škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid Soruları

msami · 112 · 33156

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar :)

Birkaç sorum olacak araçla ilgili...

1)Araç hareket ettikten sonra bagaj otomatikmen kilitleniyor. Dışardan birisi açmak istediğinde sürücü kapısını açmak zorundayım :( Bunun başka bir yolu var mı acaba?

2)Aracı kilitledikten sonra camları kumandadan açıp kapatamıyorum. Bunun çözümü var mıdır?

3)Maxi Dot ekranında ort.tüketim ve tüketim arasındaki fark nedir? Şürüş  sırasında ort. tüketim sürekli değişiyor.(Kitapçıkta doğru dürüst bilgi yok)
(Değişim sırasında 14 ila 21lt arasını gördüm bi an kalpten gidiyordum direksiyon başında :eek: ) Aklıma sürekli sayacı sıfırlamak geldi ama doğru mu bilemiyorum...  Kısacası birisi şu maxi dot'tan da bahsedebilir mi acaba?

4)Vagcom diye birşey duydum nedir acaba?

5)İrfan abim cevaplamıştı sağolsun ama sormayı unuttum araçta telefonla konuşma özelliği var, ve şu bildiğimiz nokia'nın tuşlu telefonları uyumlu olabilir mi araçla acaba?

Bazı noktalardan başka konularda da bahsedilmiş ama tam olarak cevap bulamadım :(  Yardımcı olursanız sevinirim :)

Aklıma gelenler bunlar, eğer aklıma başka soru gelirse yorum olarak yazarım, teşekkür ederim şimdiden :)

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Alıntı yapılan: msami;427346

1)Araç hareket ettikten sonra bagaj otomatikmen kilitleniyor. Dışardan birisi açmak istediğinde sürücü kapısını açmak zorundayım :( Bunun başka bir yolu var mı acaba?

2)Aracı kilitledikten sonra camları kumandadan açıp kapatamıyorum. Bunun çözümü var mıdır?

3)Maxi Dot ekranında ort.tüketim ve tüketim arasındaki fark nedir? Şürüş  sırasında ort. tüketim sürekli değişiyor.(Kitapçıkta doğru dürüst bilgi yok)
(Değişim sırasında 14 ila 21lt arasını gördüm bi an kalpten gidiyordum direksiyon başında :eek: ) Aklıma sürekli sayacı sıfırlamak geldi ama doğru mu bilemiyorum...  Kısacası birisi şu maxi dot'tan da bahsedebilir mi acaba?

5)İrfan abim cevaplamıştı sağolsun ama sormayı unuttum araçta telefonla konuşma özelliği var, ve şu bildiğimiz nokia'nın tuşlu telefonları uyumlu olabilir mi araçla acaba?

Bazı noktalardan başka konularda da bahsedilmiş ama tam olarak cevap bulamadım :(  Yardımcı olursanız sevinirim :)

Aklıma gelenler bunlar, eğer aklıma başka soru gelirse yorum olarak yazarım, teşekkür ederim şimdiden :)
1)Önce Tamamen durup açma tuşuna basarsanız açar ama açma tuşuna basıp durursanız açmaz
 2)Anahtardan bahsediyorsanız 2-3 saniye basılı tutarsanız kapanmaya başlıcaktır elinizi tamamen kapanana kadar çekmeyin tamamen kapanıcaktır
3)İki tane yakıt gösteren gösterge var birinin yanında bir işaret var(şimdi gözümde canlandırmadım) Öbürünün yanında yok böyle olunca anlık tüketim oluyor.
4)bilmiyorum
5)Bluetooth lu direksiyon varsa ki var gibi gözüküyor telefonunuzun Bluetooth unu açıyorsunuz ve maxi dottan girebilirsiniz

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;427348
1)Önce Tamamen durup açma tuşuna basarsanız açar ama açma tuşuna basıp durursanız açmaz
 2)Anahtardan bahsediyorsanız 2-3 saniye basılı tutarsanız kapanmaya başlıcaktır elinizi tamamen kapanana kadar çekmeyin tamamen kapanıcaktır
3)İki tane yakıt gösteren gösterge var birinin yanında bir işaret var(şimdi gözümde canlandırmadım) Öbürünün yanında yok böyle olunca anlık tüketim oluyor.
4)bilmiyorum
5)Bluetooth lu direksiyon varsa ki var gibi gözüküyor telefonunuzun Bluetooth unu açıyorsunuz ve maxi dottan girebilirsiniz

1)Açma tuşu derken hangi tuşu kastettiniz acaba?
2)Dediğinizi daha önceden denedim ama maalesef olmadı.
3)İşaretli olan yani anlık tüketim olmayan sizce çok gerçekçi midir?
5)İrfan abi'ye sormuştum, araca bir alet bağlanması gerekiyormuş ama eğer bütün bluetooth'lu telefonlarla çalışıyorsa tamamdır :)
Cevaplarınız için teşekkürler ama hala şu 3 ve 4 numarayı tam olarak çözemedim :(

Çevrimdışı Sina

• 2007-bugün, 120000km+
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

1) arka cam resistansını çalıştıran tuşun solunda asma kilit remi var ona basarsanız açılır.

2) onu bulamadım muhtemelen arabada o fonksiyon yok. vagcom üzerinden de aktive edemedik. sanırım kapılara cam ve ayna için CAN kablosu çekmemişler...

3) tüketim, anlık tüketimi gösterir. ortalama tüketim aracın çalıştırıldığı andan itibaren ortalamasını gösterir. Ortalama tüketim = (harcanan yakıt/gidilen yol)x100 şeklinde hesaplandığı için kısa mesafelerde 30lar 40lar görülmesi normal. Motor ısınıp sabit hızlarda gitmeye başlayınca ortalama düşmeye başlar :)

4) Yeni rapid başlığında cevapladım :)

5) araçla bluetooth ve telefon kontrol hazırlığı mevcut, ancak bluetooth kiti satın alıp, taktırıp, kablolamasını ayıkıp, aktive edip sonra kullanılabilir. Ancak bluetooth modülü satın alıp taktırman gerekiyor.

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkaşlar bazı diğer marka araç kullanlar rapidi sadece resimde gördükleri gibi eleştiriyorlar gerçekte incelemeden yorum yapıyorlar almadan denemeden eleştirmeyin.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mahmut sami bey in dediği gibi cam açıp kapama kumandadan olmuyor bizdeki ambition modeli. Acaba program atılabiliyor mu yoksa cam modülümü takmak lazım? Bir belli bi hızdan sonra kapıların otomatik kapanması içinde program atabiliyorlar mı?

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir kaç sorum daha olacak, yardımcı olabilirseniz sevinirim:
1)  Sis lambası taktırmak istiyorum ama serviste fiyatlar çok uçuk. Servis  dışında rapid için bildiğiniz yedek parça satan bir yer biliyormusunuz?
2) Ambition modeli sahibi olanlar arka kapılara hoparlör taktıran oldu mu?
3) Güzdüz farlarını kapatabilen var mı?
(kitapçıkta  sigorta kutusundan kapatılıyor diyor ama açmayı denedim elimde kalacak  diye korktum vazgeçtim bu arada garanti dışı yapar mı bu kapağı açmayı  denemek?)
4) Geri vitese takarken gıklama sesi geliyor mu?
5) Kol dayama almak istiyorum ama servis aynı şekilde uçuk fiyat veriyorlar bunuda başka yerden temin edebilir miyim?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Alıntı yapılan: emre0884;438927
Arkadaşlar bir kaç sorum daha olacak, yardımcı olabilirseniz sevinirim:
1)  Sis lambası taktırmak istiyorum ama serviste fiyatlar çok uçuk. Servis  dışında rapid için bildiğiniz yedek parça satan bir yer biliyormusunuz?
2) Ambition modeli sahibi olanlar arka kapılara hoparlör taktıran oldu mu?
3) Güzdüz farlarını kapatabilen var mı?
(kitapçıkta  sigorta kutusundan kapatılıyor diyor ama açmayı denedim elimde kalacak  diye korktum vazgeçtim bu arada garanti dışı yapar mı bu kapağı açmayı  denemek?)
4) Geri vitese takarken gıklama sesi geliyor mu?
5) Kol dayama almak istiyorum ama servis aynı şekilde uçuk fiyat veriyorlar bunuda başka yerden temin edebilir miyim?

1- güvenlik nedeniyle sürücü kontrolü dışında açılmaz, merkezi kilit açma tuşuna basacaksınız, ya da kapıyı açıp, kapayacaksınız...
2- kumandadan açma tuşuna basılı tuttuğunuz sürece camlar açılır, kapam tuşu ile de kapanır, olmuyorsa serviste bu özellik açılır.
3-anlık tüketim değeri gaz pedalının anlık durumuyla değişir, korkmanıza gerek yok, mesela garaj çıkışındaki rampada 99.9 görmüşlüğüm var, önemli olan ortalama tüketim değeridir ki, denemelerime göre gerçek tüketim ile hemen hemen aynı değerleri gösterir.
4-VAG COM VW grubunun bilgisayar programıdır, çeşitli ayarlar bu program ile yapılır, servislerde ve piyasada (çakma) bulunur.
5-Bluetooth kiti almanız gerekli, tabii yeni modellerde sistemin içine eklemedilerse...
2/1-Araç yeni olduğundan piyasaya daha yayılmamıştır sanırım, biraz bekleyeceksiniz...
2/2-Rapid için olmasa da arkada hoparlörü olmayan ama sonradan ekleyen ben dahil birçok kişi var, büyük olasılıkla yeni hat çektirmeniz gerekecek.
2/3-Gündüz farı sigorta tablasının oradadır, kapak metal klipsli olduğundan açma çentiğini kanırtmanız gerekli, kapak çıkınca karşınızda gündüz farı devreden çıkartma tuşunu görürsünüz.
2/4-Gıklamayı bilmem ama geri viteste havalandırma sisteminde bir klepe var o ses çıkarabilir..
2/5-Eğer fabia ile aynıysa piyasada, internette bulunabiliyor...
güle güle kullanın...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler Engin Bey, Ankara'ya gittiğimde servise sorayım. Umarım çok yüksek mebla istemezler.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Seaat Toledo'larda 2000-2500 tl arasında indirim yapmışlar sizce skoda da yaparmı? Sahibinden.com daki ilanlar kaç aydır aynı hiç satmıyor 2. el :uve:

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;439630
Arkadaşlar Seaat Toledo'larda 2000-2500 tl arasında indirim yapmışlar sizce skoda da yaparmı? Sahibinden.com daki ilanlar kaç aydır aynı hiç satmıyor 2. el :uve:

Skoda'da 3000 tl'ye varan indirim yapmışlardı zaten yaklaşık mart'ın sonuna kadar. O süre içinde satışlar tükenmişti. Bizde o zaman aldık aracı. Satıcı demişti bundan sonraki parti normal fiyattan gelecek diye. Biz 49 bine aldık. Şu an herhalde 53 bin filan elegance'lar. Tanıtım fiyatı daha düşük ama galiba şu an ondan yararlanılamıyor çünkü o parti satışları çok çabuk bitti. Yani daha yapacaklarını pek sanmıyorum :blm: Ama bazen bayiden bayiye değişiyor :)

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
seat yaptıysa skoda mecburen yapacak indirim. kimse çok az bir görsellik için 3000-4000 verecek değil ya.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar,
Ankara'da  tavsiye edebileceğiniz boyasız göçük düzeltme işlemini sağlam ustalıkla yapan birisi var mı? resim yükleyemiyorum.

Çevrimdışı umutcan2007

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba bu rapid ambition da aux yada ups flash disk girişi yok mu, telefondaki müzikleri yada mp3-usb bellekteki şarkıları dinleyemiyeceğizmi çok büyük eskik, çözüm varmı önerisi olan varmı teşekkürler, birde bugün servisi aradım kauçuk paspas  için 123 TL dediler, izmirde rapid uyumlu ekonomik kauçuk paspas satan  yer biliyormusunuz
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2013, 22:39:08 Gönderen: umutcan2007 »

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Muzik dinlemene cozum en basit olarak cdye cek :) tamam daha mantikli bir oneri daha, ufak bir aparatla cakmakliga da baglayabilirsin. Bir arkadasin da focusda gormustum, torpido icinden bir hat cekmis ve sarj uclarini oraya baglamisti...