škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik Basınç Uyarısı Hata

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muratmoon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bırakacağım dediğim gün 1 Mayıs'a denk geldiği için bırakamadım aracı servise ne yazık ki. Gelecek hafta şehir dışına çıkacam, o sıra bırakmayı düşünüyorum tekrar.

aserhat senin söylediğin gibi bir durum olabilir ama sorun şu uyarı yazısı çıktığı halde, uyarı ışığı yanmıyor ve bolero ekranda da hiçbir hata gözükmüyor. Yani sorun ya vardır ya yoktur, aracın bi kısmı hata var bi kısmı hata yok diyorsa orada bi sıkıntı vardır bana göre.

Büyük ihtimalle yazılım güncellemesi ile çözülecek bişey bakalım umarım yeni yazılım çıkmıştır.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün farkettim calistirmadan önce ekran açıktı ve lastik basınç uyarısı ekranda dört lastik isaret ederek çıktı
Kısa bir sürede gerçekleştiği için fotoğraf cekemedim
Octavia da kronik bir problem diyebiliriz

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;514056
Bugün farkettim calistirmadan önce ekran açıktı ve lastik basınç uyarısı ekranda dört lastik isaret ederek çıktı
Kısa bir sürede gerçekleştiği için fotoğraf cekemedim
Octavia da kronik bir problem diyebiliriz

lastiklerin basıncından emin olduktan sonra bolero ekranda SET ettiğiniz zaman sıkıntı çıkmaması lazım. bende şimdiye kadar uyarı verdiğinde hep tek teker ve doğru uyarı verdi.

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İşin doğrusu evin önündeyken set etmeme rağmen yine evin önündeyken aynı uyarıyı veriyor.

Arabayı da hep aynı yere bırakırım üstelik. Galiba bu konuda ısı farklılığı da bir etken olabilir. Mesela Sabah serinliğinde set ettiysem araç aynı yerdeyken öğlen vakti uyarı verebildiğini gözlemledim.
Tabi bu durum herzaman gerçekçi olmayabilir.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: murat aktaş;514494
İşin doğrusu evin önündeyken set etmeme rağmen yine evin önündeyken aynı uyarıyı veriyor.

Arabayı da hep aynı yere bırakırım üstelik. Galiba bu konuda ısı farklılığı da bir etken olabilir. Mesela Sabah serinliğinde set ettiysem araç aynı yerdeyken öğlen vakti uyarı verebildiğini gözlemledim.
Tabi bu durum herzaman gerçekçi olmayabilir.

Küçük bir uyarı araçlarımızda gerçek sensörlü basınç ölçer bulunmamaktadır bu yüzden araç hareket halinde en az 20km/h üstündeyken set ederseniz daha doğru olur. İyi forumlar :)

Çevrimdışı murat aktaş

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;514518
Küçük bir uyarı araçlarımızda gerçek sensörlü basınç ölçer bulunmamaktadır bu yüzden araç hareket halinde en az 20km/h üstündeyken set ederseniz daha doğru olur. İyi forumlar :)

bunu bilmiyordum. birde öyle deneyeyim. Teşekkür ederim.

Çevrimdışı muratmoon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı servise götürdüm ve sorunu çözdüler. Sensörlerde sorun yok yazılımla ilgili bir problem müdehale ederek çözebiliyorlar.

Çevrimdışı Erzurum’lu25

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Murat bey bu konuyla yardımınıza ihtiyacım var bir iletişim no verebilirmisiniz?