škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda fabia 1.4 special cruise control

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yula50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar baslıkta belirttiğim aracıma cruise control taktırmayı düşünüyorum istanbuldayım servis harici halledilebilirmi tavsiye edebileceginiz bir yer var mı ve fiyat olarak en uygun nasıl halledebilirim

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Parça olarak uygun alabileceğin yerler mevcut fakat montaj ve yazılım konusunda nasıl olur ...bakmak lazım montajına yardımcı olabilirim bende yazılım ve kabloda var ama cruıse control un nasıl açılacağını bilmiyorum...

Çevrimdışı yula50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
eyvallah hocam cevap için teşekkürler öncelikli kolu almam gerekli en uygun nereden bulabilirim  ebaydan falan mı sipariş versem birde montaj yapsakda illa servisin mi aktif etmesi gerekiyor. birde bazı özellikler acılıyormuş aracda onlarıda servis harici actırma imkanı yokmudur ayrıca aracı yeni aldım ilk arabam inş.

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
dediğim gibi ben bi kaç özellik açabiliyorum ki çok fazla özellikte yok zaten misal vereyim 20km hız üstünde kapıların otomatik kilitlenmesi dwa onayı yani kapı kilitleyip açtığında sinyalllerin veya  kornanın uyarı yapması hızlanınca kilitlenen kapıların kontağı kapadığın anda açılması,ayna ve arka cam ısıtmanın süresini belirleyebilme ve tabi bide cruise control var ama ona hiç rastlamadım belki confor bölümündedir bakmamış olabilirim ben genellikle motor ve genel elektronik böllümlerini inceledim... yukarıda saydıklarımı açabilirim haa bide konfor siyali var sinyale tek dokunuşta kaç kere yanıp sönmesini istiyorsan 1-5 arası

Bu arada hayırlı olsun aracın

edit:bu arada her türlü parça ihtiyacın için skopar.com a bakabilirsin orjinal ve yan sanayi parçalar mevcut ve fiyatları neredeyse yurt dışı fiyatları kadar...tabi istisnalarda var

Çevrimdışı yula50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hocam anladıgım kadarıyla servisin eriştiği bölümlere erişiyorsunuz özel bir yazılım mı yoksa obd2 si olan herkezin erişebileceği bir yazılım mı elinizdeki  ayrıca söylediğiniz özelliklerde işe yarar şeyler

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
vag-com servisinde kullandığı cihaz ama arıza bulma konusunda tabi servis vas adında bir cihaz daha kullanıyorki bu bize zaten hiç lazım değil  bu kablo sayesinde sönmeyen motor lambamıda söndürdüm ve neredeyse 300-400 km dirde yan mıyor lpg olduğu halde..

Çevrimdışı yula50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
O kabloyu ve programi nerden temin ettin hocam birde sizin aracda special sanirim herhangi bi ekleme yada donanim gorsellik gibi seyler ekledinizmi acaba

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sahibinden.com üzerinden aldım kabloyu ve aracıma henüz özellik veya görsellik veya donanım eklemedim kabloyu alırkenki esas amacım arızaları gidermekti şu andada bu konu üzerine araştırıyorum genel olarak...örn gaz kelebek adaptasyonu,rölanti ayarı,fren ayarları gibi gibi...misal fren balatasını bi süre kullandıktan sonra belli derecede bi boşluk oluşturuyo pedal da benimki bayağı boştu nerdeyse yarıya kadar felan onunla ilgili bi kaç ayar ve test benzeri şeyler buldum ve denedim test lerden bir tanesinde bu boşluğun tespit edildiğini ve kalibrasyon benzeri bir şey yapıldığını keşfettim hoşumada gitti şu an frendeki o yarıya kadar boşluk var dediğim kısım daha tok ve bastığımda bi fren basıncı hissediyorum tabi hala istediğim seyide değil eğer bulabilirsem yada var ise şu eski yöntemle fren havası aldığımız gibi abs üzerinden fren havası bile alabilirim belki ...tabi bu düşük bi ihtimal...

Çevrimdışı yula50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam siz baya derin konulara girmissinizfren falan onemli konular insallah ayarlarin bozulup geri dondurulememesi gibi birsey olmaz.bende en kisa surede o kablodan bir tane edineyim yeniliklere ve arastirma gelistirmelere acik olmak gerek

Çevrimdışı yula50

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
birde http://www.n11.com/kamerali-park-sensoru-43-monitorkamera-P14622148 linkdeki üründen almış bir arkadaş bana verdi bu ekrana obd2 den alına degerler  yansıtılabilirmi acaba büyük ekranlı yol bilgisayarı gibi mümkünmüdür  acaba böyle birsey

Çevrimdışı musti22160

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz gibi birşey görmek istiyorsanız Twiputter adlı ürünü inceleyin derim özellikle ikinci versiyonunu twingo için geliştiriyor bir twingo sever...Fabia için veya universal olarak böyle bir şey söz konusu değil ama bu yapılamayacağı anlamına gelmez bir gönüllü lazım :)

bu arada kablo ile yaptığım bazı şeylerin doğrudur dönüşü bazıları ise çok önemli değil fabrika ayarları mevcut her elektronik cihaz gibi ;)