škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Octavia a7 1.6 TDi DSG yakıt tüketimi

Sanemka · 62 · 24894

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Justalp;586623
bende nıye 7lt yazıyor, nasıl kullanmam gereklı 4 lt ıcın yada kac km sonra bu verı gercrktr

Selam
Eski usul bi ölçün
Depoyu full yapın 100 km kullanın tekrar full yapın bakalım kaç lt yakıt alacak.
Bir de çok kısa yol yapıyorsanız ancak 7 gösterebilir.
Bunun dışında 7 litre çok aşırı 1.6 tdi için.

tasarruflu kullanmaya dikkat ederseniz 5 lt yi geçmemesi lazım uzun dönem ortalamasının
Syg

Çevrimdışı acarli

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Ankara - İstanbul Mayıs Ayında gitmiştim uzun yol tüketim.

Temmuz ayı boyunca şehir içi(Ankara-İzmir) - şehir dışı karışık tüketim

mayıs ayında aldım aracımı 7000 km deyim ve yakıt tüketimi konusunda çok memnunum.

Çevrimdışı Sanemka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;586642
yıllık 8000km için dizel almanıza gerek yok. octavia 1.4 tsi 150hp style cam tavan + adaptif cruise control alabilirsiniz.

jetta'yı çok seviyorum ancak üvey evlat gibi sunroof hala eski tip, donanım zayıf. aman aman bir fark hissetmezsiniz jetta ile octavia arasında.
octavia'nın da ikinci eli bence baya oturdu.

Donanım zayıf derken neyi kastettiniz? Aslında 3 aşağı 5 yukarı bütcem 80-85 arasında bu sefer sıfır alacağım. Hayatımda ilk kez otomatik kullanacağım ki test sürüşlerinde bile bayıldım.Galiba senelerce hammallik yapmışım dedim. Önemli olan ses almasın (Corolla aklıma geldikçe çıldırıyorum) , cok masraf açmasın, parçası bol olsun, cok pahali olmasın, park sensörü de çok önemli. Dsg hikayelerinden sebep at6 şanzıman Opel baktım ama test sürüşünde dsg de hoşuma gitti. Allah sabır versin herkese ayakkabı dükkanindaki bayanlar gibi oldum. Umarım kısa zamanda karara bağlarım.

Bu arada çok değerli bilgiler için çok teşekkür ederim.

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Sanemka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: simurgson;586660
Sadece sedan mı istiyorsunuz, Hatchback bakmıyor musunuz?

Evet sadece sedan bakıyorum. Octavia,  Jetta tercihlemesi ondan oldu.

Çevrimdışı Gncmmr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 2 senedir astra 1.4 t vardi. Araba yol tutuş sessizlik ve hız bakımından mükemmeldi. Fakat yakıt konusu artık canımı sıkmaya başladı o yüzden satip octavia 1.6 tdi dsg aldim. Benim fark ettigim Astranin suspansiyonlari sanırım sport kasa olduğu icin ve 17 jant olmasi sebebiyle biraz daha sert. Octavia  biraz daha konforlu geldi bana. Hele birde yakit..sehir ici istanbulda 200 tl ye 500 km anca giderdi. Octavia 620 km gittim 140 tl mazot aldı farka bak..

Çevrimdışı Justalp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şu ana kadar kısa mesafeler kullandım, ortalama hızım 21 km gösteriyor, yeni binenlere gücünü göstermek için agresif kullandıgım oldu, ama 70 80 ile giderken 3lt fln yaktıgını gordum hatta daha azla da gidiyordu, sanırım yolumdan kaynaklanıyor. Aracımı dün fulledım. 40 lt aldı, çeyrekten az vardı ıcnde, 151 tl tuttu. sıfırladım bı 100 km gıdeyım yıne yakıt alayım nedır anlarız sanırm.

Çevrimdışı Justalp

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
az yakması ıcın sız ne yapıyorsunuz, agresıf kullanma yok, vıtes neyse o, 40 50 km hız, klıma kapalı kasıs yok fln mı, ıstanbulda beylıkduzundeyım 50 mt de bır kasıs vardır, sıte ıcınde oturuyorum 8 10 tane kasıs var 600 mt sıte ıcı, beylıkduzunde cogunluk yol yokus asagı yukarıdır.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok akresif kullanmam . Klima devamlı açıktır . Yararlanmayacağım alete para vermem. çok fazla sürat yapmam ortalama  5lt 100 km yi asla geçmez .. Ama istanbul trafiği için birşey diyemem.

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benzinli ve dizel olmak üzere iki aracıda test edin öyle tercihinizi yapın
tavsiyelerinde etkisi olsun ama asıl kafanıza yatan motoru almanız daha doğru olanıdır

Çevrimdışı mhaktanir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 1.6 TDI dsg octavia. Uzun süreli klima hep açık kullanımda karma kullanım olarak 5.5 tüketim var. Yakıt aldıktan sonra dün İstanbul'dan Ankaraya geldim. 5.0 litre gösteriyor. Klima açıktı, ortalama hız da 105 kmdi. Şahsen ben çok memnunum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı cagatayozkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
örnek verecek olursak cumartesi denize gitmek üzere Trabzondan çıktık espiyede biryerlere gittik.
Akşam dönüşte benzin aldım hızı 90 a sabitledim klima açık 120 km yol yaptım ortalama tüketim 4.4 yazıyordu
Bugüne kadar aracımla yaptığım en iyi tüketim verisi diyebilirim
motor : 1.4 TSI 150ps
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2016, 15:24:04 Gönderen: cagatayozkan »

Çevrimdışı Sanemka

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cagatayozkan;586785
örnek verecek olursak cumartesi günü benzin aldım denize gitmek üzere Trabzondan çıktık espiyede biryerlere gittik.
Akşam dönüşte benzin aldım hızı 90 a sabitledim klima açık 120 km yol yaptım ortalama tüketim 4.4 yazıyordu
Bugüne kadar aracımla yaptığım en iyi tüketim verisi diyebilirim
motor : 1.4 TSI 150ps

Dizel değerleri gibi çok iyiymiş

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun süredir Total'in yakıt tütetim takip sistemini kullanıyorum. Şöyle ki aracım 23212 km başlamışım şu anda aracım 60.800 km de ortalama yakıt tüketimi 0.19TL/km,0.05lt/km. Bu ortalamayı sürekli yokuşların olduğu tek gidiş gelişimin olduğu(21 km kadar) yolda yaptım ve araçtan genel olarak çok memnunum.