škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215/45 R16 Alternatifi ?

AlperY · 83 · 50005

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı AlperY

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya bu lastik ölçüsü yerine 195/50 R16 takılabilir mi fikri olan kışlık lastik alacam bizim ölçüler el yakıyo

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
evet genelde kışlık için 10 birim düşer teker araba uyumu için daha fazla değil. ama 50'lik alacaksın dönüşte çerçeveye ve davlumbaza sürtme, çarpma olasılığı olmayabilir. yalnız eğreti gözükür. onuda ekleyeyim.

Çevrimdışı Abdullah Can

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracin orjinal alternatif lastik olcusu 185/60/15 tir.
Ben de sizin gibi kislik olarak 215/45/16 almayi dusunmuyorum.
4 tane 15 inc aluminyum alasimli jant aldim. Kislik olarak 185/60/15 lastik kullanacagim.

Çevrimdışı umutcan2007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba bu rapid ambition da aux yada ups flash disk girişi yok mu,  telefondaki müzikleri yada mp3-usb bellekteki şarkıları  dinleyemiyeceğizmi çok büyük eskik, çözüm varmı önerisi olan varmı  teşekkürler, birde bugün servisi aradım kauçuk paspas için 123 TL dediler, izmirde rapid uyumlu ekonomik kauçuk paspas satan yer biliyormusunuz
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2013, 22:35:40 Gönderen: umutcan2007 »

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umutcan2007;440991
merhaba bu rapid ambition da aux yada ups flash disk girişi yok mu,  telefondaki müzikleri yada mp3-usb bellekteki şarkıları  dinleyemiyeceğizmi çok büyük eskik, çözüm varmı önerisi olan varmı  teşekkürler, birde bugün servisi aradım kauçuk paspas için 123 TL dediler, izmirde rapid uyumlu ekonomik kauçuk paspas satan yer biliyormusunuz

Ambition da yok. Elegance'da bile yok. Avrupa'da opsiyonel veyahut elegance'da var ama maalesef Türkiye'de yok... Çakmakla uyumlu usb'ler mevcut, denemedim ama onları kullanabilirsiniz..

Çevrimdışı fsavk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
lastiklerin hava basınç değerleri ne olmalı rapidler için , 32 ye ayarlattım ben ama zeminin bozuk olduğu yerlerde araba fazla zıplıyor , amartisörler de sert... bu konuda yardımcı olabilirmisiniz....

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fsavk;441915
lastiklerin hava basınç değerleri ne olmalı rapidler için , 32 ye ayarlattım ben ama zeminin bozuk olduğu yerlerde araba fazla zıplıyor , amartisörler de sert... bu konuda yardımcı olabilirmisiniz....
Kişi sayısına göre değişir ama biz 4 kişiyiz genelde önler 31 arka 29 civarı şişiriyorum . 215/45 R16 ölçüsü :)

Çevrimdışı fsavk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;441982
Kişi sayısına göre değişir ama biz 4 kişiyiz genelde önler 31 arka 29 civarı şişiriyorum . 215/45 R16 ölçüsü :)

teşekkürler cevap için , bizde genelde 4 kişiyiz , sizin tavsiyelerinize uyacağım...

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Depo kapağında psi cinsinden basınç değerleri yazıyor. Lastik ölçülerinize göre yazan değerleri referans alabilirsiniz.

Çevrimdışı mathiac

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
215/45 R16 ölçüleri için yanlış hatırlamıyorsam kapakta 2 kişi için ön 210, arka 220 kpa şeklinde yazıyor, psi karşılığı da yaklaşık olarak ön 31 arka 32 oluyor.
4 kişi ve yüklü olduğunda değerleri 2 psi yüksek öneriyor.

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Depo kapağında araçlar için uygun lastik ölçüleri var. Servise sordum kış lastikleri için. Bana yeni alınacak lastikler ile aracın ideal lastikleri arasındaki farkın %3'ü geçmemesi gerektiğini söylediler. 15" alacaktım ama yeni jant almak gerekiyor. Hem lastiğe hem de janta para vermektense 195/50/16 lastik alacağım. 195/55/16'da alınabilir ama 215/45/16 ile arasındaki fark %3'ü biraz geçiyor. Servisteki elemanlar 195/50/16'nın tam olacağını söylediler.

http://www.lastikcim.com.tr/Jant-Lastik-Hesaplama,DP-17.html

Bu adresten hesap yapabilirsiniz. En ideali 195/50/16 gibi duruyor.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mathiac;445275
215/45 R16 ölçüleri için yanlış hatırlamıyorsam kapakta 2 kişi için ön 210, arka 220 kpa şeklinde yazıyor, psi karşılığı da yaklaşık olarak ön 31 arka 32 oluyor.
4 kişi ve yüklü olduğunda değerleri 2 psi yüksek öneriyor.

Hocam 4 kişi için 33'e 34 bu lastik için çok fazla bence, tehlikeli :aman:

Çevrimdışı mathiac

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;445806
Hocam 4 kişi için 33'e 34 bu lastik için çok fazla bence, tehlikeli :aman:
Depo kapağında o şekilde öneriyor -anti parantez yazdığım değerler 1.6 tdi için, 1.2 motorda farklı yazıyor-

Neye göre tehlikeli?