škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Sport

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı drscapula

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.birkerede.com
çok güzel duruyor kazasız keyifli sürüşler..

Çevrimdışı exclusivethr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
maaşallah araba bi harika olmuş foto çekimleride çok hoş bu arada elimde orjinal polo gti yayı var daha fazla düşürmek isterseniz aracı satabilirm uygun fiyata

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: exclusivethr;447403
maaşallah araba bi harika olmuş foto çekimleride çok hoş bu arada elimde orjinal polo gti yayı var daha fazla düşürmek isterseniz aracı satabilirm uygun fiyata

Valla arkadaş düşünürse bende onun 25/40 ları alabilirim :D

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;447404
Valla arkadaş düşünürse bende onun 25/40 ları alabilirim :D

Hocam bu yaylardan cok memnunum daha fazla dusurmek amortisoru vede rahati bozar.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ender_atakan;447407
Hocam bu yaylardan cok memnunum daha fazla dusurmek amortisoru vede rahati bozar.

Yayları nereden temin ettiniz peki,ücreti vs nedir ?

Çevrimdışı toGah

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.togah.com
Namiştainde orjinal yayları bastırmak daha iyi en azından konfordan ödün vermiyorsun eibach olsun hr vs ne olursa olsun bastığın zaman illa zıplama yapıyor o yüzden ben press yaptıracağım bu sefer, ama sizin araç basık gibi değil, Çorlu'da denk gelirse canlı canlı görürüz ;)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toGah;447412
Namiştainde orjinal yayları bastırmak daha iyi en azından konfordan ödün vermiyorsun eibach olsun hr vs ne olursa olsun bastığın zaman illa zıplama yapıyor o yüzden ben press yaptıracağım bu sefer, ama sizin araç basık gibi değil, Çorlu'da denk gelirse canlı canlı görürüz ;)

Basıklık her insan için farklı bir kavram aslında,bazısı arabayı yerlerde sürükler,bazısı davlumbaz içleri dolsun yeter der,konforundan ödün vermek istemez,bence arkadaşın aracı gayet basık örneğin,normalinde yüksek bir araç zaten,o nedenle 3-4 cm yaylar yalnızca aradaki boşluğu kapatıyor..

Pressletme işine açıkçası ben hiç sıcak bakmıyorum,yaylar ısıtılarak formu bozuluyor ve zaten daha önce ısıtılıp şekil verilmiş yayların içinde bulunan moleküller bir kez daha harekete geçirildiği için moleküller arası boşluklar oluşup bu noktalarda çatlama,hatta kırılma gibi riskleri beraberinde getiriyor.. Ayrıca 4 cm fazlasındaki tüm basıklıklar aracın orinal süspansiyonlarını patlatır,işlevsiz hale getirir.. 4 cmden daha fazla basmak için Koni Sertlik ayarlı amortisör tavsiye ederim yay beraberinde..

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: toGah;447412

valla hocam standar rapid leylek gibi. senin ısıtarak basılma olayına karşıyım şahincimiyiz biz benim arkadaşım astra aracına yaptı hatayı sert girdiği o yollara vidalı olan tümsekten gecince yay kırıldı. ondan dolayı ısıtan ısıtsın ancak ben karşıyım benim canım önemli hayatım 4 tekerleğe emanet

bakınız örneği

senin ısıtarak basılma olayına karşıyım şahincimiyiz biz benim arkadaşım astra aracına yaptı hatayı sert girdiği o yollara vidalı olan tümsekten gecince yay kırıldı. ondan dolayı ısıtan ısıtsın ancak ben karşıyım benim canım önemli hayatım 4 tekerleğe emanet
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2013, 22:21:31 Gönderen: ender_atakan »

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yayi isitarak bastirmak cok ama cok yanlis... boyle islemin dogru oldugunu dusunerek yaptiranlari anlamiyorum.. uc kurus az verecem diye can ile oynamayi benim aklim basmiyor...

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@ender_atakan
Rs ten sonra rapid nasil geliyor..?? Aslinda karsilastirma cok dogru olmaz ama ayni degisimi bende dusunuyorum ilerleyen aylarda tam fikir alabilecegim kisisiniz benim icin... eksilerini ve artilarini soylersen cok sevinirim...

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Isıl işlem malzemenin özelliğini değiştirir, derecesine göre kırılganlığınıda artırır ve ani yükte yayın kırılmasınada sebebiyet verebilir

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;447424
@ender_atakan
Rs ten sonra rapid nasil geliyor..?? Aslinda karsilastirma cok dogru olmaz ama ayni degisimi bende dusunuyorum ilerleyen aylarda tam fikir alabilecegim kisisiniz benim icin... eksilerini ve artilarini soylersen cok sevinirim...

hocam öncelikle arada çok fark var nereden başlasam bilemiyorum kısaca şöyle özetliyim sana

1- donanım özellikleri hemen hemen aynı. dijital klima hız sabitleyici maxi dod ekran aynı sistem fabia sistemi zaten o yönden sıkıntı yaşamazsın

2- dsg şanzuman son versiyon hem çalışma prensibi acısından hem yazılım olarak farklı kullandığın zaman anlıyorsun daha seri daha atak vede frenden ayağını daha cekerken bile hemen kavrayan şanzuman boşluk yok

3- motor olarak kesinlikle kıyaslamam rs uçarı bir araç motor performansı hakkını veriyor ben aynı yerde yaptırdım yazılımları rs 225hp veriyordu dumpvalve hava filtresi vs. ile bu rapidede yazılım yine aynı yerde yaptırdım performans olarak rs den bir anda geçtiğinde gerçekten çok tuhaf oluyorsun zamanla alışırsın

4- yakıt ekonomisi gerçekten cok iyi yede depo ile birlikte 56lt mazot alıyor ilk doldurduğumda 1450km gider dedi şok oldum. şuan halen içinde 780km yapmışım hala 510km gider diyor ortalama hızım yok şehir içi şehir dışı karışık şuan ara sıra yazılım keyfini almak için asılıyorum.

5- iç genişlik fabiadan çok geniş ve kullanımı çok rahat bagaj harika

aklıma gelenler bunlar senin sormak istediğin varsa cevaplarım seve seve

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: c@n77;447380
Birde icinin fotograflari var mi?? Yeni ici cok merak ediyorum, detayli daha goremedim...

hocam içini istemiştin senin için cektim bugün :)

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ender_atakan;447429
hocam içini istemiştin senin için cektim bugün :)

Cok tesekkurler... verdigin bilgiler cok iyi oldu... kafamdaki soru isaretleri kalkti biraz... o teybi sen sonradan taktin degil mi..?? Orjinalde radyo swing geliyor diye biliyorum...