škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yakıt sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı beegee99

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar octavia'mı alalı 1 ay oldu ve 1500 km'de henüz 17 teron jantlarım var ve aracın deposu çok mu küçük yoksa bu araba mı çok yakıyor ? Şehir içinde trafik dahil olmak üzere 35 40 krş arasında yakıt yakıyor. Bundan önceki aracım yeti şehir içi 6.2 ile geziyordum 25 krş civarındaydı. Şu an a7 kullanıcıları ortama şehir içinde kaç litre yakıyor yardımcı olabilirmisiniz yoksa aracı servise mi götüreyim ?

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beegee99;597262
Arkadaşlar octavia'mı alalı 1 ay oldu ve 1500 km'de henüz 17 teron jantlarım var ve aracın deposu çok mu küçük yoksa bu araba mı çok yakıyor ? Şehir içinde trafik dahil olmak üzere 35 40 krş arasında yakıt yakıyor. Bundan önceki aracım yeti şehir içi 6.2 ile geziyordum 25 krş civarındaydı. Şu an a7 kullanıcıları ortama şehir içinde kaç litre yakıyor yardımcı olabilirmisiniz yoksa aracı servise mi götüreyim ?

Benim aracımda alalı 5 ay oldu teron jantlar var bende de ama şehiriçi ortalama 24-25 kuruş yakıyor ve hiç dediğiniz rakamları tüketmedim çok da sakin kullanmam yani 35-40 bana epey fazla geldi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı m.aras

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
öncelikle şu ''kuruş'' hesabını bıraksak güzel olur.Zira her yerde yakıt fiyatları aynı değil.
 Benim aracım 40 bin km de. 100 km'de ortalama şehir içi tüketimi 6,5- 7 litre civarı. Tabi bu kullanıma göre değişir. Spor kullanım seviyorsanız, söylediğiniz rakamlar anormal değil.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde hep şehir içi kullanımda 100 km 6,5- 7 cıvarı değişebiliyor. İzmir şehiriçi. 25- 30 krş cıvarına gelmesi normal ama sizinki biraz farklı acaba araç yeni olduğu için fazla olabilir mi?
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2016, 23:42:02 Gönderen: izmirli öğretmen »

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dizel benim aracım basmayınca 4.5-5 lt arası basınca 5.5 lt yakıyor.
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2016, 00:40:30 Gönderen: azureusecz »

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
azureusecz sıkıntı ne ,  istemiyorsan yazmazsın fikir sormuş soylemek istemiyorsan söyleme .. seni mutlu etmek için ne yapmalıyım. söyle ona göre davranayım .

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizinle bir sıkıntım yok geçen seferde ufak bir atışma olmuştu ortam yumuşasın diye mesaj yazdım ama üslübunuza bakarsak sizin benimle ilgili bir hırsınız kalmış. Varsın oda sizde kalsın ben burada ne kimseyi memnun etmek için buradayım ne de memnun edilmek için. Hata geçen seferki gerginliğin yumuşamasını isteyende...

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazı hiç gerginlik yumusasın diye değil sonunda bir soru işareti yinemi karşılastık der gibi

Çevrimdışı Kilimanjaroo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Daha önce başka konularda çok yazıldı benzer şeyler, ben tekrar etmiş olayım.

Aynı yol şartları (trafik,eğim   vs gibi) ve sürüş biçimi olmadığı sürece karşılaştırma yapmak doğru olmayacaktır. Ben aynı arabayla çok yoğun trafikte ve o trafiğin sonunda bir de uzun ve dik bir yokuş tırmanarak 9,1 lt ortalamayı gördüm ekranda, bir kez değil bir çok kez (süre 30 dk, ortalama hız 20 km yazıyor genelde)... Aynı arabayla yoğun trafik olmayan yolda yine şehir içinde 4,5 lt üzerine hiç çıkmadım, daha da sakin sürüşle hafta sonu 4'ün altını da gördüm çok kez... Düşük hızlarda yüksek tüketim normal, siz 100'le çok trafik olmayan bir yolda deneyin derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı beegee99

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese cevapları için teşekkür ederim sanırım bu durum dediğiniz gibi yol şartları ve aracın deposunun küçük olmasıyla alakalı. 45lt olduğu için en ufak yakıt kaybında gösterge düşüyor. Psikolojik olarak takıntı yaptım. Arac şu an 40 kuruş net yakıt tüketimi yapıyor. km'de 7.5 8 litre ..

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 1.2 tsi ve her gün  kısa mesafe ve bol yokuşlu güzergahta kullandığım için 11 hatta 12 litre tüketimle geziyorum.Ama uzun yolda sehirler arası yollarda bagaj abartı derecede doluyken ve arkada bir çocuk+bir yetişkin ile 4 bucuk litre ortalama tutuyor.Başta güzergah ,mesafe ve hız hatta havanın sıcaklığı soğukluğu bile tüketimi çok değiştiriyor.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
6500 km oldu ve ortalamam 6.1 - 6.4 değişiyor. Genelde şehir dışı ama şehir içindeyse cok dur kalklı...

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Fotoğraf da yüklemeye çalıştım ama olmadı. 4.4 uzun süreli ortalama tüketimi gördüm. Bakımdan yeni çıktı araç. Şehir içi ve dışı bir haftalık bir kullanım söz konusu. Ayrıca bilgisayar da sıfırlama yapmadı. 6.0'dan bu ortalamaya düştü. Aracım octavia 1.6 dsg dizel.

Sent from my iPhone using Tapatalk