škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Boyada çatlama?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Boya yapalım diyen olursa kesinlikle kabul etmeyin tabiki.
Eğer değişim iade teklif edecek olurlarsa bu baya zaman sonra olacağı için uzunca konuşuruz. Ben aractan memnunum. Değişim isterim.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de arabamdan memnunum değişim olsa değişim isterim zaten
Servis büyük ihtimalle bir şey yok rötuşlayalım diyecektir.Onu zaten kabul etmem "siz bu durumu tespit tutanağı altına alıp Yüce Oto'ya bildirin mağduriyetimizin giderilmesini istiyorum." derim. Aracı da her ne olursa olsun burada bırakmam kusura bakmayın ne olacağı belli olmaz diyerek alırız servisten umarım yok burada kalmalı falan deyip zorluk çıkarmazlar.Erkan Hocam haftaya çok sıkışığım en kısa sürede gitmeye çalışacağım ancak siz önce giderseniz bize buradan bilgi verirseniz sevinirim.PM den size mesaj atmıştım isterseniz telefon numaranızı PM'den yollayabilirsiniz bana.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
DSNTR - SONER ve HEREDOT MEHMET - MEHMET bey ben bu işin peşine düşelim diyorum siz de aynı düşüncedeyseniz Erkan Bey ile telefonlarımızı PM'den alıp vererek haberleşelim.Birimizin kaçırdığını diğerimiz yakalarız.
  Benim arabada bulunan çok büyük bir şey değil ama pas atar kesin oradan ciddiye almalı bence

Çevrimdışı heredot mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tabiiki ciddi bir konu. Kaldı ki pek çoğumuz kendisi için neredeyse servet sayılabilecek rakamları verdiğimiz araçlarda böyle sıkıntıların baş göstermesi can sıkıcı. Kul yapısıdır hata çıkabilir, yetkili servisin de bunu kabul ederek çözüm cihetine gitmesi gerekir düşüncesindeyim. İlk fırsatta bende servise uğramaya çalışacağım ancak bir süre işlerim yoğun, bir de benim çatlak başlangıç aşamasında ve çok küçük. Umarım çözülür.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce de bir arkadaşın belirttiği gibi bence de  bu catlamalar A ve C sutunlarinin olduğu bölgelerde kasılma olmasi nedeniyle oluşuyor. Aslinda bu kasilma tavan ile A sutununun birleştiği yerden tavan ile C sütununun birleştiği  yere kadar olan kısımda oluyor. O bölgede en zayıf halka demekki köşeler. Çatlak köşelerde oluşmaya başlıyor. Ancak ya bir sebeple bu kasılma olayı fazla oluşuyor ve çatlama oluyor;
Yada yapılan boya bu kasılmalara dayanamiyor.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen hocam zaten Skodaizm takma isimli arkadaşın verdiği konuya baktım oradaki boya atması da bizimkine yakın umarım bir sıkıntı olmaz.Kim önce giderse bize bilgi versin.Peki Erkan Bey şu anda Yüce Oto'yu aradınız mı yoksa ilk olarak servise mi gideceksiniz?

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 44cihan44;516972
Aynen hocam zaten Skodaizm takma isimli arkadaşın verdiği konuya baktım oradaki boya atması da bizimkine yakın umarım bir sıkıntı olmaz.Kim önce giderse bize bilgi versin.Peki Erkan Bey şu anda Yüce Oto'yu aradınız mı yoksa ilk olarak servise mi gideceksiniz?

Yüce otoyu aramadım. Servise gidelim önce bakalım ne diyecekler. Ona göre sorun çıkarır veya isteğimizi redederlerse yüce ile iletişime geçeriz.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Herkes bilgileri eklerse sevinirim.
1.bluevelvet(7 kasım 2013 trafik çıkışlı. 24 eylül 2013 üretim tarihi. Ruhsatta yazan muayene geçerlilik süresine göre.)
2.dtsnr(rütuş boya yapıldı ancak tekrar çatlak oluştu)
3.44cihan44
4.heredot mehmet

Şu anda 4 kişiyiz.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üretim hatası var gibi.  Değişim talep edilebilir.  En kötü ihtimalle 3-5 bin iade alınabilir..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yurtdışı forumlara da bir göz atmanızı öneririm. Böyle bir sorun yaşayan var mı, süreç nasıl işlemiş vb. konularda fikir verebilir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı heredot mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;516979
Herkes bilgileri eklerse sevinirim.
1.bluevelvet(7 kasım 2013 trafik çıkışlı. 24 eylül 2013 üretim tarihi. Ruhsatta yazan muayene geçerlilik süresine göre.)
2.dtsnr(rütuş boya yapıldı ancak tekrar çatlak oluştu)
3.44cihan44
4.heredot mehmet

Şu anda 4 kişiyiz.

Mayıs 2015 çıkış, daha 1 aylık.

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ruhsat arabada ama 29 nisan 2014  trafık trscıl tarıhı uretım tarıhı de ondan bır ıkı ay oncedır cunku gumruge ıner ınmez cekılmıstı araba

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;516983
Yurtdışı forumlara da bir göz atmanızı öneririm. Böyle bir sorun yaşayan var mı, süreç nasıl işlemiş vb. konularda fikir verebilir.
hocam o kadar ıngılızcem yok olsa zaten kacırmam bakarom da eger dıger arkadaslarımız bılıyorsa ınceleyıp bızı hbrdar eder umarım

Bu arada erkan hocam ben de o zmn yuceyı aramadan once servısr gıdeyım hep beraber boyle yapıp sonuca bakarız

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen hepimiz önce servise gidelim. Servisler yüceye bildirsin. Yüce de üreticiye. Sonuçta burda sorumluluk üreticinin.
Direk yuceyi aramaya gerek yok. Yüce size önce servise gidin incelensin diyecek.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;516982
Üretim hatası var gibi.  Değişim talep edilebilir.  En kötü ihtimalle 3-5 bin iade alınabilir..
3-5 bin iade demek sorunun üretim hatası ve ayıplı mal olduğunu kabul edilmesi demektir. Bu kabul edildiğinde tüketici olarak iade değişim ve bedel indirimi seçme hakkımız var. Bakalım artık hayırlısı.