škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 Rapid spaceback 1.6 tdi elegance

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Kursat7452;496329
Merhaba arkadaşlar bu hafta 2015 model Rapid Spaceback 1.6 dizel DSG elegance paket almayı düşünüyorum forumda baktım kullanıcılarda var. Görüşleriniz ve önerileriniz nelerdir?

Cam tavan istemedim çünkü annem kırılır vs. dedi vazgeçirdi beni sizce cam tavan almalımıyım?
Birde avrupa modelinde olan 3.5 inc lik ekranın Türkiye modelinde olmaması canımı sıktı :uve:

Bu arada aklımda 1.4 TSİ Yeti vardı ama araç bayiyi bırak Türkiye'de olmadığı için vazgeçtim dizel yeti demeyin çünkü bütçemi çok aşıyor.:)

Küçüklüğümden beri Crossover tarzı araç sahibi olmak istediğim için  Yeti'ye çok heves etmiştim haliyle 1.4 TSİ DSG'nin Türkiye'ye neden getirilmediğinide merak ediyorum şahsen

Ben de 3 aydır elegans dsg tdı kullanıyorum, cam tavan bence sadece aksesuar niteliğinde, şunu yapabilirsin aslında; cam tavana vereceğin parayı aracın xenon far ve sis farı corner özelliğine harcayabilirsin, cam tavan görüntüsünü tavan kaplama yaptırarak ta sağlarsın, cam görünümlü folyo ile tüm cam efektlerini alabilirsin, ben alırken bayilerde araç kalmamıştı ve acele ettim o yüzden standart elegans aldım, şimdiki aklım olsa xenon ve cornerli alırdım.

Çevrimdışı Kursat7452

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hydra;496748
Mustafa bey Çakıroğlunun değerli bir üyesidir. daha önce kendisinden skoda değil ama farklı bir araç alma şansım olmuştu. benim daha önceki 2 aracımın 1 inde normal sunroof  diğerindede panoramik sunroof vardı. her 2 sindede hiç bir sorun yaşamadım. ben aracı almadan önce 3 günlüğüne kurumsal bir firmadan kiralayıp özellikle denedim ama cam tavansız hiç bir suretle almayacağımın kanaatine varıp cam tavan ve stil paket siparişi verdim.  ay sonundada teslim alacağım kısmetse. Araçtan keyif almak istiyorsanız kesinlikle cam tavan önerisinde bulunurum...

bu resimler önceki aracımındır. diğerinin resimleri şuan yok ama sahibindende satılık durumundadır

Yorumlarınız için teşekkür ederim :)  sytle paket 6000 TL imiş bilmeyenleri bilgilendireyim

Çevrimdışı Kursat7452

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;496761
Ben de 3 aydır elegans dsg tdı kullanıyorum, cam tavan bence sadece aksesuar niteliğinde, şunu yapabilirsin aslında; cam tavana vereceğin parayı aracın xenon far ve sis farı corner özelliğine harcayabilirsin, cam tavan görüntüsünü tavan kaplama yaptırarak ta sağlarsın, cam görünümlü folyo ile tüm cam efektlerini alabilirsin, ben alırken bayilerde araç kalmamıştı ve acele ettim o yüzden standart elegans aldım, şimdiki aklım olsa xenon ve cornerli alırdım.
Style paketi pahalı geldi zaten bana tavana siyah kaplama yapsam arka cama da yapabilirmiyim acaba

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidspaceback;496681
arkadaşım yorum yapmışsın ama rapid i merak eden insanlara hiçbir faydası olmamakla beraber sadece kafa karıştırmışsın. öncelikle rapid spaceback de cam tavan açılmamakta yekpare cam tavandır. 4 aydır kullanmaktayım ve hiçbir sıkıntı yaşamadım. merak eden arkadaşlara fikir verecek olursa tavan cam kalınlığı neredeyse normal camların iki katına yakın kalınlıkta ve basınçlı cam. yani öyle üfürükten sebeplerle kırılması çatlaması sözkonusu değil. spaceback araç çam tavansız sıradan boş bir araba gibi görünmekte. belki daha fazla borca girersiniz ama yanınızdan normal tavanlı bir spaceback geçtiğinde dışarıdan nasıl göründüğünüzü ve nasıl iyi bir iş yaptığınızı anlarsınız.
cam tavan karartmalı olduğundan normal havalarda perdeleri açıp gezebilirsiniz hiç de rahatsız etmiyor ve içerde bir akvaryum havası veriyor ki bu tadı kesinlikle almalısınız. güneşin yoğun hissedildiği zaman perdenizi çekin güneşi kesmeye yetiyor. sıcak iöetiyor mu derseniz evet ama normal tavanlı araçlarla arasında hiç de öyle abartılacak bir fark yok.
şimdilik aklıma gelen bunlar sormak istedikleriniz olursa cevaplamaya çalışacağım.
dip not olarak bende araçımı çakıroğlu dan aldım. muhtemelen mustafa bey ilgilenecektir. selamlarımı iletirsiniz :)
mesut

Dostum cam tavan açılmıyor olabilir. Bunu atlamışım. Ama yazdıklarım gayette fikir verir. Hatta cam tavan açılmıyorsa küllüm gereksiz bir aksesuardır o zaman.

Sadece görünüm amaçlı alınacaksa o kadar fark verene kadar yukarıdaki arkadaşın dediği gibi folyo kaplama yeter de artar.

Cam tavana (hem de açılmayan) verilecek ek paraya pekçok donanım alınabilir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar konunun okunabilirliği açısından bu kadar alıntı yapmamanızı rica ediyorum. Sadece alıntı yapacağınız mesajın ilk ve son cümlesini alıntilarsaniz dahi neden bahsettiğiniz anlaşılacaktır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı rapidspaceback

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
umarım rapid in cam tavan özelliğini binmiş denemiş ve ona göre yorum yapıyorsunuzdur, kişisel yorumlara saygı duysam da gereksiz denecek kadar kötümser olmayı anlayamadım? uzaktan uzağa yorum yapıyorsak eğer aşağıda linkte cam tavanlı ve cam tavansız modelleri inceleyin. camtavan olmazsa arka bagajı saran camında olmayacak. üstteki hafif rüzgarlığın ki bunun içerisinde radyo anteni gizli bu da olmayacak. olacak tekşey oklava gibi bir antenin. sizi bilemem ama çoğumuz kafası esince araç alıp satan insanlar değiliz o yüzden bir yatırım yapıyorsanız  üç kuruş fazla olsun iyisi olsun ki sonradan ah vah etmeyin.
http://www.caricos.com/cars/s/skoda/2014_skoda_rapid_spaceback/7.html

ayrıca cam tavanı "görmeyen" arkadaşlar için aşağıdaki tanıtım videosu az da olsa fikir verecektir.

https://www.facebook.com/video.php?v=851766674845176&pnref=story

bu da benim aracım. umarım az da olsa doğru karar vermenize yardımcı olur.

« Son Düzenleme: 10 Şubat 2015, 22:02:57 Gönderen: rapidspaceback »

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidspaceback;496837
umarım rapid in cam tavan özelliğini binmiş denemiş ve ona göre yorum yapıyorsunuzdur, kişisel yorumlara saygı duysam da gereksiz denecek kadar kötümser olmayı anlayamadım? uzaktan uzağa yorum yapıyorsak eğer aşağıda linkte cam tavanlı ve cam tavansız modelleri inceleyin. camtavan olmazsa arka bagajı saran camında olmayacak. üstteki hafif rüzgarlığın ki bunun içerisinde radyo anteni gizli bu da olmayacak. olacak tekşey oklava gibi bir antenin. sizi bilemem ama çoğumuz kafası esince araç alıp satan insanlar değiliz o yüzden bir yatırım yapıyorsanız  üç kuruş fazla olsun iyisi olsun ki sonradan ah vah etmeyin.

ayrıca cam tavanı "görmeyen" arkadaşlar için aşağıdaki tanıtım videosu az da olsa fikir verecektir.

..

hocam jantlar 16inç mi yoksa 17inç mi?
style paket benim bildiğim 17lik oluyor ama ince yanak değil sanırım lastikler?

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar kardeşim, jant ebatı stil yada dinamik paketle alakalı değil. ambition yada elegans paket bunu belirliyor. ambition larda 15inç saç var iken elegance da 16 çelik var. 16inç in farklı modelleri var. 17 inç jantlar ise harici opsiyon olarak geçiyor yanlış hatırlamıyorsam ben alırken 1200tl gibi bir fark istemişlerdi. bende ozaman kredinin son haddesinde olduğumdan alamadım. benim aracımdaki 16inç dione jant. 215 45 16 orjinal lastikler var. stil paket ve dinamik paket içeriğinde cam tavan, cam bagaj kapağı, spor koltuklar, spor pedal seti var.

Çevrimdışı Kursat7452

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidspaceback;496837

Gerçekten çok teşekkürler çok yardımcı oldunuz :ok: cam tavan işini birdaha gözden geçireceğim

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidspaceback;496854
selamlar kardeşim, jant ebatı stil yada dinamik paketle alakalı değil. ambition yada elegans paket bunu belirliyor. ambition larda 15inç saç var iken elegance da 16 çelik var. 16inç in farklı modelleri var. 17 inç jantlar ise harici opsiyon olarak geçiyor yanlış hatırlamıyorsam ben alırken 1200tl gibi bir fark istemişlerdi. bende ozaman kredinin son haddesinde olduğumdan alamadım. benim aracımdaki 16inç dione jant. 215 45 16 orjinal lastikler var. stil paket ve dinamik paket içeriğinde cam tavan, cam bagaj kapağı, spor koltuklar, spor pedal seti var.

bende geçtiğimiz hafta spaceback siparişi verdim. telefonda 500 lira fark ile içi siyah jant siparişi verdirttim. fakat satış temsilcisi 17inçlerin sürüş konforundan taviz vereceğinden 16inç önerdi bende kabul ettim. fakat hem sitede hem de broşüründe 16inç siyah jant göremedim. şimdi kafamı kurcaladı. keşke 17inç olsun mu deseydik diye. 16inç gelirse çok sürpriz olacak şekli şemali

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Konuyu. Acan arkadasa önerim cok fazla ayran gönüllü olmaman. Konuyu sonuna kadar okudum herkesin yorumunda fikrini tekrar degistiriyorsun. Sadece sakince düşün ve icine hangisi sinecekse onu al. Belliki aklin cam tavanda al sonra cam tavanli araclari gordukce ic gecirme. Bende 3 aydir tdi elegance dsg rapid var gayet memnunum, dogru bir tercih yapmissin simdiden hayirli olsun

Çevrimdışı Kursat7452

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidgen;496869
Konuyu. Acan arkadasa önerim cok fazla ayran gönüllü olmaman. Konuyu sonuna kadar okudum herkesin yorumunda fikrini tekrar degistiriyorsun. Sadece sakince düşün ve icine hangisi sinecekse onu al. Belliki aklin cam tavanda al sonra cam tavanli araclari gordukce ic gecirme. Bende 3 aydir tdi elegance dsg rapid var gayet memnunum, dogru bir tercih yapmissin simdiden hayirli olsun
Aynı dediğiniz gibi gönlüm cam tavandan yana özellikle cam tavansız modeldeki anten olayı canımı çok sıktı ama hala net bir karar vermiş değilim :(

Çevrimdışı Kursat7452

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;496864
bende geçtiğimiz hafta spaceback siparişi verdim. telefonda 500 lira fark ile içi siyah jant siparişi verdirttim. fakat satış temsilcisi 17inçlerin sürüş konforundan taviz vereceğinden 16inç önerdi bende kabul ettim. fakat hem sitede hem de broşüründe 16inç siyah jant göremedim. şimdi kafamı kurcaladı. keşke 17inç olsun mu deseydik diye. 16inç gelirse çok sürpriz olacak şekli şemali
16 inc jant var ama siyah jant yok bildiğim kadarıyla büyük bir ihtimal size dione denilen elegance pakette standart olarak sunulan jant'tan verirler bence tekrar bayiye danışın

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;496864

kardeşim bölge olarak nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama 17 inç jantta 40yanak lastik var. ve aracı çok sertleştiriyor. bir süre sonra rahatsız olabilirsiniz. önceki mesajımda da demiştim şuan 45 yanak lastik var bende ve aracın yol refleksi inanılmaz. ama bazen bu ebat bile sertliğini hissettiriyor. şahsi fikrim bu araba için ideal ölçü 45 dir. bu araba ne 40 takacak kadar spor bir otomobil ne de daha kalın ebat takılarak sıradanlaştırılacak bir araç değil. dediğim gibi bölgenizdeki yollar temizse ve zaman zaman dolaşmak için kullanıyorsanız 17inç ve 40 yanak hoş duracaktır. Yok hayır keyfide konforuda olsun diyorsan 16inç 45 yanak candır.
renk işine gelecek olursak, bildiğim kadarıyla 16 inçlerde renk alternatifi yoktu. 500tl ye boyayacaklarsa o ayrı konu. dışarda nekadara yaparlar bilmem ama en azından servisinde yapılmış olur ve renk menk atacak olursa muhattabın birileri olur.
ayrıca jant alırken şunlarıda göz önünde bulundurun, hiçbir oem jant orjinalinin yerini tutmaz. illede 17 alacaksanız kıyın paraya servisinden alın. yok hayır illede dışarıdan alacaksanız jantın ağırlığına bakın. tuhaf gelebilir ama orjinal jantınız ile alacağınız jant arasında nekadar ağırlık farkı olacak, yürüyen aksamlarınıza standart dışı nekadar yük bindireceksiniz bunları dikkate alın. et yoğunlukları orjinal jantın değerlerigibi olmuyor malesef.

Çevrimdışı Kursat7452

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım geldi cam tavansız versiyon hazır araç yakın zamanda fotoğraflarını paylaşırım fikir veren herkese teşekkürler :)