škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Soruları

msami · 112 · 33160

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;467857
Taş döşeli yollarda giderken veya büyük kasislerden geçerken bir ses gelmekte. İki sert plastik parçanın birbiri üzerinde hareket edip çıkardığı gıcırtı sesine benziyor. Tam olarak yerini tespit edemesem de büyük ihtimal emniyet kemerlerinin bulunduğu direkler tarafından geliyor. Kemer takılı olsun olmasın her iki taraftan da aynı ses geliyor. Asfalt yola girdiğimde tık yok. Benzer bir sorun yaşayan çözüm üreten var mı? Servise gideceğim yakında.

Servise nihayet gidebildim. Sesin direklerden geliyor olabileceğini söylemiştim. Ancak daha sonra dikkatimi camlar çekti. Özellikle camlar tam kapalıyken (hiç cam açmam sürekli klimalı kullanırım) cam ile cam fitilinin birbirine sürtmesi bu sesi oluşturmakta. Camları açtığımda sesin gelmemesi durumu kanıtladı. Servisteki arkadaşlar da durumu onayladı. Silikon sıktılar ve "gergisini ayarladık" diye aracı teslim ettiler. Artık ses gelmiyor. Bu sesin yaz aylarında gelmeye başladığını da ekleyeyim. Fitillerin ve camın aşırı ısınması sonucu oldu galiba. Her neyse bu sorunu hallettik.
Servise gitmemin diğer nedeni de kornanın bozulmasıydı. Geçen hafta gelin arabası olduk. Kornaya biraz fazla basınca korna uçtu. Onuda değiştirdiler. kornayı kaybetmemek için aralıksız uzun süre korna çalmayın...

Çevrimdışı RapidOKN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Cam fitillerinden ses gelme sorunu bende de var Havalar ısınınca olmaya başladı ama benimki biraz farklı;
Araç güneşin altında beklediğinde camları açarken fitillerden pat pat pat diye vurma sesi gibi can sıkıcı derecede yüksek ses geliyor. Servise gittiğimde silikon sıktıracağım umarım çözülür.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RapidOKN;470324
Merhabalar,

Cam fitillerinden ses gelme sorunu bende de var Havalar ısınınca olmaya başladı ama benimki biraz farklı;
Araç güneşin altında beklediğinde camları açarken fitillerden pat pat pat diye vurma sesi gibi can sıkıcı derecede yüksek ses geliyor. Servise gittiğimde silikon sıktıracağım umarım çözülür.
Birkaç aydır benim de dikkatimi çekiyor şoför tarafındaki cam sadece inerken pat pat şeklinde ses yapıyordu. Serviste bunu da gosterecektim ancak denedigimde ses yapmadı. Servis çalışanı toz nedeniyle oluştuğunu ve bir süre sonra tozu attığı zaman sesin kesilecegini söyledi. Benimki kendiliğinden sona erdi.

Çevrimdışı emreozukan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim rapid hazıran ayındaki yağmurlarda sol arka camdan kapının içine deli gibi su aldı 3 günde bir boşaltıyodum suyu öyle az buz bi suda almıyodu boşaltığım zaman her yer ıslanıyodu

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba bizim araçlarda pusula var mı? :confused: İnternette bir hızlanma videosunda maxi dot'un sol üst köşesinde gördüm de. :hmm:

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Şu anki rapidlerde buz kazıyıcısı var mı? Geçen sene aldığımızda yoktu bayide gelirse biz size haber veririz demişlerdi. Çok önemli değil ama şu an varsa gidip isteyeceğim bende.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msami;479020
Şu anki rapidlerde buz kazıyıcısı var mı? Geçen sene aldığımızda yoktu bayide gelirse biz size haber veririz demişlerdi. Çok önemli değil ama şu an varsa gidip isteyeceğim bende.

evet hocam benim aldığımda vardı genelde gümrükte çalıyorlarmış onu, arabanızda olmamasının sebebi el uzunluğundan olabilir. Bana da şanslısın demişlerdi çalınmadığı için, yakıt deposu dış kapağı kilitlenmediği için ben de alıp arabanın içine koydum tedbir olarak :D