škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215 45 r16 kışlık lastik fiyatları

RAPİDO · 277 · 91506

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RAPİDO

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar siteye yeni üye oldum. bir rapid aracım var ve lastik ebadları 215 45 R16 hangi düşünceyle böyle performans lastiği koymuşlar bilemiyorum ama kışlık fiyatlarına baktığımda uçuk rakamlar var. acaba 15 inç kara jant alıp 55 yanak kalınlığı olan bir kışlık lastik sürüşte ya da araçta bir sıkıntı oluştururmu. bilgisi olanlar bana yardımcı olursa sevinirim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: RAPİDO;429577
arkadaşlar siteye yeni üye oldum. bir rapid aracım var ve lastik ebadları 215 45 R16 hangi düşünceyle böyle performans lastiği koymuşlar bilemiyorum ama kışlık fiyatlarına baktığımda uçuk rakamlar var. acaba 15 inç kara jant alıp 55 yanak kalınlığı olan bir kışlık lastik sürüşte ya da araçta bir sıkıntı oluştururmu. bilgisi olanlar bana yardımcı olursa sevinirim.

Dış çapı değiştirmediğin sürece istediğini tak, hatta kış lastiklerinin yaz lastiğinden daha ince tabanlı olması daha iyidir. Birim alana düşen basınç artar, daha iyi tutunur.

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
195/55/15 takarsanız uygun olur... Çap 1884,6 mm den 1870,8 mm çıkıyor, buda -%0,7 lik bir fark demek, ve toleransların içinde...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RAPİDO;429577

Foruma hoşgeldiniz, 195/55/15 ya da 195/60/15 sac jant-lastik hiç sorun çıkarmaz.
hatta karda tutunma ve konfor açısından avantaj sağlar.
lastik tak sök, balans v.s. masrafından ve olası jant çizilme riskinden kurtarır.

Çevrimdışı RAPİDO

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim:krk:

Çevrimdışı Abdullah Can

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sayın Gökhan Yıldırım'ın tespiti çok yerinde bir tespit. Aracın üzerindeki lastiklerin ne mantıkla konulduğunu ben de anlayabilmiş değilim. Yazlıklar ortalama 300, kışlıklar 500 tl den başlıyor fiyatları. Daha da kötüsü her an bulunamayan, siparişle getirilen bir lastik ölçüsü

Çevrimdışı Abdullah Can

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 15 inc dört adet alüminyum alaşımlı jant aldım. Kış için bekletiyorum. Kış geldiğinde 185-60-15  kar lastiği takıp kullanacağım. 185-60-15 skodanın rapid için verdiği alternatif lastik ölçüsü.

Çevrimdışı Abdullah Can

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıcısını bulursam üzerindekileri orjinal jant ve lastikleri de satacağım. İlgilenen olursa benimle irtibata geçebilir.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ayrıca tırtıklı yollarda ses aracın içine çok giriyor. Acaba sebebi lastiklerden kaynaklanabilir mi? Bizim ki Dunlop, herhalde tüm rapid'lerde aynıdır.  Octi'lerde filan Continental görmüştüm, gerçekten çok güzel lastiklerdi ama eski kasa Octavia. Bilmiyorum yeni kasaların ki nedir...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;431443
Ayrıca tırtıklı yollarda ses aracın içine çok giriyor. Acaba sebebi lastiklerden kaynaklanabilir mi? Bizim ki Dunlop, herhalde tüm rapid'lerde aynıdır.  Octi'lerde filan Continental görmüştüm, gerçekten çok güzel lastiklerdi ama eski kasa Octavia. Bilmiyorum yeni kasaların ki nedir...

Skoda da genel sorun.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mevcut jantı kullanmak isterseniz 215 45 16 yerine artık birçok arabada kullanılan ekonomik sınıfına artık dahil olan 205 55 16 yı da kullanabilirsiniz...piyasada kolayca ve uygun fiyata birçok marka alternatifiniz olur...
Tabii ki siyah jantı da bu ölçülerde alabilirsiniz...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı AlperY

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;431443

Hocam benim rapid bridgeston turanza ile geldi ama ses bende de var bence lastik yanak kalınlığı az olduğu için

Çevrimdışı AlperY

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;431448
mevcut jantı kullanmak isterseniz 215 45 16 yerine artık birçok arabada kullanılan ekonomik sınıfına artık dahil olan 205 55 16 yı da kullanabilirsiniz...piyasada kolayca ve uygun fiyata birçok marka alternatifiniz olur...
Tabii ki siyah jantı da bu ölçülerde alabilirsiniz...
Kışlık lastikte bu ebatlar araca uygun olur mu ,kışlık alan var mı fiyatları nasıl

Çevrimdışı Sina

• 2007-bugün, 120000km+
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
rapidin esas 185/60/R15 alternatif jant ölçüsü. 205 55 r16ların dış çapı değişik olduğu için (lastik toplam çapı) sorun çıkartmasa bile kalibrasyon yakıt tüketimi güç dağıtımda sıkıntılar gibi bir sürü şey aklıma geliyor. rapidin esas alternatif ölçüsü olan 185/60/r15 i tercih etmek hem ekonomi hem de konfor açısından çok daha iyi olur diye düşünüyorum.

Alıntı yapılan: AlperY;432269
Hocam benim rapid bridgeston turanza ile geldi ama ses bende de var bence lastik yanak kalınlığı az olduğu için

yanak ince olduğu için süspansiyon çok daha fazla çalışıyor ve çok daha fazla ses geliyor içeri dediğin doğru hocam.

benim rapid dunlop sportmaxx lastiklerle geldi hiç memnun değilim. hamur çok yumuşak muhtemelen 25000 km'yi görür görmez değiştirmek zorunda kalacağım. bir de çok ses yapıyorlar... biter bitmez continental premiumcontactleri takacağım.
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2013, 16:29:32 Gönderen: Sina »

Çevrimdışı Sina

• 2007-bugün, 120000km+
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AlperY;432269

yanak ince olduğu için süspansiyon çok daha fazla çalışıyor ve çok daha fazla ses geliyor içeri dediğin doğru hocam.

benim rapid dunlop sportmaxx lastiklerle geldi hiç memnun değilim. hamur çok yumuşak muhtemelen 25000 km'yi görür görmez değiştirmek zorunda kalacağım. bir de çok ses yapıyorlar... biter bitmez continental premiumcontactleri takacağım.