škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Soruları

msami · 112 · 33154

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umutcan2007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar benim rapid ambition 1.2 TSI modeli bu modelde hararet kadrani yokmu, benim aracta goremedim ama kullanma klavuzunda, resimlerde devir kadraninin icinde kucuk bir kadran olarak gorunuyor, rapidi olan arkadaslardan bu soruya cevap vermelerini rica ediyorum

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umutcan2007;441352
Arkadaslar benim rapid ambition 1.2 TSI modeli bu modelde hararet kadrani yokmu, benim aracta goremedim ama kullanma klavuzunda, resimlerde devir kadraninin icinde kucuk bir kadran olarak gorunuyor, rapidi olan arkadaslardan bu soruya cevap vermelerini rica ediyorum

Resimde gördüğünüz kadran muhtemelen Elegance modelinde vardır. Ambitionda Kadran yok ancak dikkat ederseniz aracı ilk çalıştırdığınızda ekranda mavi renkde su içerisinde termometre göstergesi yanar. gösterge mavi ise soğutma suyu sıcaklıgı yeterli ısıda değildir ve yeterli ısı seviyesine gelinceye ( yani gösterge sönünceye kadar) yüksek devirlere çıkmamalıdır, kırmızı yandığında ise araba hararet yapmış demektir.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bugün aracın fenine bastığımda boşalma oldu bu 2 oldu. Böyle problem yaşayan var mı?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fenlerde demek frenler heralde. Ama en fazla 3-5 aylık arabanında böyle birşey yapması düşündürücü :confused: Fren hidrolikleri biryerlerden sızdırıyor olmasın? Veyahut, balatalar sorunlu olabilir
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2013, 19:30:30 Gönderen: alperen »

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
babam bu sebepten bi arabaya arkadan çarpmış, frenler boşaldı dedi inanmamıştım, bugün servise hasar tespit için götürürken aynı sorunu bende yaşadım servise frenide sorduk fren ünitesini değiştireceğiz dediler 4 aylık arabada hem kaput değişecek hem de fren ünitesi çok moralim bozuldu.

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun. Yokuş aşağı 2~3 kez aynı sorunu yaşadım. Vites boşta gittiğim için olduğunu düşünmüştüm ama servise bi göstetmekter fayda var galiba

Çevrimdışı umutcan2007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Büyük geçmiş olsun. çok sorunlu bu rapid yahuu, bileydim seatın toledosunu alırdım, onda arka frenler disk, hararet kadranı var, paspaslar kauçuk, aux girişi var... bir şey soracağım  " GSM II
üniversal telefon hazırlık tertibatı " bu nedir arkadaşlar ambition modelinde bulunur mu ? arabanın kendisi bir dert kataloğu ayrı bir dert, direksiyona telefon işareti koymuşlar, GSM II zımbırtısı mı yok ne iştir bir türlü beceremedim bilen varsa yardımcı olurmu internette araştırdım bulamadım
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2013, 21:23:22 Gönderen: umutcan2007 »

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Gecmis olsun, ben hic frenle ilgili bir sikinti yasamadim :(  acikcasida uzuldum sizin adiniza :(

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu kilometreyi nasıl sıfırlıyoruz? Trip olanı yani sağ taraftaki, normal ana km değil. Gösterge altında 0.0 diye bir tuş var ondan mı acaba? Emin olamadım doğrusu yanlışlıkla bir de aracın normal km'sini sıfırlarsam :acl:

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen ordan... basili tutup beklerseniz sifirlanir...

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün Arabayı yıkattıktan sonra kurularken müzik dinliyordum sonradan farkettim ki arkada hoparlör varmış. İnternette donanım listesinde ambition için 2hoparlör+2 tweeter yazınca bende yok zannediyordum.

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umutcan2007;441553
Büyük geçmiş olsun. çok sorunlu bu rapid yahuu, bileydim seatın toledosunu alırdım, onda arka frenler disk, hararet kadranı var, paspaslar kauçuk, aux girişi var... bir şey soracağım  " GSM II
üniversal telefon hazırlık tertibatı " bu nedir arkadaşlar ambition modelinde bulunur mu ? arabanın kendisi bir dert kataloğu ayrı bir dert, direksiyona telefon işareti koymuşlar, GSM II zımbırtısı mı yok ne iştir bir türlü beceremedim bilen varsa yardımcı olurmu internette araştırdım bulamadım

Bolero Almanız gerekiyor türkiyeye ilk gelen rapidde her şey var fakat plazadakilerde yok ben yaptırdım Boleroyuda şipariş verdim sizede tavsiye ederim...

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;443153
Bugün Arabayı yıkattıktan sonra kurularken müzik dinliyordum sonradan farkettim ki arkada hoparlör varmış. İnternette donanım listesinde ambition için 2hoparlör+2 tweeter yazınca bende yok zannediyordum.

Arkada hoparlör mü var mış ? bahsettiğiniz sol arka koltuğun arkasındaki plastik kolda duran küçük tweeter gibi görünen şey mi? Ben çok dinledim ama bendeki ses vermiyor. süs olarak duruyor orda

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: scinkose;443184
Arkada hoparlör mü var mış ? bahsettiğiniz sol arka koltuğun arkasındaki plastik kolda duran küçük tweeter gibi görünen şey mi? Ben çok dinledim ama bendeki ses vermiyor. süs olarak duruyor orda

Elegancelerde var sadece arkadaşlar

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizdeki ambition arkada sadece hoparlör var ama tweeter yok. Bahsettiğin yer bizdede boş