gelecek mi. Gelirse lastigi bir kontrol ettirin problemli olabilir.

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;640668
Lastikleri değiştirdikten sonra set tuşuna basmadiginiz için o uyarı gelmiştir. Araç farklılık hissettiği için kontrol uyarısı vermiş bence.

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hafif rampada dsg nin hill holder dan sonra gaza basmadığımızda geri kaçırması (geri viteste sorun yok) kavramayla ilgili bi probleme mi işaret eder? Uzun yolculuğa çıkıcam daha önce yaşayan var mı?

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar selam,

geçtiğimiz hafta bozcaada'daydım. bilenler bilir gün batımı plaj yolları vs derken araba tozlu topraklı yerlerden geçmek zorunda kalıyor. tatil bitişi dönüş yolunda arabada bir tıkanıklık oluştu, basınca gidiyor ama adeta ıkınıyor gibi gidiyor ve yakıt tüketimi de normalde fazla oluyordu. (tatile gidişte 5.1 lt yakan araç dönüşte bu sebepten dolayı 6 lt yaktı) sonrasında istanbul'a geldiğimde ise düzeldi ve yeniden eski haline geri dönüp kapatıp gitmeye başladı.

bunun sebebi ne olabilir? tozdan dolayı filtrelerde bir tıkanıklık mı oluyor acaba?

Çevrimdışı Aksipolit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar ben 2.el 2016  21000 de otomatik fabia araç aldım. Gaza basarken daha çok dikkatimi çekti homurtu gibi hooooor gibi mi hırrrrr gibi bi ses tarif edemedim:) bu ses normal mi srrvise gitmeyi düşünüyorum garantisi bitmeden. Bilgisi olan lütfen paylaşsın kafayı fena taktım en son c4 te enjektör şakırdaması yüzünden sinirlendim sattım aracı bundan da soğumak üzereyim. Benzin 2016 araç için erken değil mi ses vs ?
« Son Düzenleme: 21 Ağustos 2018, 21:16:32 Gönderen: Aksipolit »

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Motor soğukken, ilk çalıştırmadan sonraki ilk hareketlerde çıkıyorsa bende de var.

Çevrimdışı Aksipolit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yok sürekli geliyor gaza bastığımda oluyor ne olabilir ?

Çevrimdışı Ladiklims

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Samsun’dan Bayburt merkeze full eşya ve iki kişi ortalama 5.1 yakıtla geldik. Hız 100-110 bandında.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ladiklims;642201
Samsun’dan Bayburt merkeze full eşya ve iki kişi ortalama 5.1 yakıtla geldik. Hız 100-110 bandında.

yakması gerektiği kadar yakmış :D

Çevrimdışı Erdem T.

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
80 kilometrenin üstünde 5. viteste gaza basarken motordan manifortlu şahin gibi garip ve boğuk bir ıslık sesi gelmeye başladı. Gazı kesince yavaş yavaş kısılarak susuyor.
(Klima sesi değil)

Fikri olan var mı?

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aksipolit;641615
Merhaba arkadaşlar ben 2.el 2016  21000 de otomatik fabia araç aldım. Gaza basarken daha çok dikkatimi çekti homurtu gibi hooooor gibi mi hırrrrr gibi bi ses tarif edemedim:) bu ses normal mi srrvise gitmeyi düşünüyorum garantisi bitmeden. Bilgisi olan lütfen paylaşsın kafayı fena taktım en son c4 te enjektör şakırdaması yüzünden sinirlendim sattım aracı bundan da soğumak üzereyim. Benzin 2016 araç için erken değil mi ses vs ?

Selam.
Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun.
Bahsettiğiniz ses tüm Fabia 1.2 TSI DSG araçlarda, alt ve ara hızlanmalarda duyulan bir sestir. Araç hızlandığında kesilir. Bir çoğumuz Fabianın homurtusundan ve performansından keyif alıyoruz.
Garantiniz bitmeden kontrol ettirip bundan emin olabilirsiniz.
Saygılarımla.

Çevrimdışı skodafabia2017

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2017 model skoda fabia style benzin otomatik aracım var,aracım çalıştığı zaman sanki çalışmakta zorlanır gibi bir durum mevcut.Servise götürdüm ilk başta  volan arızası dediler ve daha sonra araçta bosch marka birşey varmış ve aracın bu şekilde çalışması normalmiş dendi.Tekrar 15000 bakımı geldi onun için arabayı verdiğimde tekrar belirteceğim aksi takdirde daha ileri merkezlere bilgi vermeyi düşünüyorum öneriniz var mı?Dsg de ayrı bir sorun onu da daha sonra yazayım diyorum.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodafabia2017;644030
2017 model skoda fabia style benzin otomatik aracım var,aracım çalıştığı zaman sanki çalışmakta zorlanır gibi bir durum mevcut.Servise götürdüm ilk başta  volan arızası dediler ve daha sonra araçta bosch marka birşey varmış ve aracın bu şekilde çalışması normalmiş dendi.Tekrar 15000 bakımı geldi onun için arabayı verdiğimde tekrar belirteceğim aksi takdirde daha ileri merkezlere bilgi vermeyi düşünüyorum öneriniz var mı?Dsg de ayrı bir sorun onu da daha sonra yazayım diyorum.

video yada ses kaydı var mı acaba nasıl bi sesten bahsediyorsunuz :confused:

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar, Fabia 3'ün arka sileceğini değiştirmek zahmetli bir iş midir? Bir tane video var ama baya bir şeyler sokuluyor, yağlama falan gerekiyor. Ön silecekler baya kolaydı ama arkayı bulamadım.